مجادله فدراسیون فوتبال با تلویزیون برای پخش بازی های لیگ برتر در دقیقه 90 با دخالت وزیر ورزش ختم به خیر شد تا فوتبالی ها از تماشای بازی های روز آغازین فصل دوازدهم بی نصیب نمانند اما تلویزیونی ها حداقل در پخش بازی نفت آبادان مقابل پرسولیس انتقام شان را از اهالی فوتبال ،از فدراسیون نشین گرفته تا هوادار فوتبال گرفتند!
بازی پرسولیس با نفت در حالی روی آنتن رفت که حدود 2 تا 3 دقیقه از زمان بازی گذشته بود و هیچکس مراسم ابتدای بازی را ندید. نکته دوم قطع بازی در حساس ترین دقایق مسابقه بود که در نیمه دوم دو سه باری رخ داد تا اعصاب فوتبالدوستان کاملا خط خطی شود.
بد تر اینکه قطعی دوم آنقدر طولانی شد که شبکه سه در حوالی دقیقه 83 بازی تیتراژ پایانی برنامه روی آنتن فرستاد تا تلویزیونی ها شب رویایی شان را کامل کنند.جالب اینکه گل پرسپولیس که تنها اتفاق مهم این بازی سرد بود در همان دقایق قطع بازی که حدود 7 دقیقه طول کشید به ثمر رسید تا آنهایی که پای تلویزیون نشسته بودند حسابی حرص بخورند و به تماشای صحنه آهسته گل که بعد از وصل شدن ارتباط پخش شد کفایت کنند. از کیفیت پخش بازی هم هر چه بگوییم کم گفتیم .
به غیر از اشتباهات و گزارش سرد گزارشگر آبادان که بازی سرد دو تیم را تا مرحله انجماد پیش برده بود کیفیت تصاویر تلویزیونی آنقدر پاین بود که انگار یک بازی لیگ را در دهه شصت به تماشا نشسته ایم و مجبوریم بخاطر کمبود امکانات این زجر 90 دقیقه ای را تاب بیاوریم.
البته این یکی دیگر تقصیر تلویزیونی ها و انتقام گیری آنها نبود و به نور بسیارد پایین ورزشگاه تحتی آبادان مربوط می شد .با دقت در سایه های طویل و پررنگ بازیکنان در زمین بخوبی می شد فهمید نور ورزشگاه چقدر کم است و در این حالت نباید توقع داشت تصاویر تلویزیونی و عکس های این بازی کیفیتی حتی معمولی داشته باشد.
بدتر اینکه چهره کل بازیکنان دو تیم بخاطر همین نور پایین اصلا قابل تشخیص نبود و انگار 22 بازیکن سیاهپوست در زمین حضور داشتند.