تیم فوتبال جوانان اسپانیا با برتری برابر یونان به عنوان قهرمانی مسابقات زیر 19 سال 2012 اروپا در کشور استونی دست یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار نهایی بیست و هشتمین دوره مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 19 سال اروپا - 2012 استونی یکشنبه شب برگزار شد که اسپانیا با پیروزی یک بر صفر مقابل یونان، دومین قهرمانی متوالیاش در این رقابتها را جشن گرفت.

در این مسابقه که در ورزشگاه "لیلهکولا" شهر تالین استونی برگزار شد، "خوزه رودریگوئز" در دقیقه 80 گل برتری تیم فوتبال اسپانیا را به ثمر رساند. این مهاجم تیم رئال مادرید در نهایت با 5 گل عنوان آقای گل این رقابتها را بدست آورد.


ماتادورها از سال 2002 در هفت دیدار نهایی این جام حضور داشتند که در 6 دوره به عنوان قهرمانی دست یافتند. این تیم در دیدار نهایی دوره گذشته این رقابتها با نتیجه 3 بر 2 جمهوری چک را شکست داده و به مقام نخست دست یافته بود.


با این پیروزی جوانان اسپانیا هفتمین قهرمانی خود در قاره سبز را جشن گرفتند و بالاتر از فرانسه با 6 قهرمانی و آلمان، پرتغال و شوروی که 2 قهرمانی کسب کرده بودند، ایستادند. در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال اروپا که از سال 1981 آغاز شده است، کشورهای اوکراین، ایتالیا، لهستان، ایرلند، انگلستان، ترکیه، آلمان شرقی، مجارستان و اسکاتلند هم یکبار قهرمان شدهاند.


اسپانیا در نخستین دیدارش در مرحله گروهی این مسابقات 2 بر یک یونان را شکست داد و با تساوی 3 بر 3 برابر پرتغال و برتری 2 بر صفر مقابل استونی میزبان رقابتها به دیدار نیمه نهایی صعود کرد. ماتادورها برای رسیدن به فینال برابر فرانسه در وقتهای قانونی به تساوی 3 بر 3 رضایت دادند اما در نهایت با برتری 4 بر 2 در ضربات پنالتی، به دیدار نهایی صعود کردند.


تیم فوتبال بزرگسالان اسپانیا هم روز دوازدهم تیرماه با پیروزی مقابل ایتالیا در فینال یورو 2012 به دومین قهرمانی متوالیاش در این مسابقات دست یافته بود.