اگر می خواهید بدانید علی پروین چگونه پرسپولیس را ارنج می کرد، این مصاحبه را بخوانید.

مهرداد میناوند دنیایی دارد برای خودش. بعید است در یک جمع باشد و همه از خاطرات او لذت نبرند. اینقدر جذاب خاطراتش را تعریف می کنند که می گویند مرحوم ناصر حجازی هم عاشق چیزهایی بود که او تعریف می کرد. مهرداد می گوید: «در دبی با هم زندگی کردیم ها! دو سال فقط می خندیدیم.» میناوند در آستانه داربی هم یاد خاطرات قدیمی می افتد و به دو سه مورد آن اشاره می کند.

*شیرین ترین خاطره ات را می گویی؟

بله، مربی بود به آن بازی 3 بر صفر سال 75. یک شوت زدم خورد به تیر دروازه استقلال. هنوز هم تیر دوازه آزادی دارد می لرزد. شوتی زدم در حد بوندسلیگا. کسی لرزش تیر را نمی بیند ولی من هنوز می بینم. خاطره آن شوت برای من از صدتا گل عزیزتر است. عجب هیجانی داشت، گل می شد اینقدر هیجان به من دست نمی داد، به جون تو!(خنده)

*ظاهرا از علیرضا منصوریان هم یک خاطره داری.

بازی اولی بود که داربی را تجربه می کردم. استانکو یک اشتباهی کرد و به من گفت منصوریان را بگیر. آقا هیچی ما سایه به سایه او نیمه اول را حرکت کردیم. بین نیمه رفتم دستم را بشورم دیدم علی منصور پشت سر من است. گفت اینجا چیکار می کنی گفت نیمه اول تو مامور بودی، نیمه دوم مامور منم! خلاصه نیمه دوم هر جا ما رفتیم او هم بود. بازی که تمام شد دیدم علی ول کن نیست. رفتم خانه دیدم دارد می آید. خلاصه سر سفره شام نشستم دیدم علی هنوز دارد من را می گیرد! شام را خورد، 4، 5 روزی هم خانه ما میهمان بود. هی می گفتیم بازی تمام شده برگرد خانه ات، مگر ول می کرد. خلاصه مراجعه کردیم به بچه محل ها، آنها رفتند پدر منصوریان را آوردند. خودم هم زنگ زدم 110 که بابا بیائید این علیرضا منصوریان را ببرید، این واسه ما زندگی نگذاشته. خلاصه به زور او را بردند خانه شان! (خنده)

*از علی پروین هم خاطره داری؟

بله، من اسیر این ترکیب چینی علی آقا بودم. قبل از داربی هیچی نمی گفت. فقط می گفت، مهاجم بروم تو زمین هافبک پشتته، آقای هافبک مدافع هم پشت توئه. آقای مدافع تو هم نگران نباش، گلر هست. مهره چینی او اصلا یادم نمی رود.

*حالا همان داربی را بردید؟

بله، همان داربی بود که یحیی و ابولقاسمپور برای ما گل زدند و بازی را بردیم.

*بهترین و بدترین داربی ات کدام ها بودند؟

بهترین که همان 3 بر صفر. بدترین هم بازی یک بر صفری که باختیم. من از الشباب آمده بودم و بعد از سال ها می خواستم برای پرسپولیس بازی کنم. 11 هفته هم نبودم، تشنه رفتم تو زمین. منتها بازی را باختیم، من هم بد بودم.

*داربی جمعه چه می شود؟

من مطمئنم حمید استیلی راه ضربه زدن به استقلال را خوب فهمیده. من ایمان دارم پرسپولیس می تواند بازی را ببرد. اگر تا قبل از بازی ذوب آهن نگران داربی بودم الان دیگر نگران نیستم. ایمان دارم طرفداران هم تا دقیقه 90 شاید هم 95 تیم را تشویق می کنند. امیدوارم پرسپولیسی ها ضربه آخر را خوب بزنند. من شک ندارم علی کریمی تعیین کننده این بازی خواهد بود.