کفاشيان:

باشگاهها بايد قانون سقف قرارداد را رعايت کنند


رئيس فدراسيون فوتبال گفت: باشگاهها بايد قانون سقف قرارداد را رعايت کنند.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، علي کفاشيان که عضو کميته فوتبال ساحلي فيفا است، درباره وضعيت تيم ملي فوتبال ساحلي و حضورش در فينال رقابتهاي آسيايي المپيک ساحلي چين آسيايي گفت: تيم ملي فوتبال ساحلي با حضور در جمع چهار تيم پاياني و شکست دادن فلسطين با اختلاف 8 گل و همچنين نتايجي که در بازيهاي قبلياش گرفت نشان داد قدرت برتر فوتبال ساحلي آسياست. حذف ژاپن، امارات و بحرين مشخص کرد که در فوتبال ساحلي قدرتها جابجا شده است و ديگر آن کشورها قدرت اول نيستند اما فوتبال ساحلي ايران همچنان قدرت برتر فوتبال ساحلي آسياست.


وي ادامه داد: خوشحاليم که تيم ايران در فينال اين رقابتها حضور دارد و اميدواريم که موفق باشد. به نظر من تيم ملي فوتبال ساحلي درجام جهاني ايتاليا با بدشانسي حذف شد. اميدواريم که تيم ملي فوتبال ساحلي براي رقابتهاي آينده قهرماني آسيا و مقدماتي جام جهاني تاهيتي آماده شود چرا که حرفهاي زيادي براي گفتن در جهان دارد. رقابتهاي المپيک ساحلي چين محل خوبي براي آمادهتر شدن اين تيم بود.

رئيس فدراسيون فوتبال درباره برگزاري تورنمنت شش جانبه جوانان در منظريه تهران هم گفت: اين تورنمنت به خوبي برگزار شد و نتايج خوبي براي تيمهاي ملي جوانان و نوجوانان داشت و خيلي خوب شد که دو تيم رده سني به هم برخورد کردند و بازي خوبي را از آنها شاهد بوديم. فدراسيون فوتبال به تيمهاي ملي نوجوانان و جوانان توجه ويژهاي دارد. با توجه به اينکه سال گذشته به صورت سيستماتيک استعداديابي در رده جوانان انجام شد، تيم ملي جوانان تيم خوبي است و بايد براي تيم ملي نوجوانان هم چنين استعداديابيهاي سيستماتيکي برگزار شود. البته تيم ملي نوجوانان هم استعداديابي خوبي داشته اما بايد به صورتي که جوانان استعداديابي کرد، عمل شود.

کفاشيان ادامه داد: من عقيده دارم اين دو تيم ميتوانند به جام جهاني صعود کنند چرا که به صورت جدي در حال کار کردن هستند و اميدواريم که شاهد موفقيتهاي دو تيم باشيم. البته گروه جوانان سخت است اما بازيکنان و کادر تيم ملي جوانان انگيزه بالايي دارند. از سوي ديگر ما مهرماه ميزبان رقابتهاي نوجوانان آسيا هستيم و کليه هماهنگيها انجام شده و کمي اشکال در ورزشگاههاي محل بازيها وجود دارد که تا شروع رقابتها برطرف خواهد شد. ميزباني 16 تيم در تهران مطمئنا کار بزرگي خواهد بود که احتياج به کمک و مساعدت همه نهادهاي مربوطه دارد.

کفاشيان درباره وضعيت تيم ملي گفت: تيم ملي از دو بازي چهار امتياز بدست آورده و اين در حالي است که قطر از سه بازي چهار امتياز دارد. ما در جدول جايگاه خوبي داريم و با توجه به بازي آينده ما در بيروت و ديدار ازبکستان و کره جنوبي در تاشکند که براي کره بازي سختي است ميتوانيم صدرجدول بدست بياوريم. البته بايد تا آن زمان سخت کار کنيم. همچنين تيم ملي زير22 سال فردا وارد محل برگزاري بازيها در مالزي ميشود. اين تيم در ايتاليا اردوي خوبي داشت و مقابل تيم اميد ايتاليا نتيجه خوبي گرفت و در کوالالامپور هم اردويي براي تطابق آب و هوايي داشت. بازيهاي اين تيم از سوم تير آغاز ميشود و اميد زيادي داريم که اين تيم از مرحله مقدماتي صعود کند.

رئيس فدراسيون فوتبال درباره وضعيت قراردادها و سقف قراردادها گفت: به سازمان ليگ دستور دادهايم که هر زمان با سند و مدرک تخلفي از سوي باشگاهها، مديران و بازيکنان ديد به شدت برخورد کند و به سرعت وارد عمل شود. باز هم تاکيد ميکنم که ما قانون گذاشتهايم و باشگاهها موظف به رعايت قانون هستند.