مرجع خبری پرسپولیس : سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: در شرايط فعلي اندونزي سختترين حريف ايران است، بنابراين در اين وضعيت ما به تيم هاي بزرگ فكر نميكنيم.كارلوس كيروش در نشست خبري پيش از مسابقه با اندونزي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاكنون فرصت نكردم عيد را به ايرانيان و مسلمان تبريك بگوييم. من آرزوي بهترينها را براي آنها دارم، در پايان ماه رمضان و فرا رسيدن عيد فطر براي همه آروزي موفقيت مي كنم.
وي در مورد حضور 5 هفتهاي بازيكنان در ليگ برتر ايران گفت: ما با سازمان ليگ به توافق رسيديم تا بين تعطيلات دو فصل اردويي داشته باشيم زيرا در اين زمان بايد برابر مالديو بازي ميكرديم. اكثر بازيكناني كه در تيم ملي هستند قبل از شروع فصل هم با ما بودند و اكنون هم تمرينات خوبي دارند. طبق برنامه توافقي با سازمان ليگ مسابقات ليگ 5 هفته برگزار شد تا براي آمادهسازي تيم ملي براي ديدار تيم ملي اندونزي فقط 5 هفته فرصت داريم. اين شرايط مانند اين است كه شما در جاي سردي خوابيده باشيد و يك پتوي كوچك داشته باشيد كه گاهي با آن پايتان را ميپوشانيد و گاهي سرتان را.

سرمربي پرتغالي افزود: اندونزي، قطر و بحرين حريفان ديگر ما، ليگ خود را تعطيل كردند و فقط به تيم ملي فكر كردند، اما ايران روش ديگري را انتخاب كرد و ما تعادلي ايجاد كرديم تا هم سازمان ليگ به تعهداتش برسد و ليگ را برگزار كند و هم آمادهسازي تيم ملي را انجام دهيم.

كيروش تصريح كرد: براي آمادهسازي تاكتيكي زمان را از دست داديم اما از طرف ديگر اين روش باعث شد بازيكنان 5 هفته در ليگ بازي كنند و آمادگي خوبي داشته باشند و فكر ميكنم تصميم درستي بود. من اطمينان بالايي به تيم ملي دارم و اين تيم عملكرد خوبي به نمايش خواهد گذاشت.

سرمربي تيم ملي ايران در مورد اينكه گفته بود اندونزي سختترين حريف ماست آيا اين يك تاكتيك است يا اندونزي را واقعاً حريف سرسخت ما ميداند، گفت: پيش از اين گفتم و اكنون نيز آن را تكرار ميكنم كه اندونزي در اين زمان سختترين حريف ماست و ما به برزيل، پرتغال و آرژانتين تا وقتي كه با آنها بازي نكنيم فكر نميكنيم. اندونزي اكنون سرسختترين حريف ما خواهد بود اين ديدگاه باعث ميشود به حريف بياحترامي نكنيم و ما به حريفان ديگر هم فكر نميكنيم. قطر، آلمان، بحرين، برزيل و پرتغال نه از ما ميتواند اكنون امتياز بگيرند و نه ما ميتوانيم از آنها امتياز بگيريم. اندونزي مهمترين حريف ما خواهد بود به همين دليل است كه اندونزي مهمترين حريف ما خواهد بود.

كيروش با اشاره به نقش مهم تماشاگران در بازي فرداشب عنوان كرد: چيزي كه ميتوانم بگويم اينكه بازيكنان و كادر فني آماده بازي هستند اما ميخواهند ببينند طرفداران ما آماده هستند تا به ورزشگاه بيايند و يكصد هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي را پر كند. ميخواهم ببينيم رسانهها و مطبوعات آماده هستند كه به طور كامل از ما حمايت كنند. چون اعتقاد ندارم كه همه افراد به طور كامل از تيم ملي حمايت ميكنند.

وي در مورد اينكه بلافاصله بعد از بازي با اندونزي برابر قطر بازي داريد، در مورد اين بازي نظرتان چيست، گفت: در مورد بازي با قطر بعد از بازي با اندونزي صحبت خواهم كرد.

سرمربي تيم ملي ايران در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبني براينكه منظورتان از حمايت نكردن از تيم ملي به طور شفافتر بيان كنيد و آيا حضور وزير ورزش در تمرين تيم ملي به معناي حمايت كامل ورزش ايران از تيم ملي هست يا نه گفت: در مورد حمايت نشدن ميتوانم شرايط تمريني ورزشگاه آزادي را مثال بزنم كه از ما حمايت نشد و انتظاري كه در ورزشگاه آزادي داشتيم برآورده نشد. اگر بخواهيد بعد از بازي با اندونزي در اين مورد حرف خواهم زد، اكنون فقط اين مسئله نيست، اما بايد بگويم حضور وزير ورزش در تمرين ملي فوقالعاده بود. زيرا وزير با حضورش حمايت كامل خود را از بازيكنان و كادر فني اعلام كرد و اين نشان دهنده آن است كه مسئولان ردهبالاي مملكت از تيم ملي ما حمايت ميكنند.

اميدوارم حضور وزير ورزش سينگنال مثبتي براي كساني باشد كه هنوز كار ملي را جدي نميگيرند و حضور ما را به جام جهاني را كار راحتي ميدانند.

سرمربي تيم ملي ايران در مورد اينكه آيا به تركيب اصلي و طلايي خود رسيده است، يا نه، گفت: تمرينات آمادهسازي خوبي پشتسر گذاشتهايم و با گذشت زمان رسانهها به نسبت دانشي كه از فوتبال دارند با طرز تفكر من بيشتر آشنا ميشوند و از حركات بازيكنان در زمين متوجه خواهند شد كه تيم ملي در خارج از خانه و در داخل ايران چگونه بازي خواهد كرد، اما من مربي هستم كه بيشتر ترجيح ميدهم در سكوت كار كنم و كريخواني را دوست ندارم و ميخواهم در سكوت به تعهداتم پايبند باشم و به هدفم برسم.

وي ادامه داد: اما در مورد اندونزي بايد بگويم دو بازي اين تيم را ديدهايم. آنها تيمي بسيار هماهنگ هستند. مربي آنها اشراف كاملي به تيم دارد. بازيكنانشان با اطمينان خاطر بازي ميكنند و فوتبال تهاجمي ارائه ميدهند. اندونزي در دفاع و حمله با آرامش كامل كار ميكند.تيم ملي ايران نيز بايد توپ را به راحتي به جريان بيندازد نه به خاطر اينكه اندونزي حريف ماست بلكه ما ميزبان هستيم و بايد در بعد از اينكه گل زديم به دنبال گلهاي بيشتري باشيم و 90 دقيقه سوار بر مسابقه باشيم.

كيروش براي چندمين بار تأكيد كرد: اميدوارم شما رسانهها بازي را تبليغ كنيد و مردم را به ورزشگاه بكشانيد تا ما بتوانيم قبل از شروع مسابقه در خارج از ميدان پيروز شويم. اگر فرداشب 100 هزار نفر به ورزشگاه آزادي بيايند ما در اين زمينه اندونزي را برده ايم زيرا مطمئنم در جاكارتا 80 هزار نفر به ورزشگاه ميآيند. بازي ما جمعه شب است و بعد از پايان ماه رمضان اميدوارم مردم به ورزشگاه بيايند و از بازي تيم ملي لذت ببرند.


سرمربي تيم ملي ايران در مورد اينكه برخي معتقدان ميانگين سن تيم ملي ايران را بالا ميدانند، گفت: بايد خدمت آنها ماشين حساب بدهيم. زيرا در حساب و كتاب خود برخي نكات را در نظر نميگيرند ما چند ماشين حساب اضافي داريم و ميتوانيم آنها را به اين منتقدان بدهيم تا حساب كنند.

كيروش در مورد اينكه با توجه به حضور نكونام، كريمي و مجيدي كداميك كاپيتان تيم ملي ايران خواهند بود، گفت: قبلاً هم اين موضوع را تكرار كردهام و دوباره ميگويم جواد نكونام كاپيتان تيم ملي ايران است و خيلي خوشحال شدم وقتي شنيدم علي كريمي و فرهاد مجيدي كه پيش از اين از تيم ملي خداحافظي كرده بودند با حضور من براي بازگشت به تيم ملي ابراز تمايل كردند اين براي شخص من افتخار بزرگي است كه چنين بازيكناني خوبي را در تيم ملي دارم. من تكرار ميكنم حضور مجيدي و كريمي براي من افتخار بزرگي است. آنها نقش مهمي در تيم ملي ايفا ميكنند.

وي افزود: البته ما بايد بازيكناني مانند كريم انصاريفرد، آرش افشين، احسان حاجصفي و حميد عليعسگر( كه اين بازيكن فعلا در اردو نيست) بازيكنان جواني هستند كه ميتوانند از تجربيات بازيكنان ديگر استفاده كنند. همانطوري كه پدر نميتواند تجربيات 30 ساله خود را به يكباره در اختيار فرزندش قرار دهد مربي هم نميتواند تجربيات را يكباره به بازيكن منتقل كند و تجربه خريدني نيست بايد آنها به اشتراك گذاشت و از اين تجربيات استفاده كرد.