مرجع خبری پرسپولیس : مربي دروازهبانهاي پرسپوليس در گفت و گو با شبكه CNN با بيان اين كه فوتبال ايران با فوتبال مصر و كشورهاي عربي متفاوت است، گفت كه برداشت ذهني او از ايران كاملا تغيير كرده است.
احمد ناجي مربي دروازهبانهاي پرسپوليس كه اخيرا به اين تيم اضافه شد در گفت و گويي كه با كانال CNN عربي انجام داد به ستايش از فوتبال ايران پرداخت و آن را متفاوت با فوتبال كشورهاي عربي و مصري دانست.

* در زير متن مصاحبه اين مربي مصري را ميآوريم:
* الان كه در تيم پرسپوليس تهران مشغول به كار هستي چه برداشتي از فوتبال ايران داريد؟ ـ فوتبال ايران بر خلاف افكار عمومي در مصر بسيار پيشرفته است. ايران به طور كلي كشور متفاوتي است و برداشت ذهني كه از اين كشور داشتم اشتباه بود.

* فوتبال ايران چه تفاوتي با فوتبال در مصر و ديگر كشورهاي عربي دارد؟ ـ زير ساختهاي موجود در ايران بزرگ است كه در اغلب باشگاهي مصري و مربي وجود ندارد. در ايران ورزشگاهها محل تمرين برخلاف ورزشگاههاي برگزاري بازيهاي پيشرفتهتر هستند. دولت ايران به ورزش و به ويژه فوتبال توجه خاصي دارد، همين كافي است كه بگويم براي تمام بازيهايي كه پرسپوليس ميزبان است، حدود 100 هزار هوادار به ورزشگاه مي آيند و چنين حضوري كمتر در فوتبال مصر وجود دارد. گذشته از اين ايران بازيكنان لژيونري زيادي در باشگاههاي اروپايي داشته و اين به پيشرفت فوتبال در اين كشور كمك كرده است.
* چطور شد به فوتبال ايران سر از فوتبال ايران درآورديد؟
مانوئل ژوزه به من پيشنهاد حضور در پرسپوليس را داد و من هم بدون درنگ با پيشنهاد او موافقت كردم، چرا كه مدتها است در كنار او كار ميكنم و از بودن با او احساس راحتي و آرامش ميكنم و اصلا به جنبه مالي اين انتقال فكر نكردم.

*چرا مانوئل ژوزه تصميم گرفت الأهلي را با وجود موافقت سران باشگاه با ادامه همكاري با او ترك كند؟
ژوزه با خود و ديگران رو راست و صادق است. او وقتي سال گذشته فوتبال مصر پس از اتفاقات پورت سعيد به حالت تعليق درآمد به سران باشگاه گفت كه ديگر نمي خواهد در اين تيم به كار ادامه دهد. اين تصميمي بود كه فقط افرادي چون او مي توانستند بگيرند چرا كه مي توانست با تقاضاي دستمزد بالاتر وبدون انجام دادن فعاليتي در اين تيم بماند اما با اين حال تصميم به جدائي گرفت.
* الان چه برداشتي از ايران داريد؟
ـ ايران بر عكس تصور ذهني ما كشوري با فضاي باز است. وقتي به اين كشور پا گذاشتم شگفت زده شدم، چرا كه تصور ذهني كه داشتم تغيير كرد. مردم در ايران مهربان و دوست داشتني هستند و به زندگي عشق ميورزند. پيشرفت در ايران به وضوح مشاهده ميشود. از اين كه در پرسپوليس كار ميكنم، خوشحالم و اميدوارم تجربه موفقي در اين تيم داشته باشم.
* با توجه به اين كه شما نميتوانيد با زبان فارسي صحبت كنيد چگونه با دروازهبانهاي تيم صحبت و رابطه برقرار مي كنيد؟
ـ با زبان انگليسي با آنها صحبت ميكنم. تلاش ميكنم تا زبان فارسي را هم ياد بگيرم. يادگيري زبان فارسي آن گونه كه بعضيها فكر ميكنند سخت نيست.