قاسم حداديفر در روزهاي بحراني و پرحاشيه ذوب آهن تيم ملي را همراهي ميکند و از اوضاع و احوال اصفهان بيخبر است. در عوض خود را حسابي در تمرينهاي کي روش غرق کرده و ترجيح ميدهد فعلا به هيچ چيز جز تيم ملي و بازي با اندونزي فکر نکند، هر چند که خواه ناخواه فکر رويارويي ذوبآهن با پرسپوليس و حضور تيمش در جام باشگاههاي آسيا يک لحظه هم او را راحت نميگذارد.

حداديفر ابتدا آخرين شرايط خود را اينطور توصيف ميکند: «فعلا تمام تمرکزم روي اردوي تيم ملي است و همراه ساير بازيکنان شرايط بسيار خوبي را در اين اردو داريم. در واقع هر سه چهار اردويي که ما همراه تيم ملي بوديم واقعا اردوهاي خوبي بوده و چيزهاي زيادي از کی روش ياد گرفتهايم، حالا هم همينطور است.»
او که تاکنون فيلم يکي از بازيهاي اندونزي را ديده است، بعد از انتشار خبر شکست اندونزي مقابل اردن، ميگويد: «نبايد با مشاهده اين شکست تصور کنيم اندونزي تيم ضعيفي است چون برعکس اين تيم، تيم بسيار خوبي است و در فيلمي که از بازي آنها ديدهايم، نکات بسياري وجود داشت که بايد مدنظر قرار دهيم.»
حداديفر به تاکيدهاي کی روش بر نحوه بازي حريف تيم ملي اشاره ميکند: «در اين فيلمي که ديديم کی روش معتقد بود بايد خط هافبک آنها را مهار کنيم، اجازه بازيسازي به بازيکنان اندونزي ندهيم و با پرس مناسب اجازه ندهيم که آنها صاحب توپ شوند. به نظرم اگر اين موارد را رعايت کنيم قطعا پيروزي از آن ما خواهد بود. البته هنوز در روزهاي باقيمانده تا مسابقه چند فيلم ديگر از بازي آنها را ميبينيم و کی روش نکات بيشتري را به ما گوشزد خواهد کرد.»
بازيکن ذوبآهن در کنار صحبتهاي خود درباره تيم ملي، در حالي که تاريخ اعزام ذوب آهن به کره جنوبي براي حضور در رقابتهاي جام باشگاهها از ذهنش پاک نميشود، ميگويد: «اصلا از حال و روز ذوبآهن اطلاعي ندارم و دورا دور در جريان اتفاقات اخير باشگاه هستم اما اميدوارم اين اتفاقات تاثيري در نتيجهگيريهاي ذوبآهن نداشته باشد چون ما امسال بازي در جام باشگاههاي آسيا را هم پيشرو داريم و اين موضوع باعث ميشود کارمان قدري سخت شود.»