صحبت های رویانیان در مورد نقل و انتقالات ، خرج های باشگاه ، سرمربی تیم ، فتح الله زاد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: صحبت های رویانیان در مورد نقل و انتقالات ، خرج های باشگاه ، سرمربی تیم ، فتح الله زاد

 1. #1


  محل سکونت
  اصفهان
  نام واقعی
  عليرضا
  استاتوس
  تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | England
  نوشته ها
  2,996
  تشکر
  2,339
  تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  صحبت های رویانیان در مورد نقل و انتقالات ، خرج های باشگاه ، سرمربی تیم ، فتح الله زاد

  رویانیان: تیم بستن هنر من است / گناه من این است که راست می گویم(کامل)

  مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره نظرش نسبت به عدم رعايت قانون سقف قرارداد توسط پرسپوليس گفت: همه انگار يادشان رفته كه سالهاي گذشته چه قراردادهايي ميبستند، حالا كه من آمدم و راستش را گفتم و اعلام كردم كه سقف را رعايت نميكنم، 10 ـ 15 روز است كه مرا ميكوبند. هيچ كسي اين قانون را رعايت نميكرد. ظاهرا راست گفتن هزينه دارد و ما مشغول پرداخت اين هزينه هستيم.
  وي گفت: همه ميگفتند كه سقف را رعايت ميكنيم، اما در واقع اين كار را انجام نميدادند. الان بعضي از باشگاهها مجبورند كه سقف را رعايت كنند و حتي قراردادهاي زير سقف مصوب ببندند. باشگاههايي همچون گهر زاگرس يا صباي قم. صبا الان كه آسيايي شده، نميتواند هزينه سنگيني براي بستن تيمش بكند، ما هم نميتوانيم بكنيم، اما مجبوريم. پرسپوليس 30 ميليون يا دست كم 25 ميليون نفر هوادار دارد كه البته از هواداران استقلال بيشتر است. براي برآورده كردن انتظارهاي اين تعداد هوادار مجبوريم تيم خوبي ببنديم. علي فتحاللهزاده مدير عامل باشگاه استقلال مجبور است كه چك بدهد تا به هزار بدبختي جايگاه تيم را حفظ كند. ميليونها آدم ميخواهند پرسپوليس و استقلال خوبي را ببينند، نميشود همه تيمها بازيكنانشان را بگيرند و بازيكناني كه ماندهاند و كسي آنها را نخواست، ما بگيريم. فشار روي امثال پرسپوليس نسبت به صبا بيشتر است. صبا طرفدار زيادي ندارد، اما تيم خوبي است.

  رويانيان كه كمي عصباني هم شده بود، ادامه داد: مدير عامل باشگاه كه نميتواند بنشيند و فقط تماشا كند، دولت امسال يك قران هم به پرسپوليس و استقلال نداده است و اين از مشكلات ما است. مگر در برنامه پنجم توسعه، نيامده كه دولت حق هيچ گونه كمكي به باشگاهها ندارد. خب، با اين حساب اگر باشگاه نتواند خودش پول در نياورد چه كار كند؟ چرا اصلا وجود دارد؟ چرا من را به عنوان مدير عامل سر كار گذاشتهاند؟ من از زماني كه به پرسپوليس آمده ام تنها 4.5 ميليارد تومان از دولت گرفتهام. تراز مالي باشگاه در سال قبل مشخص است و به هر كدام از مسئولان فدراسيون و يا سازمان بازرسي كه آن را خواستند، تحويل ميدهم.

  وي خاطر نشان كرد: پرسپوليس سال گذشته تيمش را با 10 و نيم ميليارد تومان بسته است، الان 15 تا 20 درصد افزايش قيمتها هم كه طبيعي است. دولت هم پولي به ما نداده است. پرسپوليس هم كه اصلا تيم پايهاي ندارد. پس با اين وضعيت ما بايد دست روي دست بگذاريم و اوضاع را تماشا كنيم؟ ما محكوم به خريد بازيكن هستيم. البته اگر من سه سال مدير عامل پرسپوليس باشم، كار را به گونهاي به جلو ميبرم كه بعد از سه سال اين طور بازيكن نخرم و پرسپوليس از داشتههايش در تيمهاي پايه استفاده كند.

  رويانيان خطاب به منتقدانش، گفت: نبايد به جاي كمك به يكديگر به هم بتازيم. مديرعامل پرسپوليس بايد چكار كند، وقتي كه قانون ميگويد خودت مجبور هستي پول در بياوري. هر چند در اين مدت به من توهين هم شد، اما من، فتحاللهزاده را بزرگ خودم ميدانم. همه در فشار هستيم و بايد به يكديگر كمك كنيم. پيش از اين قرار بود نيمي از هزينههاي پرسپوليس را دولت تامين كند و نيمي را خودمان با درآمدزايي كسب كنيم. بنابراين بخشي كه بايد خودم تامين كنم را از طريق برنامهريزيهاي اقتصادي و جذب اسپانسر بايد به دست بياورم. كجاي اين موضوع خلاف است؟

  مدير عامل باشگاه پرسپوليس كه صبح امروز (جمعه) در برنامه تلويزيوني «ورزش و مردم» حاضر شده بود، در واكنش به اين كه انتقادها بيشتر معطوف به اين بود كه شما بازار نقل و انتقالات را گران كرده ايد و سطح نرخ بازيكنان را افزايش دادهايد، اظهار كرد: از كجا اين را ميدانيد؟ كسي كه ميگويد فلان بازيكن با يك ميليارد و اندي به پرسپوليس رفته، قطعا خودش پيشنهاد يك ميلياردي به آن بازيكن داده كه حالا مثلا من با 50 يا 100 ميليون تومان بيشتر آن بازيكن را جذب كردم، چه كسي ميداند كه من با ارقام ميلياردي بازيكن گرفتهام، ملاك و معيارشان چيست؟ امسال با افزايش سقف قرارداد به اضافه متعلقات آن 550 ميليون تومان حداكثر مبلغ دريافتي يك بازيكن است. اما پارسال كه من نبودم، آقايان با ارقام 700 يا 900 ميليون توماني و يك ميليارد توماني تيمشان را بستند.

  رويانيان در واكنش به اين كه آيا با تعهد به پرداخت مبالغ كلان در آينده درگير بدهيهاي سنگين مالي غير قابل پرداخت نميشويد؟ تصريح كرد: متاسفانه بدون بررسي صحبتهايي را در اين باره مطرح ميكنند. حتي ديدم بعضا روساي فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ و يك بار هم وزير ورزش و جوانان برابر افكار عمومي به نوعي عنوان كردند كه ما رقمهاي بالايي را به بازيكنان دادهايم! اين مسئولان كجا از من مدرك خواستند كه به آنها ندادهام؟ يك كسي گفته بود شايد از ارث پدرش بوده، اما من همين جا مي گويم كه كل خانه پدري من در لب خط راهآهن قم 49 متر است. بچههاي من همين الان مستاجر و بعضا بيكارند. خودم از يكجا حقوق دريافت ميكنم، اما متاسفانه اتهام ميزنند كه رويانيان ميلياردي هزينه ميكند.

  وي ادامه داد: من امسال شش ـ هفت بازيكن مليپوش گرفتهام، اين هنر ما است.

  مدير عامل باشگاه پرسپوليس، افزود: اگر الان فتحاللهزاده اذيت ميشود به اين خاطر است كه نميتواند هزينهها را تامين كند و فشار روي او هم زياد است. من اتهام پرداخت ارقام ميلياردي كه به تيم ما بستهاند را قبول ندارم. اين كه ميگويند كه بازار را خراب كردهام را قبول ندارم. نبايد منتقدين ناپخته توهين كنند. ميگويند سازمان بازرسي كل كشور در سازمان ليگ مستقر شده، اما اين نميتواند درست باشد، چون سازمان ليگ يك بخش خصوصي است و بنابراين سازمان بازرسي نميتواند به آنجا ورود كند! سازمان بازرسي به باشگاه پرسپوليس بيايد درباره هزينههاي ما سوال بپرسد، قدمش روي چشم ما. من از سازمان بازرسي ميخواهم كه اين كار را انجام دهد، اما در مجموع بايد بپذيريم كه خصوصي شدن باشگاهها كه يك قانون است، تنها راه حل اين مشكلات خواهد بود. وقتي دولت پول ندهد، مسلما من بايد به فكر درآمدزايي بيشتر باشم. اول ميگويند خودت خرج كن بعد دوباره انتقاد ميكنند چرا خرج كردي؟! آقاي بهروان رييس سازمان ليگ به شايعات توجه نكن. شما پيش من بيا يك نسخه از قراردادهايم را بگير و نگاه كن و ببين كه ما چگونه عمل كرديم.


  رويانيان در واكنش به اين كه آيا تعيين قانون سقف قرارداد و سپس خلاف آن عمل كردن نوعي دور زدن قانون نيست، اظهار كرد: اين دور زدن هميشه وجود داشته، اما امسال به يكي ديگر به جمع مدير عاملها اضافه شده و در اين باره راست گفته است، از من انتقاد ميكنند. من اگر مدير عامل باشگاه استقلال، سايپا و يا گهر زاگرس هم بودم، همين كارها را ميكردم.


  وي در باره دادن خودرو به بعضي از بازيكنان و اين كه گفته است اگر لازم باشد به بازيكنان پرسپوليس هواپيما هم خواهد داد، گفت: درست است، من خودرو دادهام، اما اين گونه بوده كه مثلا قرارداد را 500 ميليون تومان نوشتيم و 200 ميليون تومان آن را خودرو تعيين كرديم. من برنامههاي زيادي براي اسپانسرينگ باشگاه پرسپوليس دارم. من ميخواهم هزار تا از اين خودروها را وارد كنم. متاسفانه يكي گفته بود پول بنزين را صرف باشگاه پرسپوليس ميكند، اما نمي دانند كه پول بنزين مستقيم از جايگاه سوخت به حساب خزانه دولت ميرود. قسم مي خورم كه دكتر احمدي نژاد يك قران هم تاكنون به من نداده است. تعجب ميكنم از اين كه حتي بزرگترهاي فوتبال از اين صحبتها ميكنند.


  وي ادامه داد: من اشتباه كردم كه به فوتبال آمدم. اما اگر الان هم بروم باز هم تصميم اشتباهي گرفتم، وقتي از پرسپوليس ميروم كه هيچ بدهي نداشته باشم. من عاشق رفتن از اين فوتبال هستم. من پرسپوليس را براي قهرماني نبستم، بلكه تيمي را در شان پرسپوليس بستهام و معتقدم كه شان پرسپوليس چنين تيمي است.


  به گزارش ايسنا، رويانيان با بيان اين كه بهتر است قانون سقف قراردادها برداشته شده و ارزش گذاري ريالي بازيكنان در سطوح مختلف اعلام عمومي شود، اظهار كرد: ما بايد اين مرز سقف قراردادها را برداريم، اگر اين كار را بكنيم ديگر كسي دزد و خلافكار نميشود. الان اگر از طريق اينترنت جستوجو كنيد قيمت تمام بازيكنان دنيا مشخص و اعلام شده است. هيچ چيز پنهاني وجود ندارد. حال چرا اين قضيه در ايران وجود ندارد؟ بهتر است رنج قيمت بازيكنان را اعلام كنند و مثلا بگويند بازيكني همچون سيد جلال حسيني در سطح اول بوده و حداكثر قيمتش فلان مبلغ است يا علي كريمي ستاره است و قيمتي ديگر دارد. تعيين سقف قرارداد فقط موجب دروغگويي و خلافكاري ميشود و شرايطي را ايجاد ميكند تا باشگاهها بيش از سقف تعيين شده با بازيكنان توافق كنند.


  وي گفت: باور كنيد مبلغ قرارداد تمامي بازيكنان پرسپوليس براي اين فصل را در قالب جدولي مشخص نوشتهام و بارها خواسته ام آن را در رسانهها اعلام كنم، اما با اين جوي كه وجود دارد مي ترسم اين كار را بكنم. دوستانم گفتند كه اگر چنين كنيد ميگويند خلاف كردهايد. كفاشيان و بهروان هم هنوز فرصت نكردهاند كه پيش آنها بروم و توضيحاتم را بيان كنم.


  مدير عامل باشگاه پرسپوليس در واكنش به اين كه ظاهرا باشگاه سايپا اعلام كرده كريم انصاري فرد هنوز رضايت نامهاش را از اين باشگاه نگرفته است؟ گفت: من هم شنيدهام. اما نميدانم چه رسمي است كه اين كار را ميكنيم. من مساله را به اطلاع سايپا ميرسانم تا خودشان تصميم بگيرند. وقتي در قرارداد بازيكني نوشتهاند او ميتواند در انتهاي فصل از باشگاه جدا شود و الزامي براي ماندن در سايپا ندارد، خب بازيكن چه كار خطايي انجام داده است؟


  رويانيان درباره وضعيت مصطفي دنيزلي و احتمال حضور برونو متسو يا كالدرون در پرسپوليس، گفت: دنيزلي انسان بزرگي است. او در تماسي به من اعلام كرد كه ميخواهد وقتي به پرسپوليس بر ميگردد يك دنيزلي تمام عيار باشد. بنابراين اجازه خواست تا بيشتر فكر كند. بعد از مدتي به من گفت بعيد است با مشكلاتي كه دارم بتوانم به پرسپوليس بيايم. شما از طرف من به مردم اعلام كن كه دنيزلي خودش توافق با پرسپوليس را پس گرفته است. او به من گفت هر پولي كه تاكنون گرفتهام، آنچه مربوط به يك نيم فصل از ليگ بوده حلال است و مابقي را بر ميگردانم. حتي او گفت پول دريافتي مربوط به نيم فصل هم به خاطر نتايج ضعيفي كه گرفتهام ميتواند تغيير كند.


  رويانيان از آخرين مذاكرهاش با دنيزلي در ظهر امروز خبر داد و گفت: ساعت 13:30 امروز آخرين مذاكره را با دنيزلي خواهيم داشت تا او پاسخ قطعي را براي آمدن يا نيامدن به پرسپوليس بدهد. برونو متسو به فرانسه رفت و منتظر جواب ما است. كالدرون هم منتظر پاسخ پرسپوليس است. با يك مربي بزرگي ديگر هم فردا يا پس فردا مذاكره ميكنم، چون مساله سرمربيگري پرسپوليس بسيار مهم است و به نمايندگي از هواداران بايد اين كار بزرگ را با دقت فراوان انجام دهم.


  رويانيان درباره استفاده از مربي ايراني در كادر فني پرسپوليس نيز، گفت: ما مربيان پرسپوليسي زيادي در داخل كشور داريم. امثال علي دايي آدم كوچكي نيستند. مربياني همچون حميد استيلي و افشين پيرواني كه ما با هم دوست هستيم هم مربيان خوبي هستند، اما الان بستر و ظرفيت كار به گونهاي است كه ما بايد از يك مربي بزرگ خارجي در پرسپوليس استفاده كنيم تا در آينده فرصت استفاده بيشتر از مربيان داخلي را پيدا كنيم.


  وي در واكنش به صحبتهاي امير قلعه نويي مبني بر اين كه پرسپوليس بيشتر از استقلال از دولت پول گرفته است، خاطر نشان كرد: قلعه نويي از بزرگترين مربيان ما است. او ميداند كه من دوستش دارم. واقعيت اين است كه پرسپوليس كمتر از استقلال از دولت پول گرفته است.


  مدير عامل باشگاه پرسپوليس درباره تمديد قرارداد علي كريمي و شرطش براي ماندن مازيار زارع در اين تيم، اظهار كرد: كريمي ديروز قراردادش را با ما سفيد امضا كرد. او درباره موضوع مازيار زارع تا الان به من چيزي نگفته است. علي كريمي بازيكن بزرگي است كه نبايد حتي او را با توانمندترين بازيكنان حال حاضر فوتبالمان مقايسه كنيم. درست است كه قراردادش را سفيد امضا كرده، ولي من به او پول كافي ميدهم. براي كريمي نميتوان مبلغي را تعيين و او را با بازيكني مقايسه كرد.


  رويانيان در پايان با بيان اين كه اشتباه كرده كه از لفظ «فوق كهكشاني» براي پرسپوليس استفاده كرده، يادآور شد: اين صحبتها بر سر بمب تركاندن و از اين جور حرفها اصلا درست نيست و من يك بار گفتم كه پرسپوليس را فوق كهكشاني ميبنندم كه همين جا مي گويم كه اشتباه كردهام و بابت اين جمله عذرخواهي ميكنم. ما بايد يك تيمي در شان پرسپوليس ببنديم، اگر قهرمان شد خوشحال مي شويم، اما خطاب به هواداران مي گويم كه توقع نداشته باشيد اين تيم همه حريفان را شكست دهد. اگر آن گونه باشد كه معناي برد و باخت در فوتبال زير سوال ميرود.

  پسر جرمت چیست؟

  جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

  جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

  جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

  جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

  جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

  ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

  جرم تو اسطوره بودن است
  اینها از اسطوره میترسند

  این عادت این جماعت است
  آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

  از تو میترسند .... از تو میترسند
 2. 2 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  IMAN (22nd June 2012), mohammad86 (22nd June 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,997
  تشکر
  9,469
  تشکر شده 8,007 بار در 3,148 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  مرسی سردار...خوب جواب فتل الدنگو دادی
  نه...!نه...!نه...! 4. #3


  محل سکونت
  بجنورد
  نام واقعی
  توحید
  شغل و حرفه
  کارمند
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  156
  تشکر
  310
  تشکر شده 93 بار در 41 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  ترکوند حرفاشو شنیدم!! خیلی با جنبس
  آهای فتل خبردار
  داره میاد یه سردار
  تیمشون کهکشونه
  خدا خودش میدونه
  بردن تیمها چه آسونه
  6تایی ها فراوونه


 5. #4


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  پولا
  شغل و حرفه
  کارمند
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Argentina
  نوشته ها
  65
  تشکر
  49
  تشکر شده 39 بار در 22 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  از سردار با لیاقتمون انتظار چنین پاسخی راهم داشتیم الان ودراین فصل هم سر اقایان فتل ورحیمی کلا رفته چرا که بازیکنان درجه 2را باقیمت 700و800ملیون تومان خریدند اما سوختنشون بابت اینه که سردار چطوری وچگونه تیم ملی را برای پرسپولیس خرید .................ای فتل بدو رحیمی بدو ................ای فتل بدو رحیمی بدو ..................ای فتل بدو رحیمی بدو ..............بابا بسه دیگه عمرا به سردار برسین ضمنا فتل خلی روداره ازاون جنس از ادماست (ببخشید خانمها)اگه جنس مونث بودند تا 15سالگیشون 5مورد سقط داشتند
  ویرایش توسط HNF4437345 : 22nd June 2012 در ساعت 14:22

 6. کاربر مقابل از HNF4437345 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  IMAN (22nd June 2012)

 7. #5


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  پولا
  شغل و حرفه
  کارمند
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Argentina
  نوشته ها
  65
  تشکر
  49
  تشکر شده 39 بار در 22 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  می دونید تفاوت رویانیان با مدیر رقیب در 2برنامه ورزش ومردم در جیه بوده چرا رویانیان با این همه حجمه ناثواب سکوت کرده ورقیب همیشه سخن به گزافه گویی وجارجنجال به راه انداخته این طرف رویانیان حتی به زارع اجازه دخالت نمی دهد اما ان طرف از مدیر گرفته وجویباری /قعله نوعی وبازیکنان وحتی پیشکسوتانشان وتدارکات .....همه همه انگار که پولادی /حسینی /بنگر /ماهینی /انصاری فرد/گردان سال قبل در این تیم بازی می کردند وامسال سر از تیم رقیب در اوردند .کل اگه طبیب بودی سرخویش دوانمودی....شما اگه می تونستید امثا ل تیموریان حفظ می کردید .اره تفاوت 2تیم در اینه که ما از مکتب ناب شاهینیم ولی رقیب ؟ ما برد به قیمتی را نمی خواستیم ونمی خوایم ولی رقیب حتی دوپینک هم می کنه (دربی حذفی 90)ما هموراه از بازیکن هایمان واسطورههایمان حتی پیشکسوتمان در حالی حمایت کرده وهمیشه در نزد هموادار دارای منزلت واحترام فراوانی برخوردارند ...در باشگاهمان همیشه اسطوره بوده هست امثال بهزادی/پروین/دایی/باقری/عابدزاده مهدوی کیا/کریمی اما انها هیچ وقت انچنان که شایسته بود احترام تنها اسطوره خودشان را نگه نمی داشتند .که البته خدایش رحمت کند نزد ما ارزشش بیشتر از رقیب بود (ناصرخان حجازی)البته تایادم نرفته خدمت جوانترها بگم قبل از اینکه عابدزاده بیاد پرسپولیس بازیکن رقیب بود اما ...عابدزاده از ناحیه پا مصدوم میشود وباشگاه اورا نه تنها مداوا نکرد بلکه کلا فراموشش کردند از قضا مدیر وقتش همین حاج فتل بود عابدزاده از طرف باشگاه پرسپولیس وبا هزینه باشگاه به المان اعزام ومداوا شد وپس ازان احمد نیز سالیان سال برایمان بازی کرد وتبدیل به اسطوره هم شد .حاج فتل تیمش راطوری ساخته که هیچ وقت طاقت باخت ندارند چه در بازی وچه در نقل وانتقالات به خاطر همین است که اقایان جاروجنجال به راه انداخته اند تا تیم را به حاشیه ببرند حتی به بازیکنهای تازه از رارسیده ای همچون منوچهری دیگران اجازه داده می شود برای مدیروباشگاه.رقیب احضار نظر کرده واراجیف ببافند وانگار مسئولی در باشگاهشان وجود ندارد هواداران پرسپولیس به هوش باشید وبیدار که رقیب بیکار ننشسته وحالا که در نقل وانتقالات شکست خورده برای به حاشیه بردن تیممان چه نفشه ها که نکشیده اند این است شخصیت رقیب

 8. #6


  محل سکونت
  بجنورد
  نام واقعی
  sepehr
  شغل و حرفه
  محصل
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  927
  تشکر
  641
  تشکر شده 521 بار در 273 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  دمت گرم

  6 جهانی شده
  کیسه روانی شده

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا