بخش مهمي از سوالات خبرنگاران از جواد نكونام در مورد رقم دقيق پرداختي استقلال به باشگاه اوساسونا بود اما نكو با اعلام اين نكته كه بيشتر از سقف قرارداد پول گرفته به نوعي از كنار اين رقم گذشت. اين در شرايطي است كه البته درباره هيچ كدام از قرارداد سنگين ليگ برتري شفافسازي نشده است.
به گزارش سايت گل در حالي كه به نظر قبل از نكونام محمدرضا خلعتبري و كريم انصاريفرد گرانترين بازيكنان امسال ليگ برتر بودند نكونام با قراردادي سنگين حدنصاب جديدي را براي ليگ ايران خلق كرده است. نكونام به گفته يكي از مسوولان باشگاه پرسپوليس در مذاكره با سرخپوشان رقمي حول و حوش 4 ميليارد مطرح كرده است. اين مسوول در پاسخ به اينكه آيا نكونام اين رقم را به عنوان سنگ بزرگ مطرح نكرده تا پرسپوليسيها قيد را وي بزنند، اينطور جواب داد:«به هر حال آقاي نكونام مشترياني از ليگهاي مختلف داشتند و اين رقم با توجه به ارزش ايران در بازار جهاني چيز عجيبي نيست اما پرداختش صلاح باشگاه پرسپوليس نبود و ايجاد اختلاف ميكرد.»
اين مسوول كه بر افشا نشدن نامش تاكيد داشت نكونام را يكي از بهترين بازيكنان فعلي ايران ارزيابي كرد كه تاثير مثبتي بر ليگ ايران خواهد گذاشت.
نكو يكي از سوژههاي اصلي اولين برنامه نود در فصل جديد خواهد بود، برنامهاي كه امشب روي آنتن ميرود.