تقوي: بازي در آزادي توهين به سايپا است/بازي زيبايي مقابل استقلال انجام خواهيم داد

سرمربي تيم فوتبال سايپا گفت كه از تيم فوتبال استقلال شناخت خوبي دارد و معتقد است كه در اين بازي با اشتباه حريف ميتوان نتيجه گرفت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مجتبي تقوي در نشست خبري پيش از بازي تيم سايپا و استقلال در ورزشگاه آزادي اظهار كرد: من امروز به احترام شما خبرنگاران در اين نشست حاضر شدم و از طرفي هم مي خواستم اين تربيون را از دست ندهم و به دو مطلب اعتراض دارم. بايد بگويم كه فضاي فوتبال ما پر از تبعيض است. نميدانم كه چرا سايپا كه اين همه به فوتبال كشور خدمت كرده است و از نظر اخلاقي جزو تيمهاي نمونه است، چرا حق ميزباني ندارد و اين مساله نوعي بياحترامي ميدانم. تعجب من از اين است كه در اين فضاي مدرن چنين اتفاقي گريبان تيم سايپا را ميگيرد كه باشگاهي اخلاق مدار است. متاسفانه بايد بگويم كه هميشه افراد اخلاق گرا بيشتر اذيت ميشوند. ميدانم كه خود مسئولان استقلال مخالفتي نداشتند كه اين بازي در كرج برگزار شود و اين حق طبيعي مردم كرج بود كه از اين بازي ميزباني كنند.

وي در ادامه بيان كرد: حالا كه بازي را در ورزشگاه انقلاب كرج برگزار نميكنيم ، چرا ميزباني كنفرانس را از ما ميگيرند. محل باشگاه كه در خود تهران است نه ترافيكي وجود دارد دارد و نه تماشاگر به اين نشست ميآيد و ما ميتوانستيم ميزبان خوبي در سايپا براي شما خبرنگاران باشيم. به نوبه خودم احساس كردم كه بايد از اين مساله دفاع كنم.

سرمربي سايپاي البرز درباره ديدار فرداي تيمش برابر استقلال گفت: احترام بسيار زيادي براي تيم استقلال به ويژه تيم اين فصل آنها دارم . با توجه به شناختي كه از كادر فني و به خصوص سرمربي اين تيم دارم، ميدانم كه قلعه نويي خيلي خوب بلد است كه چگونه تيم را هدايت كند و بازيكنان خوبي را هم در اختيار دارد. اما بايد بگويم كه امسال سايپا تغيير نگرش داشته است و همه تصميم گرفتهايم كه از نظر ذهني يك دگرديسي داشته باشيم و با بازيكنان جوان و با تجربهاي كه در اختيار داريم. عزمان را جزم كردهايم كه فوتبال زيبايي را ارائه دهيم.

وي ادامه داد: مي دانيم كه بازي سختي برابر استقلال داريم، اما از اين تيم شناخت داريم و اميدوارم به گونهاي كار كنيم كه اشتباه كمتري داشته باشيم. بايد بازيكنان را از نظر ذهني و رواني آماده كنيم و منتظر باشيم تا از اشتباه حريفمان استفاده كنيم، چرا كه در اين ديدار تنها ميتوان از اشتباهات حريف بهره برد. قطعا بازي زيبايي برابر استقلال برگزار خواهيم كرد.

وي درباره اين كه آيا بازيكن مصدوم يا محروم دارد يا خير گفت: تمام بازيكنانمان براي ديدار اين هفته آماده هستند، اما هفته گذشته چهار بازيكنانمان را به خاطر محروميتهايي كه از فصل قبل دچار آن بودند را در اختيار نداشتيم. مجيد غلام نژاد، مارسيو ارزاني و قريبي جزو بازيكناني هستند كه هفته گذشته آنها را در اختيار نداشتيم. در واقع بازيكنان جوان بايد از اين فرصتها استفاده كنند و بازيكنان جايگزين هم در هفته گذشته عملكرد خوبي داشتند.

به گزارش ايسنا، امير حسين صادقي كاپيتان تيم فوتبال سايپا نيز درباره رويارويي استقلال گفت: بازيهاي استقلال و سايپا از سال 85 تا به امروز، يعني از سالي كه به همراه استقلال در كورس قهرماني بوديم، زيبا از آب در آمده است و فصل قبل هم در بازي رفت يك بر صفر شكست خورديم و در بازي برگشت به تساوي دو بر دو رسيديم. اما هر دو بازي ما زيبا بود، اميدوارم كه فردا مردم از اين ديدار لذت ببرند. مطمئن باشيد كه تيم ما از هفته قبل بهتر خواهد بود و اميدواريم كه سه امتياز بازي را بگيريم.

صادقي در پاسخ به اين سوال كه آيا جو ورزشگاه آزادي روي بازيكنان سايپا تاثير گذار خواهد بود يا خير؟ گفت: جو ورزشگاه آزادي و نام بازيكنان استقلال فكر نميكنم اين طور باشد، تيم ما نشان داده است كه مقابل تيمهاي پرطرفدار هميشه بهتر كار كرده است و بازيهاي كه برابر تراكتورسازي و پرسپوليس و استقلال انجام داديم، بازيهاي خوبي بوده است. حتي در بازيهاي كه تماشاگر نداريم، ضعيفتر كار ميكنيم. جوانان تيم ما انگيزه دارند كه خودشان را نشان دهند و با بازيكنان بزرگ مقايسه كنند. ضمن اين كه بازيكنان در زمين نشان ميدهند كه چقدر بزرگ هستند و القابي مثل كهكشاني كه به پرسپوليس و استقلال داده ميشود القابي است كه بازيكنان بايد در زمين آن را نشان دهند . در تيم ما جواناني حضور دارند كه شايد در طول فصل دو مصاحبه هم از آنها نبنيم. اما اگر در استقلال و پرسپوليس باشند، چندين مصاحبه از آنها منتشر خواهد شد. ما بازيكنان بسيار خوبي داريم كه فقط لقب كهكشاني ندارند.
منبع: ایسنا