آرسن ونگر، مربی باتجربه آرسنال، معتقد است که تیمش گرچه نمی تواند پا به پای سایر تیمها، از نظر مالی، خریدهای جنجالی داشته باشد، اما هنوزهم می تواند برای قهرمانی در لیگ برتر بجنگد. آرسنال 7 سالی است که در دستیابی به جام قهرمانی ناکام بوده و آخرین قهرمانی این تیم به برددر فینال اف ای کاپ مقابل یونایتد در سال 2005 برمی گردد. آخرین موفقیت آنها در لیگ برتر هم در سال 2004 رقم خورد که این هفتمین جام بزرگ کارنامه ونگر از زمان روی کارآمدنش در آرسنال در سال 1997 بود.
از سال 2004 به بعد تیمهای متعددی مانند چلسی و سیتی با بهره گیری از سرمایه ثروتمندان خارجی ، آرسنال را پشت سرگذاشتند تا تیم ونگر از کورس رقابت مالی با آنها جا بماند. با این وجود مربی سابق موناکو معتقد است که آرسنال این فصل می تواندباوجود تمام این تفاوتها برای کسب جام بجنگد.

ونگر در صحبتهایی به تایم آوت هنگ کنگ گفت:« در ابتدا باید بگویم که اینکه ما نمی توانیم با ریخت و پاشهاوهزینه های این باشگاه ثروتمند، برابری کنیم، بدان معنا نیست که نتوانیم در زمین مسابقه با آنها رقابت کنیم.وقتی که من تازه به انگلیس آمده بودم، این مسائل مطرح نبود و هر باشگاه در حد منابع خودش خرید می کردو چلسی و منچسترسیتی، مشکلات جدید لیگ انگلیس هستند ولی با وجود جو جدید مالی ،سیاست های ما تغییری نکرده و ما مثل همیشه پردانگیزه هستیم و اگرپولی داشته باشیم آن را خرج خواهیم کرد ؛ آن هم به شیوه ای هوشمندانه.»ونگر ادامه داد:« ما همیشه پول خرج کرده ایم؛ چون می خواهیم همیشه بازیکنان تراز اولی راخریداری کنیم و اگر به تاریخ تیم ما در 15 سال اخیر نگاه کنید، ما همیشه بازیکنان تراز اولی داشته ایم.اصلا این طور نیست که اگر نمی توانی از نظر مالی به رقابت بپردازی، بدان معناست که نمی توانی به جام قهرمانی برسی.پول خرج کردن برای جذب یک بازیکن تراز اول قابل دفاع کردن است ولی بیهوده پول خرج کردن، نشان می دهد که تونگرانی هایی داری..هواداران ما باید از نحوه علمکرد تیممان، کیفیت بازیکنانی که داریم و شرایط اقتصادی باشگاه احساس غرور کنند.ما با توجه به شرایط باشگاه، دلایل زیادی داریم که احساس غرور کنیم. ما تیم خوبی را ساخته ایم و استادیوم خوبی را هم در زمان کوتاهی بنا کرده ایم.شرایط مالی قدرتمندی داریم و همیشه در سطوح بالا سربلند بوده ایم.»این مربی 62 ساله درمورد معرفی قوانین مالی «فیرپلی» به این نکته اشاره کرد که معرفی این قوانین، برای موفقیت های آینده باشگاه ها اساسی خواهد بود:« ما در ابتدا باید ببینم که قوانین مالی فیرپلی چطور اعمال خواهند شد و چه اثری خواهند داشت ولی من معتقدم که این قوانین، رقابتهای لیگ برتر را هیجان انگیزتر می کند. اگر قوانین به خوبی معرفی شوند، خیلی به نفع باشگاه آرسنال خواهد بود. من نمی خواهم بهانه بیاورم ولی دوست دارم تا این قوانین به خوبی پیاده شوند »