17 تيرماه سال جاري مهلت قانوني نقل و انتقالات ليگ دوازدهم به پايان ميرسد و تيمها تا زمان باقي مانده فرصت دارند نسبت به جذب بازيکنان مورد نظر اقدام کنند.

تيم فوتبال سپاهان به عنوان قهرمان ليگ يازدهم و در مقام مدافع عنوان قهرماني در ليگ دوازدهم، انتظارات بالايي را بر دوش خود احساس ميکند.

اين تيم در نخستين گام قرارداد زلاتکو کرانچار سرمربي و عليرضا مرزبان مربي اين تيم را تمديد کرد تا تغييري بر روي نيمکت نداشته باشد.

کرانچار که در ليگ يازدهم در ميانههاي راه هدايت سپاهان را بر عهده گرفت، عملکرد خيره کنندهاي را در اين تيم داشته و توانست يک تيم رده مياني را به صدر جدول برساند.

عملکرد کرانچار در فصل گذشته موجب شده تا در حال حاضر وي بهترين گزينه براي هدايت طلاييپوشان اصفهاني قلمداد شود.

*کرانچار و پشتوانه قهرماني

تيم سپاهان که در ليگ دهم به عنوان يک تيم کهکشاني جمعي از ستارههاي نامدار فوتبال ايران را در اختيار داشت، براي ليگ يازدهم با کوچ بسياري از بازيکنان سرشناسش مواجه شد، اما مجدد توانست عنوان قهرماني را به دست بياورد.

از اين رو در فصل جاري به نظر ميرسد تغييرات کمتري را نسبت به قبل داشته باشد و اسکلت اصلي اين تيم حفظ شود.

تاکنون از تيم سپاهان، محسن بنگر و سيد جلال حسيني به تيم پرسپوليس و سيد مهدي سيد صالحي به تيم تراکتورسازي پيوستهاند.

چند بازيکن ديگر نيز در ليست مازاد اين تيم قرار دارند که هنوز تيمهاي آينده خود را مشخص نکردهاند، اما جدايي آنها از نماينده اصفهان قطعي است.

*از سزار تا غلامي

با تمديد قرارداد سزار و جانواريو دو بازيکن برزيلي سپاهان فعاليت اين تيم در فصل نقل و انتقالات به طور رسمي کليد خورد.

در ادامه نيز محمد باقر صادقي، علي احمدي و فرشيد طالبي سه بازيکن پيشين ذوبآهن به تيم همشهري پيوستند و محمد غلامي و ميلاد زنيدپور نيز از داماش به اين تيم ملحق شدند.

جذب يک دروازهبان و يکي دو بازيکن خارجي نيز در دستور کار اين تيم قرار دارد و با آغاز تمرينهاي اين تيم از امروز وضعيت قطعي ترکيب تيم براي فصل جديد مسابقههاي ليگ فوتبال مشخص ميشود.

*کارشناسي شده بازيکن جذب ميکنيم

عليرضا رحيمي در دومين سال مديرعاملي در باشگاه سپاهان بايد تيم فوتبال اين باشگاه را به گونهاي ببندد که توانايي دفاع از عنوان قهرماني خود و رقابت با تيمهايي همانند استقلال و پرسپوليس را داشته باشد.

با اين حال رحيمي به يارگيري تيمش در فصل نقل و انتقالات بسيار خوش بين بوده و اعتقاد دارد تيم خوبي را براي ليگ مهيا کرده است.

مديرعامل باشگاه سپاهان با بيان اينکه تيم فوتبال اين باشگاه از همه تيمها بهتر يار گرفته است، تاکيد کرد: تيم ما بازيکنان را کارشناسي شده جذب ميکند، دنبال اسمها نيستيم بلکه در حال بستن يک تيمي هستيم که انتظارات ما را پاسخ بدهد.

وي با اشاره به اينکه جذب بازيکن در باشگاه سپاهان کارشناسي شده بوده است، تصريح کرد: براي به خدمت گرفتن هر بازيکن حداقل از 15 کارشناس مشاوره گرفته و صحبت کرديم.

*سپاهان به من اعتماد کرد

دروازهبان فصل گذشته تيم ذوبآهن که پس از برطرف شدن مصدوميت، توانست تواناييهايش را به نمايش بگذارد، براي ليگ دوازدهم در تيم سپاهان به ميدان ميرود.

محمد باقر صادقي در صورتي که بتواند نظر کادر فني را جلب کرده و عملکرد مثبتي را ارائه بدهد، ميتواند در تيم سپاهان به يک دروازهبان شاخص تبديل شود.

وي در مورد پيوستنش به تيم سپاهان گفت: باشگاه سپاهان به من اعتماد کرد و اميدوارم بتوانم رضايت کادر فني، مديريتي و هواداران اين تيم را فراهم کنم.

دروازهبان جديد تيم سپاهان با بيان اينکه وظيفه سنگيني را در اين تيم به عهده دارد، تاکيد کرد: تيم سپاهان به عنوان قهرمان سه دوره گذشته ليگ، بايد انتظارات هواداران را به خوبي جواب بدهد.

وي ابراز اميدواري کرد که زير نظر مربي دروازهبانهاي سپاهان بتواند پيشرفت کرده و به اين تيم کمک کند.

*سپاهان حرفهايترين تيم ايران است

فرشيد طالبي به همراه علي احمدي دو مدافع سابق تيم ذوبآهن هستند که در اين فصل براي سپاهان به ميدان ميروند.

وي در مورد تصميمش براي پيوستن به سپاهان گفت: تنها دوست داشتم براي پيشرفت خودم به تيمي بروم که هم حرفهاي باشد و هم در آن آرامش داشته باشم.

مدافع طلاييپوشان ادامه داد: همچنين تصميم داشتم شهري را براي ادامه فوتبال انتخاب کنم که فاصله کمي تا شيراز داشته باشد و در اين ميان هيچ جايي بهتر از اصفهان نبود.

وي با بيان اينکه سال بسيار سختي را با تيم ذوبآهن پشت سر گذاشتم، تصريح کرد: سپاهان حرفهاي ترين و برترين تيم ايران است و جزو تيمهاي فوقالعاده موفق در دهه اخير بوده و خوشحالم که ميتوانم در اين تيم به ميدان بروم.