سرمربي پرسپوليس گفت: تيم ملي با ارائه يک بازي خوب برابر اندونزي براي رقبا خط و نشان کشيد.

حميد استيلي در خصوص ديدار تيم ملي مقابل اندونزي عنوان کرد: خوشبختانه موفق شديم در اولين بازي قاطعانه اندونزي را شکست دهيم. هميشه بازي اول حساسيت خاص خودش را دارد ولي اين بار با قدرت براي حريفان خط و نشان کشيديم.

وي افزود: تيم ملي روز به روز با کيروش بهتر ميشود. در بازي روز گذشته 2 گل از ضربات ايستگاهي زديم و سومين گل خودمان را با پاس به عقب زيبا و کار روي زمين به ثمر رسانديم. قطعا با اين بازي خوب آينده روشني در انتظار ما تيم ملي است.

استيلي تصريح کرد: قطعا در تيم ملي نقاط قدرت و ضعفي وجود دارد که کيروش دستور رسيدگي به آنها را ميدهد. بهترين فرد خود سرمربي تيم ملي است که به اين مسائل رسيدگي کند اما در نهايت ما در شروع کار خوب بوديم و با برنامه ريزي بهتر عالي خواهيم شد.
سرمربي پرسپوليس خاطرنشان کرد: سه شنبه هفته جاري يک بازي سخت مقابل قطر داريم و بچههاي ما لياقت اين را دارند تا قطر را در خانه خود غافلگير کنند.
استيلي با اشاره به حضور هواداران در ورزشگاه آزادي گفت: به نظر من هواداران سنگ تمام گذاشتند. آنها با حضورشان که بسيار پرشور بود نشان دادند که با تيم ملي آشتي کردهاند. بعد از مدتها ديديد که تيم ملي ما بسيار خوب و سرحال بازي کرد. ما در نيمه اول به گل نرسيديم اما صبوري هواداران باعث شد در نيمه دوم تيم ملي چهره واقعي خود را نشان دهد. هر وقت هواداران صبر داشته باشند نتيجهاش موفقيت است. من اميدوارم در بازيهاي آينده نيز تيم ملي با حمايت 100 هزار نفري هواداران مواجه شود تا به نتايج خوب برسد و به جام جهاني برزيل راه پيدا کند.
وي در ادامه گفتوگو در خصوص شرايط پرسپوليس اظهار داشت: اردوي خوبي را در مشهد پشت سر گذاشتيم و به اهداف خود تا حدود زيادي رسيديم. ما در بازي مقابل اندونزي 2 ملي پوش را در زمين داشتيم که هر دو خوب کار کردند. رضايي 65 دقيقه و کريمي 90 دقيقه بازي کردند و تاثير گذار بودند.
اين مربي افزود: تيم ملي 3 روز ديگر بايد در قطر به ديدار اين کشور برود که قطعا بازيکنان ما در آن بازي استفاده خواهند شد پس از آن بازيکنان بامداد روز شانزدهم به ايران ميآيند تا در اختيار ما قرار گيرند. واقعا نميدانم در بازي روز پنجشنبه مقابل ذوب آهن بايد چه کار کنم.
استيلي تاکيد کرد: هميشه احترام تيم ملي بر من واجب است و دوست دارم اين تيم هميشه موفق باشد اما پرسپوليس هم بايد در مقابل تيم سر سخت ذوب آهن قرار گيرد و ما قطعا بايد از ملي پوشان خود که جزيي از تيم ما هستند استفاده کنيم. با اين شرايط نميدانم چه اتفاقي خواهد افتاد. ما ميتوانيم با يک برنامه ريزي بهتر و منسجم تر کاري کنيم که به باشگاهها هم لطمه زيادي وارد نشود.

استيلي يادآور شد: بازي سختي مقابل ذوب آهن در اصفهان داريم. قطعا اين تيم مقابل ما انگيزههاي زيادي دارد اما ما هم دوست نداريم از اصفهان دست خالي برگرديم به همين دليل تمام تلاش خود را خواهيم کرد که به هدفمان برسيم. فقط اميدوارم خستگي ملي پوشان و مسائلي از اين قبيل براي ما مشکل ساز نشود.