هرچند فرانک لمپارد به آخرین روزهای دوران حرفه ای اش نزدیک می شود اما اهمیت او به عنوان یکی از ستارگان فوتبال انگلیس را می توان از روی پیشنهاد یک باشگاه چینی فهمید.بنابرگزارش ها، یک باشگاه چینی که نامش فاش نشده برای به خدمت گرفتن این هافبک باتجربه، دستمزد 230 هزار پوند در هفته به او پیشنهاد داده است.
با این وجود گفته می شود این ستاره 34 ساله به دلایل شخصی قصد دارد در چلسی بماند و معتقد است که همچنان می تواند در بالاترین سطح بازی کند.
هرچند نام این باشگاه چینی اعلام نشد اما تنها سه باشگاه گوانگ ژو اورگرانده، شانگهای شنهوا و دالیان آئربین می توانند دستمزد سالانه 12 میلیون پوند به این ستاره انگلیسی پرداخت کنند.
احتمال اینکه باشگاه دالیان چنین پیشنهادی را به کاپیتان دوم چلسی ارائه داده باشد، بیشتر است. این باشگاه پیش از این برای خرید سیدو کیتا، پیشنهاد دستمزد هفتگی بین 150 تا 180 هزار پوند ارائه داده بود.
سیاست نقل و انتقالات باشگاه گوانگ ژو این است که بازیکن خارجی بالای 30 سال به خدمت نگیرند؛ در حالی که شانگهای شنهوا نیز بیشتر بودجه اش را برای به خدمت گرفتن نیکلاس آنلکا و دیدیه دروگبا پرداخت کرد.
لمپارد در حال حاضر از چلسی دستمزد هفتگی 140 هزار پوندی دریافت می کند و به نظر می رسد یکی از ستاره های اصلی تیم دی متئو برای فصل آینده باشد در حالی که در صورت ادامه حضور ویلاس بواس، او احتمالا استمفوردبریج را ترک می کرد.