منچستریونایتد روز گذشته به طور رسمی در یک نشست خبری، خریدهای تابستانی خود، شینجی کاگاوا و نیک پاول را به هواداران و خبرنگاران معرفی کرد.

به نقل از منچستریونایتد دات آی آر اکنون نگاهی خواهیم داشت به مصاحبه*های شینجی کاگاوا‏*، بازیکن سابق بورسیا دورتموند، نیک پاول، بازیکن 18 ساله پیشین الکساندر کرو و سر آلکس فرگوسن، سرمربی 70 ساله منچستریونایتد:

شینجی و لذت بردن از رقابت در منچستریونیاتد

شینجی کاگاوا ایمان دارد که می*تواند در مسیری که آن را "بزرگترین چالش" دوران ورزشی خود نامیده است، پیشرفت کند.
او در نشست خبری بین المللی خود در اولدترافورد گفت: ”من بسیار از حضور در اینجا خوشحال هستم و هر روز، از فرصت خود برای پیشرفت‏‏، استفاده خواهم کرد. قطعا حضور در یونایتد بزرگترین آزمایش و چالش دوران ورزشی من خواهد بود و امیدوارم که بتوانم در اینجا درسهایی بیاموزم و پیشرفت کنم. من همواره گفته*ام که باید کیفیت بازی خودم را ارتقا ببخشم. در این زمان اندکی که در منچستر حضور داشته*ام، کمی حس متفاوتی پیدا کرده*ام . باشگاه و جو اطراف آن، در بالاترین سطح است و وقتی که دیگر ملی پوشان نیز به ما ملحق شوند، قطعا بهتر هم خواهد شد.
من قطعا اکنون (فشار) توجه رسانه*های دنیا را حس می*کنم. من عضوی از یک باشگاه بزرگ به نام منچستر*یونایتد هستم. من فکر می*کنم که بتوانم از پس این فشار بر بیایم و تقریبا مطمئن هستم که می*توانم خودم را با شرایط لیگ برتر تطبیق بدهم. همه چیز اینجا به من می*گوید که یونایتد یک باشگاه عالی است و من مفتخرم که در این باشگاه بازی کنم. من می خواهم سهم خودم را (در تیم) با به دست آوردن نتایج خوب و محکم ایفا کنم.“

این بازیساز فرار (چند پسته) که البته اذعان کرده است نقش محوری و مرکزی را بیشتر ترجیح می*دهد، می*گوید که می*خواهد هرچه سریعتر زبان انگلیسی را فرا بگیرد تا زندگی و فرهنگ انگلیسی در باشگاه جدیدش زودتر برایش قابل هضم باشد: ”زبان برای من بسیار مهم است. من بسیار برای یادگیری انگلیسی انگیزه دارم. امیدوارم که بتوانم هرچه سریعتر این زبان را فرا بگیرم تا بتوان با همتیمیهایم ارتباط برقرار کنم.“

نیک پاول از فرصتی که برای پیشرفت در اولدترافرود به دست آورده است، حس خوبی دارد.

این سرباز تازه به خدمت گرفته شده از کرو در تابستان، با تیم اول تمرین خواهد کرد و برای بدست آوردن شانس حضور در میانۀ میدان تیم سر آلکس، تلاش خواهد کرد.

از آنجایی که جو رسانه در باشگاه یونایتد برای این نوجوان تازگی داشت، او اولین کنفرانس خبریش را اینگونه آغاز کرد: ”در کرو، یک دوربین بود و یک خبرنگار. در یونایتد تمام دنیا حاضرند! در کارینگتون، حتی با اینکه ساخت و ساز اطرافش ادامه دارد، کاملا در نظر من با کرو متفاوت است. من فکر می*کردم که امکانات کرو بسیار زیاد و مناسب است.اما با دیدن امکانات اینجا، متوجه شدم که یونایتد‏، برای من یک دنیای کاملا متفاوت است."
پاول : ”من هنوز مسیر زیادی برای پیشرفت دارم. من هنوز به بالاترین پتانسیل خودم نرسیده*ام. من امیدوارم که به آنچه مردم از من انتظار دارند، برسم. من می*خواهم نشان بدهم که یک بازیکن منچستریونایتد هستم و می خواهم که توانایی*هایم را بروز دهم."

سر آلکس به دنبال خریدهای بیشتر

سر آلکس می*گوید که در ادامۀ ورود شینجی کاگاوا و نیک پاول به منچستریونایتد، ممکن است یک یا دو خرید دیگر نیز صورت بگیرد.

سرمربی یونایتد، در سخنی در نشست خبری معرفی این دو تازه وارد اظهار داشت: ”ما ممکن است که یک یا دو نفر دیگر را به خدمت بگیریم. وقتی یک تورنمنت مهم ورزشی بین المللی می گذرد، یک وقفه در بازار نقل و انتقالات روی می*دهد. ولی اکنون که مسابقات قهرمانی اروپا پایان یافته است، ما تلاش می کنیم که باز هم افرادی را جذب کنیم. ما همیشه در به خدمت گرفتن بازیکنان بلافاصله در پایان فصل خوب عمل کرده ایم - به جای اینکه کل تابستان را به مذاکره بگذرانیم. در مورد کاگاوا، کمی مذاکرات طولانی شد و چند هفته*ای طول کشید. در مورد پاول نیز ما می*دانستیم که داریو گرادی (مددیر ورزشی کرو الکساندرا) به ما در جذب سریع این بازیکن کمک خواهد کرد.“

سر آلکس در مورد پست اصلی پاول با گرادی صحبت کرده است و البته آن*ها در کرو او را به عنوان مهاجم نفوذی و عمقی استفاده می*کردند: ”من از داریو پرسیدم که آیا نیک می*تواند در نقش یک هافبک مرکزی ایفای نقش کند؟ داریو فکر می*کند که این پست اصلی نیک است و خود نیک هم همینطور فکر می*کند. بنابراین ما کاملا سر پست بازی او توافق داشتیم. ما امید داریم که او یک بازیکن میانی خوب باشد و او را در این پست پرورش خواهیم داد."

در رابطه با نقش کاگاوا، رئیس گفت:” او جلوتر (از پاول) بازی خواهد کرد. ما نباید با توجه به ورود یک بازیکن شیوۀ بازی خود را تغییر دهیم، ولی کاگاوا می تواند متفاوت باشد. او می تواند به ما نیروی مضاعفی در یک سوم هجومی به ارمغان بیاورد. اگر رکورد گلزنی او ادامه پیدا کند، او می تواند بازیکن بسیار خوبی برای ما باشد.“

کاگاوا فصل گذشته، دومین گلزن برتر دورتموند شد. و پس از اینکه به زودی خود را با دو قهرمانی در بوندسلیگا با شرایط اروپا وفق داد، این ملی پوش ژاپنی مصمم است که سریعا با فوتبال انگلیسی نیز خو پیدا کند.

سر آلکس ادامه داد: ”شینجی با ما به آفریقای جنوبی می*آید و پس از آن به چین سفر خواهد کرد و بنابراین شما به زودی می توانید (بازی) او را ببینید. به محض اینکه او عادت کرد و برخی عبارات فوتبالی را که بازیکنان ما به کار می*گیرند، فرا گرفت، او آمادۀ بازی خواهد بود و به راحتی می تواند اولین بازی خود در لیگ را انجام دهد. من مشکلی از این نظر ندارم."

پاول شاید برای اولین بازیش باید بیشتر منتظر بماند، ولی او نیز در تور پیش فصل حضور خواهد داشت: ”من فکر می کنم که در مورد نیک، او هنوز کمی رشد فیزیکی خواهد داشت، مانند انتظاری که ما از هر بازیکن هجده سالۀ دیگر داریم. ولی او در ترکیب تیم اول خواهد بود و هر روزه با ما تمرین خواهد کرد."

سرآلکس در پایان مصاحبه خود را با این سخن، به پایان رساند: ”فوتبال فرصتهایی را برای بازیکنان جوان به ارمغان می آورد. و ما همیشه به بازیکنان جوان میدان خواهیم داد."