هشدار به دارندگان سیستم عامل اندروید

تحقیقات اخیر گویای آن است که سیستم عامل اندروید یکی از سیستم عامل هایی است که بیشترین میزان حملات هکرها و ویروس نویسان را متوجه خود می کند.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، یکی از چالش هایی که شرکت های ارائه کننده سیستم های عامل با آن مواجه هستند آن است که هر چه محصول آن ها از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار شود به همان اندازه علاقه هکرها و ویروس نویسان به آن بیشتر می شود.
اما براساس اعلام مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه یی(ماهر)، در میان سیستم هایعاملی که بر روی تلفن های همراه نصب می شوند تاکنون سیستم اندروید به واسطه محبوبیتی که در میان کاربران تلفن همراه دارد، حجمی بالا از حملات هکرها و ویروس نویسان را به خود اختصاص داده و بیش از دیگر رقیبان خود مورد تهدید بدافزارهای مختلف قرار گرفته است.
اندروید سیستم عاملی است که برای تلفن همراه، لوح رایانه و به تازگی برای تلویزیون ها عرضه شده و بر پایهٔ هسته لینوکس ساخته شده است. اکنون بسیاری از شرکت های معروف تولیدکننده گوشی تلفن همراه از این سیستم عامل برای گوشی های خود استفاده کرده اند و انواع مختلف گوشی های اندرویدی در میان کاربران تلفن همراه دست به دست می شود.