قهرماني پوچ استقلال و سوخته پرسپوليس در آسيا
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: قهرماني پوچ استقلال و سوخته پرسپوليس در آسيا

 1. #1


  محل سکونت
  اصفهان
  نام واقعی
  عليرضا
  استاتوس
  تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | England
  نوشته ها
  2,996
  تشکر
  2,339
  تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  قهرماني پوچ استقلال و سوخته پرسپوليس در آسيا

  تا سال ۲۰۰۲ مسابقات فوتبال درقاره آسیا تحت دو عنوان جام باشگاه های آسیا و جام حذفی باشگاههای آسیا برگزار می شد اما کمیته برگزاری مسابقات باشگاهی در این قاره؛ پس از پایان مسابقات در سال ۱-۲۰۰۰ تصمیم گرفت با ادغام این دو جام بازی ها را در قالب لیگ قهرمانان آسیا برگزار کند.

  تا از این پس قهرمان لیگ و جام حذفی کشورهای آسیایی در این جام شرکت کنند. پیش از این قهرمانان جام حذفی در جام حذفی باشگاههای آسیا موسوم به جام در جام باشگاههای آسیا شرکت می کردند. با این توصیف شاهد این بی عدالتی محض هستیم که با ادغام این دو جام قهرمانی های تیمهای قهرمان جام حذفی باشگاههای آسیا نادیده گرفته می شود و در عین ناباوری یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی پرسپولیس در این جام شامل قهرمانی در لیگ قهرمانان نمی شود. چرا همچنان یک پای صعود به لیگ قهرمانان آسیا همان قهرمانان جام حذفی باشگاهی در کشورهای آسیایی هستند.

  پس این یعنی همان جام حذفی باشگاههای آسیا که اکنون نیمی از لیگ قهرمانان آسیا است؛ در حالی که قهرمانی های بسیار مضحک استقلال از دید حداقل مردم ایران بخصوص استقلالی ها برای لیگ قهرمانان هم در نظر گرفته می شود. سوال اینجا است که در حالی که این دو جام ادغام شده است و قهرمانان حذفی و لیگ کشورها که قبلا در جام حذفی باشگاههای آسیا و جام باشگاههای آسیا شرکت می کردند و در چهار دوره اول لیگ قهرمانان به عنوان دو نماینده هر کشور شرکت کرده اند، و پس از آن قطب های برتر فوتبال اسیا صاحب نمایندگان بیشتری شدند و علاوه بر قهرمان جام حذفی نایب قهرمانان و تیم های سوم لیگ آنها نیز به لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند. چرا قهرمانی تیمها در جام حذفی باشگاههای آسیا برای لیگ قهرمانان حداقل در اذهان ما ایرانیان به حساب نمی آید.


  این اشتباهی است که فقط ما ایرانیان مدعی آن هستیم. جام باشگاههای آسیا و جام جذفی باشگاههای آسیا دیگر وجود خارجی ندارند و در هم ادغام شده اند تا یک جام و یک نام وجود داشته باشد: لیگ قهرمانان آسیا؛ که از ۲۰۰۲ آغاز شده است و تاکنون هیچ تیمی از ایران قهرمان آن نشده است.


  ای اف سی کاپ جام جدیدی است برای تیم های کشورهای دارای سطح فوتبال درجه دو ودرجه ۳ و ربطی به جام حذفی باشگاههای اسیا ندارد. قهرمان جام حذفی کشورها در کجا بازی می کردند قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۲ و اکنون در کجا بازی می کنند. در جام حذفی باشگاههای آسیا (جام در جام آسیا) بازی می کردند و اکنون با ادغام دو جام باشگاههای آسیا و جام حذفی باشگاههای آسیا؛ قهرمانان جام حذفی به اتفاق قهرمانان لیگ همچنان در لیگ قهرمانان آسیا بازی می کنند که هیچ تیمی از ایران قهرمان آن نشده است. این بدین معنا است که جام حذفی باشگاههای اسیا جزئی از لیگ قهرمانان است زیرا قهرمانان جام حذفی کشورهای آسیایی مستقیماً به لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند و یک پای اصلی لیگ قهرمانان آسیا هستند. دو جام باشگاهای آسیا و حذفی باشگاههای آسیا دیگر برگزار نمی شوند و قهرمانان لیگ کشورها و قهرمانان جام حذفی کشورها هر دو در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می کنند.


  اگر این دو جام باهم ادغام شده اند پس چرا رسانه های ایران و حامیان استقلال قهرمانی در جام باشگاههای آسیا که برگزاریش همزمان با جام درجام آسیا در سال ۲۰۰۲ متوقف شده است را به عنوان لیگ قهرمانان حساب می کنند؟ هیچ تیمی از ایران قهرمان لیگ قهرمانان نشده است. آیا این ادعا منطقی است. جام حذفی باشگاههای آسیا هم متوقف شده است پس دو فینال و یک قهرمانی پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران (پرسپولیس)؛ به همین سادگی محو شد؟ این ادعای ما ایرانیان است و بس. اما در سیستم بین المللی قهرمان لیگ قهرمانان؛ قهرمان لیگ قهرمانان در نظر گرفته می شود و قهرمان جام باشگاههای آسیا هم قهرمان همان جام در نظر گرفته می شود؛ کما اینکه قهرمانان جام حذفی باشگاههای آسیا هم به همین شکل قهرمان همان جام در جام یا جام حذفی باشگاههای آسیا قلمداد می شوند که به سان جام باشگاههای آسیا دیگر وجود خارجی ندارد و فقط همه دنیا یک جام را در آسیا می شناسند؛ لـــیــگ قــهــرمانــان آسـیــا.


  فوتبال آسیا و نوع برگزاری و سطح آن قابل مقایسه با اروپا سرزمین فوتبال خیز جهان ندارد و افتخارات تیمها در اروپا از سال ۱۹۰۰ تا کنون در آمار باشگاههای به ثبت رسیده است. پس چطور دو فینال و یک قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی باشگاههای آسیا که اکنون نیمی از لیگ قهرمانان آسیا می باشد در رسانه های ایران محو می شوند؟ همانطور که در ادامه خواهیم دید، جام باشگاههای آسیا که تا سال ۲۰۰۲ برگزاریش متوقف گردید؛ در گذشته تورنمنتی آموزشی و دستگرمی بیش نبوده است و اگر به نظم و تیم های حاضر در جام حذفی باشگاههای آسیا نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که از لحاظ سطح تیم های شرکت کنند جام باشگاههای آسیا قبل از ۱۹۹۴ بسیار پایین تر از جام حذفی باشگاههای آسیا بوده است. هر چند در ۸ سال آخر برگزاری آن رونقی بسیار یافت و همه قدرتهای آسیا در آن جامها به اجبار کنفدراسیون آسیا می بایست شرکت می کردند که از سال ۱۹۹۴ و با رونق گرفتن شگفت انگیز این جام دیگر تیمی از ایران قهرمان آن نشد؛ جالب است از سال ۱۹۹۳ هم دیگر تیمی از کشور ما نه در جام حذفی باشگاههای آسیا قهرمان شد و نه در جام باشگاههای اسیا. حتی با دو میزبانی دور نهایی در تهران که هر دو را برای استقلال فراهم کردند و این تیم نتوانست در حضور ۱۰۰ هزار هوادارش این جام را فتح کند.  به این دلیل که همه قطب های قدر آسیا این جام را جدی می گرفتند و در آن شرکت می کردند؛ یعنی از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۲ که آخرین ۸ دوره جام باشگاههای آسیا بود و همزمان با جام حذفی باشگاههای آسیا در ۲۰۰۲ متوقف شدند. در لیگ قهرمانان آسیا تیم های ایرانی فقط صاحب دو نایب قهرمانی شده اند آنهم توسط اصفهانی ها؛ ذوب آهن و سپاهان. پس نه استقلال نه پاس هیچکدام نمی توانند مدعی فتح لیگ قهرمانان آسیا باشند. اینها همه تبلیغات کذب و بزرگ نمایی کاذبی است از سوی دو باشگاه پاس و استقلال.همانطور که پرسپولیس همیشه قهرمان جام حذفی باشگاههای آسیا در سال ۱۹۹۰ فرض می شود؛ استقلال و پاس هم قهرمان جام باشگاههای آسیا قلمداد می شوند نه لیگ قهرمانان آسیا.

  از اين جا به بعدش خيلي جالب تره حتما حتما حتما همشو بخونين :D

  استقلال که دو بار به نحو مندرج در ادامه مطلب قهرمان شده است با سه بار حضور در جام در جام آسیا در هر سه دوره حذف شده است و هیچ مقامی در آن کسب ننموده است؛ جامی که پرسپولیس ایران با سه بار حضور در آن؛ دوبار راهی فینال آن شد و یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی را برای ایران آورد. پاس؛ سایپا؛ استقلال ۳ بار و سایر تیم های قهرمان جام حذفی ایران تا سال ۲۰۰۲ در این جام شرکت کردند و هیچ کدام حتی نتوانستند به فینال برسند. در ادامه این مسئله را خواهیم شکافت و به این سؤال پاسخ خواهیم داد که چرا استقلالی که خود را پرافتخار در آسیا قلمداد می کند، از ضعیف ترین تیمهای ایران به لحاظ نتایج (برد باخت گل زده و گل خورده) قلمداد می شود.


  پس از باخت ذوب آهن در آسیا یک موضوع برای همه می تواند در اینجا ثابت شود که پرسپولیس در شرق آسیا در سه دوره ای که به نیمه نهایی رسید چه کشیده بود. سه بار در شرق به پوهانگ، دالیان و سوونسامسونگ که دقیقاً همین جو بازی ذوب آهن و ایلهوا چونما کره جنوبی را داشت و بازی در ایران و بازی برگشتی در کار نبود، باخت. سپاهان و ذوب آهن که مقتدرترین تیم تاریخ ما در آسیا هستند هم تا فینال بازیشون رفت و برگشت بود اما پرسپولیس از بازی در آزادی نصیبی نمی برد و حتی نیمه نهایی رو در آسیا تک بازی در زمین حریف انجام می داد.

  دالیان در هنگ گنگ که سرزمین خود چین است پرسپولیس رو برد. سوون سامسونگ در سئول و با ۶۰ هزار هوادار طبل بدست تا دقیقه ۸۰ به پرسپولیس با گل کاویانپور باخته بود.
  این قرعه سخت رو هیچ تیمی در ایران تجربه نکرده است. سپاهان و ذوب آهن یکبار تجربه کردند که هر دو بار ۳-۱ باختند. اما پرسپولیس ۴ بار تجربه کرد. سه بار در شرق و یکبار در عربستان و ریاض. سه بار سوم شد. اما با کمال تاسف از دست های پشت پرده سه بار میزبانی دور نهایی اسیا برای استقلالی ها فراهم شد که دوبار آن در دوره جدید جام باشگاههای آسیا بود و دیگر تیمهای قدر در آن حضور داشتند که استقلال دو بار در آزادی با شکست در برابر نمایندگان ژاپن و کره جنوبی آبروی فوتبال ایران را برد تا تنها نماینده آسیا باشد که با میزبانی جام را در خانه به حریفان تقدیم می کند.
  دوباره: استقلال دو بار در آزادی با شکست در برابر نمایندگان ژاپن و کره جنوبی آبروی فوتبال ایران را برد تا تنها نماینده آسیا باشد که با میزبانی جام را در خانه به حریفان تقدیم می کند. :lol:

  چرا پس از ۱۸ سال تیمی از ایران نمی تواند در آسیا قهرمان شوند. زیرا دیگر آن تورنمنت های مضحکی که استقلال و پاس با یک مساوی و یک باخت به دلیل عدم حضور تیم های آسیایی و قدر به نیمه نهاییش می رسیدند تمام شده است و عربستانی ها کره ای ها و ژاپنی ها و سایر کشورهای آسیایی این جام را از سال ۱۹۹۴جدی گرفته اند.

  سوال اینجاست. به چه دلیل در دهه ۱۳۷۰پرسپولیسی که ۴ بار قهرمان لیگ ایران شد و هر چهار بار به نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا پس از سر و سامان گرفتن این جام از سال ۱۹۹۴ با همه سختی ها و حضور عربستانی ها عراق کویت و همه تیم های آسیایی در این جام راه یافت؛ هر چهار بار در زمین حریف بازی کرد بدون بازی برگست در تهران یعنی در کوالالامپور، هنگ کنک، ریاض و سئول. ۴ قهرمانی در دهه ۱۳۷۰ بدون میزبانی اما استقلال با دو قهرمانی در دهه ۱۳۷۰ هر دو بار در تهران میزبانی را از کنفدراسیون آسیا با حمایت یک استقلالی – ترابیان- رییس وقت روابط بین الملل فدراسیون و سرپرست کنونی تیم ملی کنونی دریافت کرد و هر دوبار هم آبروی فوتبال ایران را برد. چرا پرسپولیس ۹ بار قهرمان لیگ شده و لی فقط ۷ بار د این جام حضور یافته است. چرا؟

  چرا هر ۳ میزبانی ایران در آسیا به استقلال رسیده و همه تیم های ایران در زمین حریفان به میدان رفته اند. اینها سوالاتی است که همگی پاسخ دارند. و پاسخ آنها هم دست های پشت پرده دربار شاه و دولت و فدراسیون کنونی برای ضربه زدن به مردمی ترین تیم ایران پرسپولیس بوده است

  ستاره رو پيرهن استقلال

  الهلال عربستان (۴ قهرمانی آسیایی) که دو بار قهرمان باشگاه آسیا و دو بار قهرمان جام حذفی باشگاه های آسیا و این تیم دو بار هم سوپر جام باشگاههای آسیا که بین قهرمان جام باشگاهها و جام حذفی باشگاههای اسیا برگزار میشد؛ شده است و الاتحاد عربستان (۴ قهرمانی آسیایی) که دوبار قهرمان جام حذفی باشگاه های آسیا و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده است و پوهانگ کره جنوبی که سه بار قهرمان شده است و سایر قهرمانان چند باره آسیا مثل سامسونگ و ایلهوا چونما کره جنوبی و یوکوهاما مارینوس (نیسان) ژاپن (تیم اخیر ۲ قهرمانی در حذفی آسیا دارد) و چندین تیم دیگر که سابقه بیش از یک قهرمانی در آسیا دارند ستاره ای بر پیراهنشان ندارند. جالب است بدانیم که قهرمانی در لیگ کشورها بر اساس قوانین داخلی آن کشور ستاره شده است و بر روی پیراهن تیم های کشور مربوط قرار گرفته است؛ (مثل پوهانگ کره جنوبی که سه بار قهرمان آسیا شده است ولی ۴ ستاره بر پیراهنش نصب شده است بدین دلیل که ۴ بار قهرمان کی لیگ یا لیگ کره جنوبی شده است) و هیچ تیم آسیایی قهرمانی در جام باشگاه های آسیا، جام حذفی باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا را ستاره بر رو پیراهن شان نکرده اند

  آیا این ترفند باشگاه استقلال کار بسیار خودسرانه و برای فخر فروشی و اشاعه شهرت کاذب به دستور فتح الله زاده نمی باشد؟ با بررسی این واقعیت پی خواهیم برد که مدیر عامل استقلال این کار را برای بزرگ نمایی کاذب و جبران برخی کمبودها و عقده های کهنه به شکلی غیر قانونی و خودسرانه به اجرا گذاشته اند.

  هویت افتخارات استقلال در آسیا
  دومین دوره جام باشگاههای آسیا: ورزشگاه امجدیه تهران.
  (با نفوذ سپهبد پرویز خسروانی همه کاره تربیت بدنی و مدیر عامل تیم دولت ( که الان هم این تیم تیم دولت است) استقلال میزبانی را در تهران گرفت. استقلال اینگونه قهرمان شد با دویار کمکی از پرسپولیس که یکی از آنها محمود خردبین بود. یک یار کمکی از پاس که با گلش در فینال استقلال در لحظات پایانی در امجدیه از شکست گریخت. لبنان و اندونزی استقلال را به بزرگترین افتخار تاریخش رساندند. که همین بردهای مضحک و قهرمانی یکی از ستاره های روی پیراهن این تیم می باشد. ببینید بزرگی استقلال را. و اما استقلال چطور با ۲ بازی با نمایندگان لبنان و مالزی به نیمه نهایی می رود و با برد بر نماینده اندونزی آن هم در تهران فینالیست می شود؛

  استقلال ۳ هامنت من لبنان ۰ / استقلال ۳ سلانگور مالزی ۰ /نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا ۱۹۷۰ تهران امجدیه: استقلال ۲ مدان اندونزی ۰/ استقلال ۱ هاپوئل اسرائیل ۱ در وقت اضافه ۲-۱ استقلال قهرمان شد/

  در پایان این مسابقات که دقیقاً بسان مسابقات دوستانه و چهارجانبه می باشد این تیمها اول تا چهارم شدند. ۱- استقلال ۲- هاپوئل ۳- هامنت من لبنان ۴- مدان اندونزی. یک بازی سخت آنهم در تهران و امجدیه و با تساوی یک یک در نود دقیقه و یک قهرمانی در آسیا.

  قهرمانی دوم: ۱۹۹۰

  استقلال ۲ ۲۵ آوریل کره شمالی ۱ کره شمالی از جمله تیم های درجه دو آسیا بحساب می آمد.

  استقلال ۲ بانکوک بانک تایلند ۱

  استقلال ۱ محمــدان بنگلادش ۱


  توجه: نماینده اندورنزی در گروه خود به نیمه نهایی صعود می کند. بدین دلیل که هیچ یک از قطب های آسیا در این تورنمنت آموزسی و تمرینی کنفدراسیون آسیا شرکت نمی کردند و در چند دوره فقط شاهد حضور یک تیم از شرق بودیم بدون حضور نمایندگان عربستان عراق و تیمهای درجه دو کشورهای حوزه خلیج فارس.

  نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا: استقلال ۲ پلیتا جایا اندونزی ۰ / استقلال در هر دو قهرمانیش در نیمه نهایی نماینده اندونزی را شکست داد.
  استقلال ۲ لیائونینگ چین یک

  توجه کنید درهر دو دوره قهرمانی این تیم که یکی هم در امجدیه تهران بوده است فقط یک تیم نسبتاً قوی در مسابقات حاضر بوده است. اگر توجهی به دو فینال پرسپولیس در جام در جام بیاندازیم متوجه خواهیم شد که پرسپولیس دو نماینده عربستان الاتحاد و الهلال و نمایندگان امارات عمان کویت عراق را حذف کرده است و نمایندگان ژاپن و کره جنوبی هم حاضر بوده اند.

  و اما مضحک ترین فینال تاریخ فوتبال جهان:

  استقلال با یک باخت و یک مساوی به نیمه نهایی رسید در نیمه نهایی فوتبال درجه سه قطر در گذشته در آسیا الریان را برد و فقط با یک برد فینالیست شد.  ۱۹۹۱ یکسال بعد:

  استقلال ۰ الهلال عربستان یک یک تیم قدر در تاریخ آسیا با این تیم مواجه و این تیم را در یک هفته دوبار شکست داد. استقلال در سال ۱۹۹۱ مملو از تمام ستاره های ایران بود و حتی سید محمد ابطحی و افتخاری دو ستاره ملی پوش را هم با خود برده بود و این تیم مداوماً توسط پرسپولیس در ایران به زیر کشیده می شد و قهرمانی را در ایران رویا می دانست. بهمین دلیل دل به این تورنمنت بسیار مضحک خوش داشت.

  استقلال ۱ پیونگ یانگ کره شمالی ۱ این تیم با حضور نیافتن سایر تیمهای آسیایی در این جام و بدلیل اینکه استقلال با یک گل کمتر به الهلال باخته بود در گروهی سه تیمی با یک تساوی و یک شکست به نیمه نهایی آسیا رفت!!!!!

  فینال: استقلال ۱ الهلال عربستان ۱ درضربات پنالتی ۴-۲ الهلال الهلال در یک هفته دوبار پرستاره ترین تیم تاریخ ایران را شکست داد. این هم یک نایب قهرمانی از تورنمنتی بسیار سخت!!!!


  آیا این ادعای استقلالی ها و این بازی های بسیار مضحک چه کرامتی برای این باشگاه پرطرفدار به بار می آورد و به رخ کشیدن این دو قهرمانی به پرسپولیسی که در ایران این تیم را از لحاظ افتخار در ۴۰ سال اخیر به زیر کشیده است! (اگر شاهین سابق را از تاریخ پرسپولیس منفک کنیم)؛ پرسپولیسی که با قدمت ۲۰ سال کمتر از استقلال؛ لقب پرافتخار ترین تیم ایران را سالهاست که یدک می کشد.


  قضيه محمدان بنگلادش چيست؟

  قهرمانی در جام باشگاههای تهران با حضور همه تیمهای قدر از جمله استقلال؛ قهرمانی در جام حذفی ایــران با حضور همه تیمهای قدر از جمله استقلال و قهرمانی در جام حذفی باشگاههای تهران با حضور همه تیمهای قدر از جمله استقلال. در آن سال این تیم زیر نظر بنیاد مستضعفان بود و این نهاد در آستانه یورش پرسپولیس برای چهارمین قهرمانی رسمی در یک سال با علی پروین همه کاره پرسپولیس مشکل پیدا کرد و پروین و تنی چند از بازیکنان حامی پروین با تیم به داکا بنگلادش محل برگزاری دور مقدماتی باشکگاههای آسیا نرفتند و این جام را جدی نگرفتند؛ این تیم با مربی گری معینی در بازی اول ۵-۰ ساندرز سریلانکا را برد و محمدان بنگلادش با تیم سریلانکایی ۰-۰ مساوی کرد.


  در بازی آخر با محمدان پرسپولیس با یک مساوی نیاز داشت و در ورزشگاه گل آلود و نا مناسب داکا با تماشاگران عصبی محمدان تا دقیقه ۸۲ یک بر صفر محمدان را شکست داده بود اما سنگ پرانی تماشاگران که نمی توانستند حذف تیمشان را ببینند بر نیمکت بدون حفاظ پرسپولیس و زخمی شدن یکی دو تن از نیمکت نشینان این تیم بازی را برای مدتی متوقف کردند و پرسپولیس که می توانست با ترک زمین نتیجه قطعی ۳-۰ را با شرایط موجود بگیرد بدون سرپرستی که این شرایط را مدیریت کند به بازی ادامه داد و نتیجه ۱-۰ برده را با جو متشنج موجود در ۵ دقیقه آخر ۲ بر ۱ واگذار کرد و در آن سال تیم ضعیف السد قطر قهرمان شد. پرسپولیس در دورانی که این جام این چنین و با چنین تیم هایی برگزار می شد فقط ۲ بار شرکت کرد ولی استقلال ۴ بار که یکبار آن در تهران میزبانی را با حمایت پرویز خسروانی و فدراسیون وقت گرفته بود.

  ============

  مقایسه این دو فینال و دوقهرمانی و دو نایب قهرمانی پرسپولیس و استقلال در دو سال ۱۹۹۰ . ۱۹۹۱٫

  نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۰:

  استقــلال ۲ پلیتاجایا اندونزی ۰

  نیمه نهایی جام حذفی باشگاههای آسیا ۱۹۹۰:

  در ریاض:پرسپولیس ۰ الهلال عربستان ۰

  در تهران: پـرسپــولیس ۱ الهـــلال عربستان

  پرسپولیس با شکست یک قطب از چهار قطب فوتبال آسیا قهرمان شد اما استقلال بدون روبرو شدن با هیچ یک از سه قطب فوتبال آسیا یعنی کره جنوبی - عربستان و ژاپن قهرمان شد

  ============


  مقایسه نایب قهرمانی دو تیم یک سال بعد ۱۹۹۱:

  جام باشگاههای اسیا ۱۹۹۱ دوحه قطر:

  استقلال۱ پیونگ یانگ کره شمالی ۱ استقلال ۰ الهلال عربستان ۱

  استقلال با کسب ۱ امتیاز از دو بازی و بدون حتی یک برد به نیمه نهایی رسید:

  نیمه نهایی: استقلال ۲ الریان قطر ۱ این تیم با یک برد نایب قهرمان آسیا شد. در فینال هم به الهلال عربستان در یک هفته برای دومین بار باخت آن هم با پرستاره ترین تیم تاریخ ایران. استقلال ۱ (۳) الهلال عربستان ۱(۴) در ضربات پنالتی. پرسپولیس با چه بازیکنانی بود. مقایسه کنید:

  جام حذفی باشگاههای آسیا ۱۹۹۱:

  در تهران پرسپولیس ۰ فنجا عمان ۰ در مسقط: پرسپولیس ۲ فنجا عمان ۰

  درتهران: پرسپولیس ۲ بن یاص امارات ۱ در شارجه: پرسپولیس ۱ بن یاض امارات ۱

  نیمه نهایی:

  در تهران پرسپولیس ۱ الاتحاد عربستان ۰

  در جده: پرسپولیس ۱ الاتحاد عربستان ۱

  فـــینــال: در توکیو پرسپولیس ۱ یوکوهاما مارینوس (نیسان) ژاپن ۱ گل: حسن شیر محمدی دقیقه ۱۲ – گل نیسان در دقیقه ۸۲. بازی برگشت دو هفته بعد به علت برف سنگین تهران ۴ ماه به تعویق افتاد و در فصل نقل و انتقالات و تعطیلات نوروز در ۲۷ فروردین برگزار شد و پرسپولیس با تیمی جوان و دگرگون شده با یک گل باخت و نایب قهرمان شد.

  ======================
  استقلال در نیمه نهایی با پلیتاجا اندونزی و الریان قطر روبرو شد و پرسپولیس با الهلال عربستان و الاتحاد عربستان. انصافاً مقایسه کنید.
  ======================

  مقایسه نایب قهرمانی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی باشگاههای آسیا برای اثبات اینکه جام حذفی باشگاههای آسیا بسیار سخت تر از جام باشگاههای آسیا در سالهای حضور دو تیم بود و استقلال پس از سه بار حضور پرسپولیس و یک قهرمانی و نایب قهرمانی این تیم هیچ وقت نتوانست حتی یک مقام سومی از سه دوره حضورش در جام حذفی باشگاههای آسیا کسب کند و تا در حسرت کسب حتی یک مقام سومی در این جام بماند و حسرت قهرمانی در حضور یک قطب فوتبال اسیا را هم بر دل داشته باشد.

  -----------------------

  در اینجا لازم به یادآوری است که پرافتخارترین تیم آسیا در سال ۱۹۹۰ در برابر پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران پرسپولیس رو برو شد. نیمه نهایی جام حذفی باشگاههای آسیا پرسپولیس الهلال و در آن طرف نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۰ استقلال پلیتاجایا اندونزی. هر دو تیم قهرمان هر دو جام شدند. پرسپولیس و استقلال اما منصفانه قضاوت کنید. پرسپولیس در سال ۱۹۹۰ با الهلال عربستان در ریاض ۰-۰ و در تهران ۱-۰ می برد و فینالیست و قهرمان می شود و همین الهلال عربستان سال بعد انتقام شکست از پرسپولیس و از دست دادن جام حذفی باشگاههای آسیا را بر سر نماینده ایران استقلال در می آورد و دوبار در یک هفته استقلال آن زمان پر مهره ترین تیم تاریخ را می برد و جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۱ را از این تیم می گیرد تا استقلال از این پس با حضور یکی دو قطب فوتبال آسیا در این جام دیگر رنگ قهرمانی را نبیند حتی با گرفتن دو میزبانی برای تهران و فقط استقلال. می دانید که سه میزبانی تاریخ فوتبال ایران در آسیا به استقلال رسیده است و سایر نمایندگان ایران دور نهایی را در خانه حریفان انجام داده اند. علاوه بر این سال ۲۰۰۸ در لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس ایران، الشباب عربستان را در ریاض و تهران ۰-۰ و در نهایت ۱-۰ می برد و همین تیم الشباب سال بعد تلافی شکست از پرسپولیس را بر سر استقلال در می آورد و با ۳ گل این تیم را در ریاض در هم می کوبد؛ تا ۳ گل نیمه نهایی جام حذفی باشگاههای آسیا در جده با استقلال را تکرار کند که در آن سال نیز این تیم با ۳ گل استقلال را شکست می دهد و جام را در جده نگه می دارد تا مثل استقلال سنت شکنی نکند و مانند سایر آسیایی های میزبان، جام را در کشورش نگه دارد.

  .................................................. ..............................​.

  استقلال تهران در لیگ قهرمانان ۲۰۰۸ با ۶ بازی رفت و برگشت بدون حتی یک برد مسابقات را به پایان رساند تا به عنوان بدترین و ضعیف ترین نماینده تاریخ فوتبال ایران در یک دوره نیز لقب گیرد.
  .................................................. ..............................​.

  حالا در اینجا سوال هواداران استقلال مبنی بر اینکه چرا پرسپولیس این تورنمنت مضحک را نبرده است؛ پاسخ داده خواهد شد. همگی واقف بر این موضوع هستیم که تا قبل از سال ۱۹۹۴ جام باشگاههای آسیا تورنمنتی متمرکز با تعداد تیمهایی بودند که به سختی دو گروه ۴ تیمی را تشکیل می دادند و از ۴ قطب قدرتمند آسیا یعنی عربستان، کره جنوبی و ژاپن نماینده ای به این مسابقات نمی فرستادند یا فقط در یکی دو دوره خاص یکی از آنها حاضر می شدند و این مسابقات برای سالهای متوالی اصلاً برگزار نمی شد. بعنوان نمونه پرسپولیس در دهه ۱۳۵۰ ۳ بار قهرمان لیگ شد اما هر سه بار باشگاههای آسیا برگزار نشد و این تیم از ۳ بار حضور در آن تورنمنت های ساده محروم ماند. استقلال تا قبل از سال ۱۹۹۴ ۴ بار نماینده ایران بود و پرسپولیس فقط دو بار. در دو بار اول حضور پرسپولیس در تایلند و بنگلادش نتوانست قهرمان شود. استقلال در دو بار حضور اول؛ در اولین حضور میزبان می شود؛ آن هم در امجدیه و به شرح فوق و نتایج فوق الذکر و در دومین حضور قهرمان نمی شود. نتیجه می گیریم که فقط و فقط میزبانی امجدیه تهران و تیمهایی از اندونزی، تایلند و مالزی استقلال را قهرمان کرده است و تنها دلیل برتر بودن این تیم در این دو حضور نخست. استقلال دو بار بیشتر از پرسپولیس در قبل از ۱۹۹۴ در این جام شرکت کرده است. در ۲ دوره ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ که استقلال قهرمان و نایب قهرمان باشگاههای آسیا شد؛ پرسپولیس نیز قهرمان و نایب قهرمان جام حذفی باشگاههای آسیا در سال ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱؛ که با توضیحات فوق الذکر در هر دو دوره مسیر دشوارتری از استقلال برای قهرمانی و نایب قهرمانی طی کرده است. نتیجه می گیریم که تنها برتری استقلال در آسیا از پرسپولیس از سه میزبانی استقلال در تهران نشأت گرفته است و بس

  -------------------------

  يه خلاصه:
  اگر جام حذفی باشگاههای آسیا متوقف شده؛ جام باشگاههای اسیا هم دیگه برگزار نمیشه. این دو جام در سال ۲۰۰۱ در هم ادغام شدند و اکنون فقط یک جام در آسیا برگزار می شود و همه یک جام را می شناسند:
  لیـــگ قهــرمـانـان آسیــا.
  که تاکنون تیمی از ایرن قهرمان آن نشده و استقلال تاکنون جزو ۸ تیم هم نشده است.استقلال تهران در لیگ قهرمانان ۲۰۰۸ با ۶ بازی رفت و برگشت بدون حتی یک برد مسابقات را به پایان رساند تا به عنوان بدترین و ضعیف ترین نماینده تاریخ فوتبال ایران در یک دوره نیز لقب گیرد.  خيلي زياد شد سعي كردم خلاصه اش كنم شد اين! :lol:
  استقلاليا ديگه فك كنم روشن شد براتون قهرمانياتون :lol: اگه مطلبو خوندي روت ميشه كامنت بزاري ، بزار :lol:
  خواهشا هم اگه حرفت منطقيه بگو بينيم چي ميگي ،هركي نخونده مطلبو سكوتكنه فقط :wink:
  پرسپوليس :P

  پسر جرمت چیست؟

  جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

  جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

  جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

  جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

  جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

  ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

  جرم تو اسطوره بودن است
  اینها از اسطوره میترسند

  این عادت این جماعت است
  آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

  از تو میترسند .... از تو میترسند
 2. 3 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (26th February 2014), ali asghar (15th December 2012), mahdi khan (22nd July 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  HOSEIN
  استاتوس
  اول پرسپولیس بعد .....
  شغل و حرفه
  دانشجوی کامپیوتر ( Network)
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Portugal
  نوشته ها
  5,325
  تشکر
  20,544
  تشکر شده 7,103 بار در 3,074 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 66 تاپیک
  واقعا عالی بود.توضیحات شما بسیار کامل و جامع بود.بذار 6تایی ها برای خودشون خوشحال باشند

 4. #3


  نام واقعی
  عبدالصمد
  استاتوس
  جدی
  شغل و حرفه
  http://ta3lim.ir/
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | France
  نوشته ها
  2
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  تشکر / خیلی عالی بود. بزار بفهمن اونایی که نمیدونن

 5. #4


  محل سکونت
  KASHAN
  نام واقعی
  ALI ASGHAR
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  427
  تشکر
  143
  تشکر شده 646 بار در 148 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  ¤*¨¨*¤.¸¸…¸.¤\
  \¸.♥.PERSPOLIS.♥.\
  .\¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¸.¤*
  ..\
  …\☻
  …..▌\

  ¤*¨¨*¤.¸¸…¸.¤\
  \¸.♥.PERSPOLIS.♥.\
  .\¸.¤*¨¨*¤.¸¸.¸.¤*
  ..\
  …\☻
  …..▌\
  …./.\

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا