پرسپولیس لیگ دوازدهم را با هدف قهرمانی آغاز کرد و البته در این راه به ابزار قدرتمندی مجهز شد که بالطبع هزینه زیادی برای در اختیار گرفتن آنها شده است.هر فصل رسم بر این است که باید به بازیکن یا مربی تازه وارد چیزی حدود 30 درصد از مبلغ قرارداد را بدهی تا آن چهره را پای میز قرارداد بیاوری و رسما عضوی از باشگاهت کنی.
پرسپولیس در این کار موفق بود و بدون سر وصدا با کمک گرفتن از اسپانسر هایی که به مدد باشگاه آمده اند کارش را تا اینجا خوب پیش برده که هم بازیکنان و هم کادر فنی پر و پیمان تیم که جملگی نفرات شاخص و نامداری هستند بدون دغدغه پولی به تیم و بازی های پیش رو فکر می کنند.
البته این اتفاق در حالی رخ می دهد که تیم های رقیب با وجود جولان دادن در عرصه نقل و انتقالات که همچنان هم ادامه دارد از بابت تامین اسپانسر و ساپورت کردن قراردادهای سنگین شان با دغدغه ها و نگرانی های عمده ای مواجه هستند.
در این ارتباط بد نیست عملکرد مدیران قبلی باشگاه پرسپولیس را پیش چشم هواداران این تیم بیاوریم تا مرور آن همه مشقت مالی کاری کند که اکنون هر هوادار پرسپولیس به خاطر این برتری ویژه به هواداران رقیب فخر بفروشد ومثل عوامل تیم فقط به مسائل فنی تیمش فکر کند.
هنوز یادمان نرفته که تیم پر ستاره پرسپولیس در دوره مدیریت غمخوار چطور در اواسط فصل به خنس خورد یا بالا آمدن بدهی ها در دوره مدیریت خطیب و انصاری فرد را به خاطر خرید های غلط و دردسر سازی مثل نیکولفسکی یا رافائل ادرهو از یاد نبرده ایم.
هنوز قرارداد سنگین افشین قطبی با داریوش مصطفوی را فراموش نکرده ایم که حاضر بود به او به اندازه یک مربی اروپایی پول بدهد تا پیش حبیب کاشانی کم نیاورده باشد و....
از این دست نمونه ها در ادوار مختلف حیات پرسپولیس طی 10-11 سال اخیر بسیار داشته ایم تا جایی که بدهی های رسیده به مدیریت فعلی بیش از 16 میلیارد تومان بوده و گریزی از پرداخت آنها همسو با بستن تیمی قدرتنمند و مجهز و البته ساپورت کردن آن نیست.
با تمام این مشکلات تیم امسال پرسپولیس از لحاظ مالی دغدغه ای ندارد و نوعی آرامش دلپذیر در این تیم حکمفرماست که شاید در طول فصول اخیر بی سابقه باشد.
به نظر می رسد در ادامه فصل همین آرامش می تواند یکی از علل دستیابی راحت تر پرسپولیس به قهرمانی لیگ برتر باشد کما اینکه امسال سرخ ها در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور ندارند و چنانچه جام حذفی هم در کار نباشد با قدرت هر چه تمام تر با تمرکز روی هر مسابقه لیگ برتر می توانند به هدف بزرگ شان دست یابند.