هولیه سرمربی سابق فرانسه و یکی از مشهورترین مربیان فرانسوی در دو دهه اخیر است که با لیورپول عناوین زیادی را فتح کرد


سایت گل - مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه مذاکرات خود با گزینههای سرمربیگری، مذاکره با هولیه فرانسوی را به عنوان گزینه چهارم در دستور کار خود قرار داد.
رویانیان در روزهای گذشته مذاکراتی با برونو متسو، گابریل کالدرون و مانوئل خوزه برای سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس انجام داد که در ادامه این روند، مذاکره با گزینه چهارم نیز در دستور کار قرار گرفت.
امروز محمد رویانیان مذاکره با ژرار هولیه سرمربی فرانسوی را به عنوان یکی دیگر از کاندیداهای سرمربیگری تیم پرسپولیس در دستور کار خود قرار داده و در این خصوص مذاکره مقدماتی را نیز انجام داد.
هولیه سرمربی سابق فرانسه و یکی از مشهورترین مربیان فرانسوی در دو دهه اخیر است که با لیورپول عناوین زیادی را فتح کرد. او پس از کناره گیری از مربیگری در سالهای اخیر به تدریس مشغول بوده است.هولیه در المپیک لیون و استون ویلا هم به کار مشغول بوده که ویلا آخرین پروژه مربیگری اوست. او عضو کمیته فنی فیفا و یوفا نیز بوده است و به نظر حضور او در پرسپولیس چندان محتمل نیست.امروز خبری منتشر شده که هولیه مسئولیت برنامهریزی فنی برای دو باشگاه ردبول اتریش و آمریکا را خواهد داشت. این در حالی است که رالف رانگنیک، سرمربی اسبق شالکه آلمان به وی در این راه کمک خواهد کرد .
هولیه در سالهای 1992 و 1993 مربی تیم ملی فرانسه بود اما پس از ناکامی در راهیابی به جام جهانی 94 از این تیم کنار رفت. او سپس به مربیگری در تیمهای پایه فرانسه پرداخت و در سال 1998 بود که به همراه روی ایونز مربی لیورپول شد؛ اندکی بعد او بهتنهایی مربیگری لیورپول را تا سال 2004 به عهده گرفت و پس از این که نتوانست با این تیم به لیگ قهرمانان اروپا برسد و پس از درگیریهای لفظی با مقامات باشگاه از آنها جدا شد و پس از آن مربی لیون شد و با این تیم دو قهرمانی لیگ به دست آورد. هولیه در نهایت مربی استون ویلا شد اما به دلیل مشکلات قلبی از این تیم هم کنارهگیری کرد.