این روزها روبین فان پرسی، یکی از ستاره های مورد توجه بازار نقل و انتقالات تابستانی است و علاوه بر یووه و میلان، باشگاه های منچستریونایتد و منچسترسیتی هم خواهان بكارگیری فان پرسی هستند. پیشنهاد رسمی منچستریونایتد برای فان پرسی 10 میلیون پوند است كه 15 میلیون پوند كمتر ازقیمتی است كه آرسنال برای این بازیكن تعیین كرده است.
به گزارش بی بی سی اسپورت، كاپیتان 28 ساله توپچی ها هنوز یك سال ازقراردادش با آرسنال باقی مانده ولی باشگاه های بزرگ انگلیس و ایتالیا با ارقامی هنگفت كه دو برابر دستمزد كنونی او در آرسنال است خواهان جذب او هستند.
فان پرسی در 53 بازی فصل قبل، 41 گل برای باشگاه و كشورش به ثمر رساند و از سوی اتحادیه بازیكنان حرفه ای فوتبال و فوتبال نویسان به عنوان 'بازیكن سال' لقب گرفت.آرسنال همچنان امیدوار بود كه این بازیكن هلندی قرارداد خود با این باشگاه را در این تابستان تمدید كند ولی او با بیان این كه حاضر به تمدید قراردادش نیست آنها را شوكه كرد.' جوزپه ماروتا' مدیر ورزشی و ' آندره آ آنیلی' رییس باشگاه یوونتوس می دانند كه انگیزه این بازیكن هلندی 'كسب پول' نیست ولی با ارائه پیشنهاد دستمزدی به مبلغ 190 هزار پوند درهفته امیدوار هستند او را در كنار ' لوییس سوارس' برای خط حمله خود در فصل آتی به كار بگیرند.در صورتی كه یوونتوس نسبت به خرید فان پرسی مطمئن شود، توجه خود را به سمت سوارس معطوف می كند و با فروش ' آلساندرو ماتری' به میلان پول كافی برای جذب این دو بازیكن را فراهم خواهد كرد.البته تاكنون باشگاه لیورپول علاقه ای به فروش بهترین مهاجم خود نشان نداده است. او طبق قراردادش باید تا سال 2016 در آنفیلد بماند.این بازیكن 25 ساله از ژانویه 2011 كه به لیورپول پیوست تاكنون 15 گل برای این تیم به ثمر رسانده اما به اتهام توهین نژادپرستانه به ' پاتریس اورا' مدافع منچستریونایتد هشت جلسه محروم و به پرداخت مبلغی هنگفت محكوم شد.مبلغ پیشنهادی یوونتوس برای سوارس 28 میلیون پوند است. ممكن است این مبلغ سرخپوشان را به فروش بازیكن اروگوئه ای وسوسه كند.از سوی دیگر گفته می شود حتی اگر مذاكره برای جذب فان پرسی هم به جایی نرسد، یوونتوس روند جذب و بكارگیری سوارس را پیش خواهد برد.' سر الكس فرگوسن' سرمربی منچستریونایتد هم روز جمعه اعلام كرد این باشگاه پیشنهادی برای به كارگیری فان پرسی به آرسنال داده است.فرگوسن دراین باره گفت: باشگاه های دیگری هم علاقه مند جذب این بازیكن هستند. ما هم علاقه خود رانشان داده ایم .