او در طول سفرش به چين، در کنار فوتبال، ورزش پينگ پنگ که يکي از ورزشهاي محبوب در اين کشور است راهم دنبال خواهد کرد. پيکه در صحبت هايي اعلام کرده که علاقه اش به پينگ پنگ در حدي بوده که ممکن بود به صورت حرفه اي به سراغ اين رشته ورزشي برود.

پيکه در صحبت هايي که در رسانه هاي مختلف چيني بازتاب يافته گفت:« از بچگي عاشق پينگ پنگ بودم. اين ورزشي مملو از چالش است؛ چون تست خوبي براي هوش و قدرت پاسخگويي انسان است. هرچند که در نهايت پينگ پنگ را به خاطر فوتبال ول کردم ولي هنوز بازيهاي تنيس روي ميز را با دقت تمام تماشا مي کنم.»

پيکه در ادامه صحبتهايش گفت:« فوتباليست هاي زيادي را مي شناسم که از پينگ پنگ لذت مي برند و اميدوارم که در چين هم بازيکنان پينگ پنگ زيادي باشند که از فوتبال لذت ببرند.»

ليو گوليانگ؛سرمربي تيم ملي المپيک پينگ پنگ چين به او تبريک گفته. و دراين باره نوشته:« تکنيک قابل توجه پيکه را تحسين مي کنم .ولي حيف که او و فابرگاس روي ميز و با امکاناتي بازي مي کنند که از کيفيت کمي برخوردار است. من يک ميز پينگ پونگ حرفه اي رابه شما هديه مي کنم.»

جرارد پيکه هم لطف سرمربي تيم پينگ پنگ چين را با جملاتي صميمانه پاسخ داده و نوشته:« از لطفتان ،هرچند که ترجيح مي دهم تا برايم يک کلاس حرفه اي بگذاريد.»

ولي خود پيکه هم مي داند که الان زمان مناسبي براي اين درخواست نيست، چرا که گوليانگ اين روزها آماده سفر به لندن و شرکت در رقابتهاي المپيک است.