منصور ابراهیم زاده امسال برای اولین بار سرمربیگری در خارج از اصفهان را تجربه خواهد کرد و خیلی ها منتظرند تا ببینند او چه نتایجی خواهد گرفت.سرمربی نفت تهران در مورد شرایط این تیم و مسائل مختلف دیگر به سوالات پاسخ می دهد.حرف های این مربی را می خوانید.
چرا اردوی ترکیه را لغو کردید؟
چون خروج بازیکنان به خاطر مالیات و برخی کارهای تسویه ای دچار مشکل شد، اردوی ترکیه را لغو کردیم. ما می خواستیم در این اردو بازی های تدارکاتی برگزار کنیم که در تهران این کار را انجام می دهیم.از شرایط نفت راضی هستید؟
تا به حال از وضعیت تیم راضی ام و خوب بوده است. بالاخره حدود 80 درصد تیم بسته شده و آمادگی نسبی هم پیدا کردیم. در این بین سعید دقیقی هم در لیست ما بود اما او به سایپا رفت. دقیقی ما را جا نگذاشت چون قولی نداده بود در قضیه این بازیکن فکر کنم سایپا زودتر از ما عمل کرد.

از روند جذب بازیکن راضی هستید؟
در بحث یارگیری ممکن است بازیکنانی که می خواستم و دیدگاهی که داشتم نتوانستیم برآورده کنیم چون چند بحث را هم دنبال می کردیم. اول این که می خواستیم سقف قرارداد را رعایت کنیم و دوم این که بازیکنانی بگیریم که به سیستم و تاکتیک ما بخورند. این بازیکنانی هم که جذب تیم شدند مسلما با نظر خودم بوده است.

می گویند با سیفی به صورت مشروط قرارداد امضا کرده اید؟
تمام بازیکنانی که جذب تیمی می شوند باید ا تائیدیه پزشکی داشته باشند و این قانون است. این خنده دار است که اسم سیفی را مطح کردند. سیفی تنها بازیکنی بود که خودش با اقتدار و جسارت گفته که اگر مصدوم شود، مقداری از پولش را نمی گیرد. او می خواست ثابت کند که چنین نبوده است.

در خصوص حذف جام حذفی چه صحبتی دارید؟
آئین نامه AFC می گوید که هر کشور بنا به سهمیه ای که دارد باید تیم معرفی کند. آنها کاری ندارند در چه مسابقاتی این انتخاب ها صورت می گیرد. این که گفتند برای تیم ملی جام حذفی برگزار نمی شود، می خواهم بپرسم که اگر تیم ملی موفق نشد و صعود نکرد چه جوابی برای این کار خود دارند؟ خیلی از بازیکنانی که از لیگ یک و دو به این جام می آیند می خواهند خود را نشان دهند.

در خصوص قرعه نفت در شروع لیگ و بازی با راه آهن چه صحبتی دارید؟
قرعه سختی است. همه بازی ها از ابتدا تا انتها دشوارند و باید برای موفقیت تلاش کرد. هرتیمی را آدم دست کم بگیرد دچار مشکل می شود. راه آهن هم درست است هنوز مشکل دارد ولی این مشکلات ممکن است به بازیکنان برای جنگیدن روحیه بدهد.