بازيکن 20 ساله اينترناسيونال، تمام تابستان سوژه اصلي رسانه هاي برزيلي در ارتباط با انتقال او به استمفورد بريج بوده است.اين درحالي است که گزارش مي رسد او در اوايل هفته آزمايشات پزشکي باشگاه چلسي را پشت سرگذاشته.

اسکار بعد از بازي درخشان در پيروزي دو بر صفر برزيل در برابر بريتانيا در ميدلزبرو اين خبر را تاييد کرد و از اشتياق خود به قرار داد پيشنهاد شده از سوي روبرتو دي ماتئو خبر داد.

او که از طريق يک مترجم صحبت مي کرد، گفت: "من فقط با پزشک ملاقات کردم و نه چيز ديگري.من هنوزقراردادي امضا نکرده ام و تا پايان بازي هاي المپيک درباره آينده ام تصميم گيري خواهم کرد.آرزويي که تمام بازيکنان برزيلي دارند من نيز دارم.روياي من هم بازي در اروپا و ليگ برتر است."

اسکار در سال 2009 از سائوپائولو به اينترناسيونال پيوست و تابستان گذشته در جام جهاني زير 20 سال در برابر پرتقال موفق به انجام هت تريکي تماشايي شد.

او اوايل هفته در صحبت با خبرنگاران برزيلي گفت که تصميم دارد در اينترناسيونال بماند اما اکنون به نظر مي رسد راه ورود به چلسي براي او باز است.

اسکار در ادامه مصاحبه گفت :"شرکت در بازي هاي المپيک براي خانواده و مردم کشورم مهم است و من اميدوارم ما برنده مدال طلا باشيم.ما در بازي دوستانه با بريتانيا،نتيجه خوبي گرفتيم .اما براي رسيدن به فينال بايد در طول رقابتهاي المپيک بهتر شويم و رشد کنيم.از بازي لذت بردم ، بازي پرفشاري نبود.من روي بازي هاي المپيک تمرکز کردم اما از طرفي مي خواهم به تماشاگران بريتانيايي نشان دهم توانايي بازي در اينجا را به خوبي دارم."