آندره آ پيرلو ستاره خط مياني باشگاه يوونتوس و تيم ملي اسپانيا در صحبتهايي اعلام کرد که اسپانيا تنها تيمي است که ايتاليا نتوانست با آن برابري کند.

اين درحالي است که ايتاليا در ديدار فينال يورو2012 با نتيجه 0-4 مغلوب اسپانيا شد. اين درحالي است که مصاف دو تيم درمرحله گروهي يورو2012 با تساوي 1-1 به پايان رسيده بود.

پيرلو اکنون در صحبتهايي اعلام کرد که از عملکرد تيم ملي کشورش در تابستان امسال راضي است وبه اين نکته اشاره کرد که تيمش فقط نتوانست به گرد پاي اسپانيا برسد.

پيرلو به گاتزتادلوسپورت گفت:« شايد اسپانيا تنها تيمي بود که ما هنوز نتوانستيم از نظر گردش توپ با آنها برابري کنيم. تورنمنت بزرگي را تا بازي فينال شاهد بوديم ولي در فينال نتوانستيم درحدو اندازه استانداردها حاضر شويم. نقش من در تورنمنت؟ من نمي خواهم راجع به اين صحبت کنم.وقتي شکست مي خوري، يعني تمام تيم شکست خورده. جاي صحبت کردن در مورد اين بازيکن و آن بازيکن نيست.»

جورجيو کيه ليني و تياگو موتا هر دو در جريان بازي فينال مصدوم شدند و مصدوميت تياگو موتا باعث شد تا ايتاليا نيمي از نيمه دوم بازي را ده نفره دنبال کند؛چرا که پراندلي قبل از آن هر سه تعويضش را انجام داده بود:« ما در بازي فينال خيلي بدشانس بوديم. کلي مصدوميت فيزيکي، فرصت هاي ازدست رفته و 30 دقيقه، 10 نفره بازي کردن. زماني که در مدت زماني کوتاه اين همه بازي انجام مي دهي، اين مصدوميت ها عجيب نيستد؛ به ويژه درپايان فصلي طولاني.»

پيرلوي 33 ساله در بخش پاياني صحبتهايش ابراز اميدواري کرد که پراندلي مربي آتزوري بماند:« تنها کار عادلانه اين است که او بماند. من واقعا خوشحالم که پراندلي با ما مي ماند. عملکرد او فوق العاده است.»