مرجع خبری پرسپولیس : رئیس فدراسیون فوتبال به باشگاهها اعلام کرد قبل از افطار تمرین نکنند.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان درباره برگزاری رقابت های فوتبال در ماه مبارک رمضان نامه ای خطاب به مدیران باشگاههای فوتبال کشور نوشت. متن نامه به شرح زیر است:
مدیران محترم باشگاه های کشور رمضان ماه ضیافت خداست. ماهی که با ارزش ترین شب سال در آن واقع شده است و آنکه در این ماه پر فضیلت بازنده باشد، چه باخت سنگینی داده است. فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران همواره به پاسداشت ارزش ها و شعائر دینی تاکید ورزیده و در این برهه هم ارشادات حضرات آیات عظام و مراجع محترم تقلید را به عنوان راهنمایی راهگشا سرلوحه برنامه ها قرار داده و اعلام می دارد:1- در ماه مبارک رمضان کلیه مسابقات یک ساعت و نیم بعد از افطار برگزار می شود.2- به تبع انجام بازی ها در آن ساعت، اصول حرفه ای ایجاب می کند که تمرینات تیم ها نیز همزمان با ساعت بازی ها برگزار شود، لذا انجام تمرین در ساعات قبل از افطار ممنوع است.


3- برگزاری مراسم فرهنگی جهت ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی در فوتبال، بین دو نیمه مسابقات ضروری و مورد تاکید است.


4- در ایام لیایی قدر مسابقات تعطیل خواهد بود تا اهالی فوتبال از فضیلت آن شب های عزیز محروم نشوند و ما را نیز از دعای خیر خود برخوردار سازند.


5- اطمینان کامل داریم توجه به ارزش های اسلامی و رعایت موازین شرعی می تواند فوتبال ما را زودتر به آنچه به عنوان هدف به آن می نگرد، رسانده و در سالم سازی محیط آن تاثیر بسیار داشته باشد.