مهرداد بابادی وند در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا با اشاره به اهمیت توسعه قهرمانی در رشته های پایه با اجرای مستمر طرح های استعداد یابی در سراسر کشور اظهار داشت : در برنامه های توسعه ای فدراسیون علاوه بر اینکه رویداد های مهم که به واسطه حضور تیمهای ملی بزرگسالان انجام می شود مورد توجه سیاستگذاران و برنامه ریزان قرار دارد ،برنامه ها گسترده ای نیز برای رده های سنی نونهالان و نوجوانان با هدف پشتوانه سازی برای تیمهای ملی در سالهای آتی نیز در دستور کار قرار دارد .

وی دراین خصوص به اعزام مهشید اشتری و علیرضا رهنما به همراه صمد تدبیری به سوئد اشاره کرد و گفت: این اقدام منظورکشف و استعدادیابی جهانی تنیس روی میز انجام شد واین دو پینگپنگ باز نونهال کشورمان برای حضور در اردوی برنامه های آموزشی فدراسیون جهانی به شهر فالکنبرگ این کشور اعزام شدند .

مدیرتیمهای ملی در این خصوص توضیح داد :بخش توسعه و آموزش فدراسیون جهانی باهدف کشف و استعدادیابی جهانی در تمامی 215 کشور عضو، تشکیلات جدیدی را با عنوانhopes project بوجود آورده که ازچند مرحله تشکیل شده است که در گام اول هر کشور عضو، پس از ثبت نام رسمی، با معرفی یک دختر و یک پسر زیر 11 سال وارد اولین مرحله ای پروژه می شود.

وی افزود :کشورها پس از حضور در اردوها ومسابقات در نظر گرفته شده ودر صورت موفقیت و انتخاب توسط کارشناسان فدراسیون جهانی تنیس روی میز، وارد مراحل بعدی این طرح خواهند شد. به این ترتیب مهشید اشتری از خراسان رضوی و علیرضا رهنما از آذربایجان شرقی به همراه صمد تدبیری به عنوان سرپرست و مربی در اولین اردو حضوریافتند و در صورت موفقیت در تمامی طرح ها به عضویت تیم ملی استعدادهای جهان در خواهند آمد.

مهرداد باباوندی در ادامه بااشاره به رشد قابل توجه ملی پوشان کشورمان در میادین مختلف بین المللی اظهار داشت : کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی نه تنها باعث شگفتی کشورهای شرکت کننده در این رقابتها شد بلکه نشان داد که می توان به تیمهای پایه ایران برای حضور در رقابتهای بزرگتر اعتماد کرد .

وی گفت : تیم تنیس روی میز كشورمان درلهستان با پیروزی مقابل تیم قدرتمند سوئد پا به مرحله حذفی مسابقات جهانی لهستان گذاشت و در این مرحله نیز با شكست تیم های منتخب جمهوری چك و آمریكا، روسیه و چك موفق به حضور در فینال این رقابت ها شد تا با پیش رو برداشتن این تیم ها شایستگی های فنی خود رادر این میدان بزرگ به نمایش بگذارد .

مدیرتیمهای ملی تنیس روی میز ادامه داد: در دیدار فینال نیز برغم شكست برابر تیم آلمان ملی پوشان بازی کشورمان بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و با کسب عنوان نایب قهرمانی به میهن عزیزمان باز گشتند .

وی درادامه به المپیک به عنوان مهمترین رویداد ورزشی دنیا اشاره کرد و افزود : با توجه به حضور ندا شهسواری و نوشاد عالمیان در المپیک 2012 ، برنامه های ویژه ای را تا اعزام آنها به لندن تدارک دیده ایم از جمله این برنامه ها می توان به تشکیل اردوی آماده سازی آنها که از اول تیرماه تیرماه با حضور 4 حریف تمرینی مجارستان که رنکینگ آنها زیر صددنیا هستند اشاره کرد .

باباوندی ادامه داد : ورزشکاران تنیس روی میز یکم تیرماه به ایران سفر می کنند و این اردو تا دوازدهم همین ماه ادامه خواهد داشت پس از المپیکی ها به چین جهت حضور در اردوی آماده سازی در این کشور اعزام خواهند شد تا انشاءالله بتوانند با آمادگی بیشتردر بازی های المپیک شرکت کنند .