دایی ؛ مردی با بدنی محکمتر از آرنولد و جنگجویان کوهستان
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: دایی ؛ مردی با بدنی محکمتر از آرنولد و جنگجویان کوهستان

 1. #1


  محل سکونت
  L@hij@N
  نام واقعی
  ایــــمــــا ن
  شغل و حرفه
  دانشجوی عمران
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Spain
  نوشته ها
  93
  تشکر
  660
  تشکر شده 1,507 بار در 429 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  دایی ؛ مردی با بدنی محکمتر از آرنولد و جنگجویان کوهستان

  دوستان یکم طولانیه اما کامل بخونید ...خیلی متن جالبو تاثیر گذاریه اگه ادم روش یکم فکر کنه  قهرمان دوباره از میان آتش گذشت و به زندگی عادی برگشت


  در حالي كه همه تيمها فصل نقلوانتقالات را با سروصداي فراوان سپري ميكردند از راهآهن و علي دايي هيچ خبري نبود. شايعاتي كه از بازگشت دايي به پرسپوليس حكايت ميكردند به حقيقت بدل نشد و اختلاف نظر او با مسئولان راهآهن ادامه فعاليتش را با اين تيم هم غيرممكن مينمود. از آنجا كه هيچ نيمكت ديگري هم در ليگ برتر خالي نمانده بود، چنين به نظر ميرسيد كه علي دايي بعد از سالها حضور بيوقفه در سطح اول فوتبال، فصل آينده را خارج از ميادين سپري خواهد كرد.

  اما علي دايي درست مثل هميشه، پيشبينيها را به هم ريخت و با كادر جديد راهآهن وارد ميدان شد. او حالا در آستانه يك سال سخت ديگر در دوران مربيگرياش قرار دارد. موفقيت دايي در سال پيش رو، نقش زيادي در رزومه كاري او و ادامه دوران حرفهاي آقاي گل جهان ايفا خواهد كرد. به خصوص بعد از فراز و نشيبهايي كه طي سالهاي اخير پشت سر گذاشته است.
  فلاش بك؛ ظهور مرد هميشهزخمي

  اواخر دهه 60 كودكانی كه كمكم داشتند از دنیای كارتون و قهرمانهايش دل میكندند و آرام آرام وارد دنیای بزرگسالی میشدند، دو عشق بزرگ داشتند؛ یكی سریال «جنگجویان كوهستان» و دیگری فیلم «ترمیناتور». این دو محصول و پدیده با تمام تفاوتهای كیفیت فنی و فرهنگيشان، شمایل قهرمانهایی را ميساختند كه شكستناپذیر بودند. هر قدر باروت، فلز، سنگ و آهن به تن و بدنشان میخورد، انگار نه انگار. در دهه 70 آن كودكان، نوجوان شدند و در میان بازیكنان فوتبال علی دایی یكی از محبوبهایشان شد؛ بازیكنی كه شناخته شدنش نهتنها به دليل گلهای بیشمارش بلكه به دليل زخمهای متعددی بود كه بر تن و بدن داشت اما هیچكدام در حضور و موفقيتهايش خللي ایجاد نمیكردند.
  اولين زخم كاري؛ طحالي كه پاره شد

  شايد برای اولینبار بود كه كسی با بانداژ روی صورت و بخیه بالای ابرو تبدیل به پوستر و عكس روی جلد ميشد، اما این زخمها دیگر برای دایی عادی و بچهبازی بود؛ عین یك عادت روزانه و دمدستی. قهرمان ما احتیاج به یك زخم كاری داشت. زخمی كه بدنش را در آزمونی بزرگتر سربلند كند. بازيهاي آسيايي1994 بود. تیم ملی ایران با خط حملهای كارآمد، متشكل از دایی و فرشاد پیوس و مربی نوگرایی به اسم استانكو شانس زیادی برای قهرمانی داشت. بازی اول مقابل بحرین بود كه هنوز تبديل به نفرتبارترین رقيب ایرانیها نشده بود. توپ پشت دفاع افتاد. قهرمان سلحشور به سمت توپ حركت كرد و دروازهبان بحرین در هیبت سیاهترین بتمنهای تاریخ سینما با لگد به شكم مهاجم ما كوبید.

  علی نقش بر زمین شد اما با یك مداوای سرپایی جوری به زمین برگشت كه انگار لگد بتمن چیزی در حد یك شوخی دوستانه بوده. بازی تمام شد و خبرها كه آرام آرام از خاور دور رسید، همه فهمیدند كه آن لگد ظاهرا نرم و آرام طحال دایی را پاره كرده و قهرمان را روی تخت بیمارستان انداخته است. این زخم میتوانست هر بازیكنی را تا مرگ همراهی كند یا حداقل برای همیشه روی تخت بخواباند. ولي دوره، دوره تماشاگرانی بود كه هنوز خاطره "اهالی لیانشانپو" و "آرنولد" را در حافظه داشتند؛ پس دایی بعد از عمل جراحی سنگین از روی تخت بلند شد و بعد از مدتی دوباره با بدنی ترمیم شده، نقش مهاجم را به عهده گرفت.

  ترميناتور بچه اردبيل

  دایی ادامه رویاهای كودكان دهه 60 بود. همانهایی كه "بامزی" را میدیدند كه با خوردن عسل هر ناممكنی را ممكن میكرد و پلنگ صورتیای كه تكهپاره میشد اما دوباره به شكل اولیه بازمیگشت. جنگجویان شرقی كه زخم شمشیر گزندی به تنشان نمیزد و آرنولدی كه از میان آتش و باروت با بدنی آهنین سالم بیرون میآمد. علي دايي گل میزد و زمین میخورد ولي بعد از زمين خوردنش بلند میشد. گل ميزد. تنش از قبل مقاومتر میشد. تیم ملی در یك جام ملتهای دیگر در بازی ردهبندی به مصاف كویت رفت. مهرداد میناوند توپ را از سمت چپ روی دروازه فرستاد. توپ خیلی جلوتر از دایی به محوطه جریمه رسید. مهاجم بلند شد و بدنش را به سمت توپ پرتاب كرد. سرش را به توپ كوبید. توپ گوشه دروازه آرام گرفت. همه منتظر بودند آن بدني كه بعد از زدن ضربه به توپ پیچ خورد، با گردن شكسته از زمین بیرون برود اما آن كسی كه از خوشحالی زدن گل دور زمین میدوید، كسی نبود جز "علی دایی". بدن شكستناپذیر، تن بیگانه با شكستن، بدون كمترین دردی كارش را انجام داده بود. بعد از همین بازیها بود كه داریوش ارجمند در برنامهای تلویزیونی بدن دایی را با پیكر ماهی مقایسه كرد: «آنقدر انعطاف دارد که میتواند به هر شكلی در بیاید تا به هدفش برسد.»

  ضد ضربه با كت و شلوار

  سالها گذشتند. آن تن مقاوم در مقابل گذر سالها هم خیال ایستادن داشت. میخواست با بالاترین سن باز هم مهاجم باشد و گل بزند. به جام جهانی 2006 رسیده بودیم و بازی مكزیك بود. توپ را روی دروازه فرستادند. دایی به هوا پرید. توپ از روی سر مهاجم رد شد. گزارشگر طعنهوار گفت: «دایی اگر جوانتر بود، این توپ از بالای سرش رد نمیشد.» بازی بعدی دایی در زمین نبود. گفتند به خاطر درد كمر است. شوخی بود. مگر میشد كمر آن بدن مقاوم درد بگیرد و این درد اجازه ندهد روی پاهایش بایستد؟! اما انگار پیری بیرحمتر از آن بود كه با كسی شوخی داشته باشد. دنیای واقعیت بود و خبری از كارتون و فیلم و قهرمانان همیشه جوانش نبود. پیری رسیده بود و مقاومت و توانایی آن بدن ستبر را گرفته بود. قهرمان كت و شلوار پوشید و روی نیمكت مربیگری نشست. این داستانی است كه دیگر از فرطِ معمولی بودن گفتن ندارد. دایی دیگر جایی بود كه تن و بدن به كارش نمیآمد؛ چیزهای دیگری برای موفقیت میخواست و خب نداشت و به خاطر همین تصویر اسطورهوارش درهم شكست و دیگر قهرمان كسی نبود. قهرمان دیگر فقط یك زبان داشت كه به تلخی و تندی میچرخيد و كسی هم حوصله شنیدن داستانهایی درباره حق و اقاله و مبلغ قرارداد و اینها را نداشت.
  اسپند دود كنيد
  بهار چند سالی است كه برای ما پیامآور خبرهای بد است؛ خبرهای مرگدار. آدمهایی كه میشناسیم ناگهان همراه با بهار موقع رفتنشان میشود و خاك را در آغوش میگیرند. به همين دليل وقتی پيامكهای خبر تصادف دایی با مهر تایید خبرگزاریها و بخشهای خبری غبار كذب بودنش زدوده شد، خیلیها فكر كردند همهچیز تمام شده است. كسی روزهای قهرمانی را به یاد نمیآورد. دایی مثل احمدرضا عابدزاده نبود كه فاصله روزهای قهرمانی و بیمارستانی شدنش كوتاه باشد و همه را به برگشت امیدوار كند. صحبت از حال وخیم و حتی كما بود اما به فاصله یك روز تمام آن آواهای شوم شكل دیگری گرفت. یكباره از كما و وخامت رسیدیم به حال رضایتبخش و عملهای موفقیتآمیز. بدن مردي كه خيلي جوان نيست. یاد روزهایی كه كوه را در هم میشكست و مثل افسانهها زیستن برایش یك كار عادی بود.

  اتومبیل در جاده چپ كرده بود. چند دور چرخیده بود. همهچیز برای بالا رفتن آمار مرگ و میر سفرهای نوروزی آماده بود اما راننده آن مركب زمینخورده، افتخار بزرگش نه آقای گلی جهان و نه بازی در بوندسلیگا بود. افتخار اصلیاش مقاومت در برابر زخم و درد بود. یكی مثل جمع جنگجویان كوهستان، یكی مثل آرنولد و یكی مثل قهرمانهای فناناپذیر كارتونی. ماشینی از فلز و آهن محصول یكی از معروفترین كارخانههای اتومبیلسازی، اوراق شده بود اما تن قهرمان قدیمی و سابق چند تا زخم سطحی برداشته بود كه با عملهای نه چندان پیچیده پلاستیك روبه راه شد. قهرمان دوباره از میان آتش گذشت و به زندگی عادی برگشت؛ زندگی مبلغ قرارداد و نیمكتنشینی و 3 امتیازهای حقیر و جایگاههای نازل!
  مثل جنگجویان آن كوهستان كه كیفیت هنریشان ضعیف بود اما تن و بدنشان آنقدر قوت داشت كه حتی مرگ را جواب كند.

  ای دی مسنجر من جهت شکایات، انتقادات،پیشنهادات ،و یا هر حرفی
  که نیاز به گفتن باشه و کمکی از دست من ساخته باشه

  ID : iman.lahijan

 2. 10 کاربر مقابل از ·•●★ /\/@\/\/! ★●•· عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  arshambarselona (16th July 2012), emrah20062007 (16th July 2012), HNF4437345 (16th July 2012), Mohammadreza (16th July 2012), Queen (16th July 2012), SaEeD_ReD (16th July 2012), sanjab (16th July 2012), SaRa BaNoO (16th July 2012), Terminator2731 (25th March 2014), گل آقا (16th July 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  توقلب پرسپولیس
  نام واقعی
  مصطفی
  استاتوس
  خیلی دلم گرفته از خیــــلی ها
  شغل و حرفه
  طراح
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  1,620
  تشکر
  846
  تشکر شده 1,581 بار در 530 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  کو کسی که اینارو بفهمه
  ایرانو فقط با علی دایی میشناسن وبس


 4. کاربر مقابل از گل آقا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Terminator2731 (25th March 2014)

 5. #3


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  مـــحـــMـــد Rـــضـــا
  استاتوس
  ...::|||Just Real & Perspolis|||::...
  شغل و حرفه
  ....
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  8,844
  تشکر
  8,999
  تشکر شده 19,299 بار در 5,901 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک
  هنوز هم من ميگم بزرگترين اشتباه پرسپوليس اينه كه علي دايي واسه ي اين فصل سرمربي نشد!!

 6. #4


  محل سکونت
  بهشهر- استان مازندران
  نام واقعی
  اميد
  شغل و حرفه
  كارمند اداري
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | England
  نوشته ها
  19
  تشکر
  57
  تشکر شده 4 بار در 4 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  علي دائي انسان و بازيكن بسيار بزرگي است ولي در رمبيگري خيلي تيم و خدش را به حاشيه مي برد. و اين نقطه ضعف اوست
  من به هرچيز مي توانم فكر كنم . به هر اتفاق بد اما به بدون تو زندگي كردن هرگز . و خدا هرگز را براي همين آفريد.

 7. کاربر مقابل از اميد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  morteza red (16th July 2012)

 8. #5


  محل سکونت
  IRAN
  نام واقعی
  SaEeD
  استاتوس
  در این دنیای بی صداقت رفاقت بی رفاقت...
  شغل و حرفه
  daneshjo...naghshe keshi
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  3,938
  تشکر
  3,216
  تشکر شده 3,669 بار در 1,625 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  علی دایی یدونست.باید اینم میگفتی ایمان که علی دایی روزانه نامه های زیادی به فروشگاش میره که ازش درخواست کمک میکنن.کمک مالی
  میدونی بن بست| زندگی کجاست؟؟؟
  جایی که...
  نه حق خواستن داری
  نه توانایی فراموش کردن


 9. #6


  محل سکونت
  L@hij@N
  نام واقعی
  ایــــمــــا ن
  شغل و حرفه
  دانشجوی عمران
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Spain
  نوشته ها
  93
  تشکر
  660
  تشکر شده 1,507 بار در 429 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-red نمایش پست ها
  علی دایی یدونست.باید اینم میگفتی ایمان که علی دایی روزانه نامه های زیادی به فروشگاش میره که ازش درخواست کمک میکنن.کمک مالی
  این چیزا نیاز به گفتن نداره...حتی خودشم راضی به گفتش نیست....ریا میشه...
  اون بالایی باید اینارو خبر داشته باشه که داره....

  به قول علی دایی : عزت رو خدا میده نه بنده خدا
  ای دی مسنجر من جهت شکایات، انتقادات،پیشنهادات ،و یا هر حرفی
  که نیاز به گفتن باشه و کمکی از دست من ساخته باشه

  ID : iman.lahijan

 10. 2 کاربر مقابل از ·•●★ /\/@\/\/! ★●•· عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  SaEeD_ReD (16th July 2012), Terminator2731 (25th March 2014)

 11. #7


  محل سکونت
  اینجا!!!
  نام واقعی
  Nazanin
  استاتوس
  و خدایی که در این نزدیکی ست...
  شغل و حرفه
  د ا ن ِ ش ج و
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,520
  تشکر
  4,596
  تشکر شده 7,517 بار در 2,242 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 12 تاپیک
  عزیزمه شهریار!!!
  ایشالا بیشتر از این خدا بهش عزت بده...

 12. #8


  محل سکونت
  IRAN
  نام واقعی
  SaEeD
  استاتوس
  در این دنیای بی صداقت رفاقت بی رفاقت...
  شغل و حرفه
  daneshjo...naghshe keshi
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  3,938
  تشکر
  3,216
  تشکر شده 3,669 بار در 1,625 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
  عزیزمه شهریار!!!
  ایشالا بیشتر از این خدا بهش عزت بده...
  ایشالا
  میدونی بن بست| زندگی کجاست؟؟؟
  جایی که...
  نه حق خواستن داری
  نه توانایی فراموش کردن


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا