مهاجم جدید تیم فوتبال پرسپولیس درباره آمدن خود به این تیم، اهدافش در پرسپولیس، مذاکراتش با استقلال و همچنین شرایط تیم ملی پس از تساوی مقابل قطر صحبت کرد.

* بالاخره به پرسپولیس آمدید.

سه، چهار سال بود که قصد داشتم به پرسپولیس بیایم، اما قسمت نمیشد. با این حال هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف داشتند و حتی در بازیهای پرسپولیس و سایپا به من میگفتند چرا به پرسپولیس نمیآیی. الان خدا را شکر میکنم که در پرسپولیس هستم و میتوانم با آمدنم دل آنها را شاد کنم. مطمئن باشید که تمام تلاشم را میکنم و تا جایی که در توانم هست، برای پرسپولیس و موفقیت این تیم مایه میگذارم تا دل هواداران شاد شود.* همیشه گفتهای که دوست داری روزی در اروپا بازی کنی. فکر میکنی حضورت در پرسپولیس چقدر به این هدف کمک میکند؟

صددرصد حضور من در پرسپولیس به عنوان تیمی که همیشه بزرگ بوده و هواداران بزرگی هم داشته، مفید خواهد بود. پرسپولیس تیمی است که همیشه در آن هیجان زیادی وجود دارد و همه بازیهایش هم پخش مستقیم میشود. این به من کمک میکند که بتوانم همیشه در سطح بالایی به فوتبالم ادامه دهم.

* چه شرایطی برای آمدن به پرسپولیس گذاشتی؟

هیچ شرط خاصی نگذاشتم. حتی در این سه، چهار سالی که قرار بود به پرسپولیس بیایم، فقط برایم مهم بود که به این تیم بپیوندم. اما هر سال بعد از اینکه قراردادم را با سایپا تمدید میکردم، همه به من میگفتند چرا به پرسپولیس نرفتی؟ با این حال یکی از مهمترین دلایلی که به پرسپولیس آمدم، حضور رویانیان بود.

* پرسپولیس در پستهای دیگر هم بازیکنان خوبی جذب کرده، پیشبینیات از فصل آینده چیست؟

امیدوارم با همه بازیکنانی که این فصل برای پرسپولیس بازی میکنیم، همدل شویم و بتوانیم بهترین نتایج را برای هواداران به دست بیاوریم.*با استقلال هم مذاکراتی کرده بودی؟ چه شد که با این تیم به نتیجه نرسیدی؟

مذاکراتی با استقلال کرده بودم و فاضلی مدیربرنامههایم و همچنین برادرم تنها با مسوولان این باشگاه صحبت کرده بودند و من هم قولی نداده بودم که به طور صددرصد به این تیم میروم. ضمن اینکه من پس از جدا شدن از سایپا این حق را داشتم که با تیمهای دیگر مذاکره کنم و حتی باشگاه سپاهان هم به من پیشنهاد داده بود.

*این روزها صحبت درباره پرداختهای میلیاردی باشگاه پرسپولیس به بازیکنان جدید در همه جا شنیده میشود. در این باره چه نظری دارید؟

من فکر میکنم همه بازیکنان مبلغی را میگیرند که براساس توان و شایستگیهای آنهاست. مطمئن باشید هیچکس بالاتر از حقش نمیگیرد. هر بازیکنی هم که بخواهد بیشتر از تواناییهایش پول بگیرد، باشگاه به او میگوید روی چه حسابی این قیمت را روی خود گذاشتهای؟ مطمئنم که در همه باشگاههای حاضر در لیگبرتر هیچ بازیکنی بیشتر از تواناییهایش پول نمیگیرد.

*رییس هیات مدیره باشگاه استقلال پس از حضور شما در پرسپولیس عنوان کرده بود باشگاه استقلال توانایی پرداخت رقم بالا به انصاریفرد را نداشت.

نمیدانم چرا چنین صحبتی کردهاند. من اصلا رقمی به باشگاه استقلال پیشنهاد ندادم و حتی مدیربرنامههای من و برادرم نیز در صحبتهای خود از مبلغ صحبتی نکرده بودند. در سایپا هم که بودم، برای امضای قرارداد درباره رقم آن حرف نمیزدم. تعجب میکنم که چرا مسوولان استقلال از این مسائل بحث میکنند. برادر من وقتی به باشگاه استقلال رفت، تنها صحبتهای مسوولان این باشگاه را شنید و از باشگاه بیرون آمد. به هیچ باشگاهی رقمی پیشنهاد ندادهام و تا به امروز برای پرسپولیسی شدن صبر کردم و خوشحالم که در شب عید مبعث با این تیم قرارداد امضا کردم. سال گذشته هم در روز تولد امام حسن مجتبی (ع) با سایپا قراردادم را تمدید کرده بودم. امیدوارم خدا و ائمه اطهار به من و تیمم کمک کنند که در فصل جدید نتایج خوبی بگیرم.

*پیش از این در صحبتهایت میگفتی برای هر تصمیمی با علی دایی مشورت میکنی، آیا برای پرسپولیسی شدن هم با او صحبت کردی؟

صددرصد این کار را کردم. دایی همیشه بزرگتر من بوده و یادم نمیرود که او برای اولین بار مرا در فوتبال مطرح کرد.

*کمی هم درباره تیم ملی صحبت کنیم. چرا ایران در بازی با قطر انتظارها را برآورده نکرد؟

فعلا دو بازی انجام شده و ما چهار امتیاز داریم که فکر میکنم بد امتیاز نگرفتهایم. در آن بازی قطر بسته بازی میکرد و اگر درصد مالکیت توپ را در پایان بازی نگاه میکردید، متوجه میشدید که ایران توپ و میدان را ۸۰ درصد در اختیار داشت. متاسفانه نتوانستیم دفاع قطر را باز کنیم اما من خیلی امیدوارم که بتوانیم در بازیهای بعدی جبران کنیم. ضمن اینکه از همه هوادارانی که به ورزشگاه آمده بودند، تشکر میکنم. شرایط آنقدری که برخی رسانهها پس از بازی قطر عنوان کردند برای تیم ملی سخت نشده و مطمئن باشید اگر ما لبنان را در بازی بعد شکست دهیم شرایط بسیار خوبی خواهیم داشت. همانطور که ازبکستان را در خانه شکست دادیم، توانایی پیروزی بر لبنان را هم داریم و در این گروه برای ایران صعود به جامجهانی دور از دسترس نیست