بنابه نوشته یک نشریه چاپ آلمان سرمربی سابق بارسلونا گزینه اول جانشینی یوپ هاینکس در تابستان سال 2013 است.
به گزارش مشرق، فارس به نقل از اشپورت بیلد نوشت: در روزهایی که تب فوتبال قاره سبز با انجام پیکارهای یورو 2012 در لهستان و اوکراین افزایش یافته و توجه علاقمندان به این مسابقات از دو، سه هفته قبل جلب شده، مدیران بایرن اقدامهایی برای رسیدن به آیندهای بهتر انجام دادهاند.

بر اساس آخرین اخباری که از مونیخ گزارش شده، ژرمنها در جستوجوی جانشینی شایسته برای مربی 67 ساله کنونی خود، "پپ گواردیولا" را مد نظر قراردادهاند. حتی در این راستا ملاقاتی میان کریستیان نرلینگر، مدیر ورزشی «باواراییها» و مربی اسپانیایی و برادرش که وظیفه مدیریت برنامه وی را بر عهده دارد، انجام شده است.

این گزارش حاکیست جلسه پنهانی این سه نفر سه هفته قبل در حاشیه برگزاری فینال جام حذفی اسپانیا انجام گرفته است.

این اقدام در حالی صورت گرفته که تا پیش از این مدیران تیم بوندسلیگایی بر انتخاب گزینهای مسلط به زبان آلمانی تاکید میکردند. حال آنکه مربی 41 ساله 4 سال گذشته کاتالانها که در مدت حضورش در این مسند 14 عنوان قهرمانی کسب کرد، به این زبان آشنایی نداشته و مشخص نیست بتواند در صورت توافق، ارتباط گفتاری معقولی با اعضای بایرن داشته باشد.

این گزارش میافزاید قرارداد هاینکس تا پایان فصل آینده است و برای جانشینی وی، در کنار گواردیولا، چند گزینه دیگر نیز مورد نظر هستند.