نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری+تصاویر
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری+تصاویر

 1. #1


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  امین
  شغل و حرفه
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  2,894
  تشکر
  2,348
  تشکر شده 2,695 بار در 909 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  نظرات جالب فوتبالیستهای ایرانی در مورد بچه داری+تصاویر

  فوتبالیست جماعت اهل زن و زندگی هستند یا نه؟ صحبت با این 9چهره با این سؤال شروع میشود كه «دوست دارید مثل دیوید بكام 4فرزند داشته باشید؟»
  از مقابل یكی از خروجیهای فروشگاه بزرگ «هرولدز» در لندن، «بكام» با آن هیبت و تیپ سوپراستاریاش با چند پلاستیك بزرگ رنگارنگ خارج میشود و البته حواسش را به پشتسرش جمع كرده، جایی كه 4فرزند قد و نیمقدش را مثل یك زنجیر دنبال خود میكشاند.

  صحنه عجیب و شاید باورنكردنی است؛ دیوید بكام، ستاره فوتبال انگلستان كه هنوز هم میتواندبرای تبلیغ یك ریشتراش یا كالای ورزشی هزاران پوند را به حسابش هدایت كند، در 36سالگی درست مثل یك مرغابی مادر جوجههایش را دنبالش به این سو و آنسو، میكشاند و البته بهنظر میرسد از این اتفاق لذت هم میبرد. شاید در دنیای ستارهها بهویژه ورزشكاران حرفهای، میل به تشكیل یك خانواده پرتعداد و سروكله زدن با فرزندان زیاد، چندان مرسوم نباشد اما یكی مثل بكام هم پیدا میشود كه در اوج شهرت و ثروت همراه با همسر مشهورش، دنیای منحصربهفردی برای خود میسازد و یكبار دیگر نگاهها را به سوی خود و خانوادهاش جلب میكند. هرچند دیوید بكام و خانوادهاش حتی در انگلستان و اروپا هم خانوادهای خاص به حساب میآیند اما علاقه او و ویكتوریا به داشتن 4فرزند، این سؤال را برای بسیاری بهوجود آورده كه ستارهها و بهخصوص ورزشكاران حرفهای چقدر به داشتن یك خانواده پرتعداد و انرژی گرفتن از كانون گرم آن علاقه نشان میدهند؟ پرسش دیگر هم پیش میآید و آن اینكه ورزشكاران چقدر راضی به ایجاد زندگی مشترك هستند و آیا از داشتن یك خانواده كه با وجود همسر و فرزندانشان شكل میگیرد، لذت میبرند یا نه؟ شاید با خواندن صحبتهای 9 مرد اهل فوتبال كه در میانشان هم فرد متاهل وجود دارد هم مجرد، بتوان قضاوتی درخصوص این قشر موردتوجه جامعه داشت و اینكه فوتبالیست جماعت اهل زن و زندگی هستند یا نه؟ صحبت با این 9چهره با این سؤال شروع میشود كه «دوست دارید مثل دیوید بكام 4فرزند داشته باشید؟»

  رضا شاهرودی:به 2 تا راضیام


  «رضا مالدینی» این اسم و لقب فوتبالیستی است كه خوشتیپیاش در دهه 70 باعث شده بود هفتهنامهها و مجلات برای صفحه پوستر سراغ عكسهای مختلفی از او بروند. رضا شاهرودی حالا یك پیشكسوت فوتبال و البته مردی خانوادهدوست است كه میگوید: «من از اول هم دوست داشتم همین 2فرزند را داشته باشم، 2تا دختر دارم كه به همین تعداد فرزند راضیام. به نظر من همین تعداد فرزند كافی است.» شاهرودی سال 1385 ازدواج كرده و 2دختر دوقلو به نامهای یشنا و دینا دارد كه 4ساله هستند. همانقدر كه آقارضا اصرار میكند دختران خانواده شاهرودی بابایی هستند، در پاسخ به این سؤال كه دوست داشتید فرزندانتان دختر بودند یا پسر، صداقت دارد: «اول دوست داشتم پسر باشند اما الان یك تار مویشان را به صدتا پسر نمیدهم.» آقارضا البته از همسرش نمیترسد و تاكید دارد زندگی متاهلی عالی است. او میخواهد كمی كه دخترانش بزرگ شدند آنها را به سمت فوتبال و پرسپولیس بكشاند: «الان زیاد توجهی به فوتبال نمیكنند اما مگر میشود در این خانه فوتبالی نشد. من كه میخواهم كمی كه بزرگ​تر شدند مقابل آنها مدام رنگ قرمز بیاورم تا به این رنگ گرایش پیدا كنند.»

  مهدی شیری:همه چیز زندگی من عالیه...


  فقط 34سال دارد اما نیمی از موهایش البته به شكلی جالب سپید شده است. تینا تنها فرزند مهدی شیری است كه روزگاری آبی بود و بعدها سرخ شد. شیری كه از پرسش درباره تعداد فرزندان بكام از خنده ریسه رفته، یك جواب قاطع دارد: «نه» مهدی میگوید: «خب، بچه زیادی كه بد نیست ولی با وضعیت فعلی نمیشود. شاید اگر من هم در انگلیس زندگی میكردم به این فكر میافتادم.» وی میگوید: «فقط وضعیت مالی ملاك نیست بلكه شرایط اجتماعی هم مهم است.» شیری كه سال 80 ازدواج كرده حالا از زندگی مشترك خود كاملا راضی است. او یك جمله نسبتا كلیشهای دارد: «همهچیز عالی است.» تینا دختر كوچولوی دوستداشتنی شیری تنها فرزند این خانواده 11ساله است كه البته خودش 5سال دارد. البته تینا كه كنار پدرش نشسته فریاد میزند: «بابا من 6سالمه» فوتبالیست شیرازی و خوشخنده سرخابی، یك پیشنهاد برای فوتبالیستها دارد: «به همه فوتبالیستها توصیه میكنم قبل از 25-24سالگی ازدواج كنند و هرچه زودتر وارد زندگی مشترك شوند.»

  سعید دقیقی:فوتبالیست​ها باید زود ازدواج کنند و زیاد بچه داشته باشند


  سعید دقیقی هم میتواند از جمله فوتبالیستهای خاص باشد، چون میگوید: «بله، دوست دارم 4فرزند داشته باشم.» و داستان تاهل آقا سعید جالب است: «خدارا شكر زود ازدواج كردم و یك بچه كوچك دارم. خوشبختانه فوتبالیستها توانایی مالی دارند و میتوانند در جوانی ازدواج كنند. البته مهمتر آن است كه بچههای خوب بزرگ كنند. بچههایی كه برای اجتماع موثر باشند. من كه خودم دوست دارم روز پیری دورو برم شلوغ باشد. البته 3تا بچه كافی است اما اگر شرایطش را هم داشته باشی تا 4تا هم ایراد ندارد.»دیبا دختر 8ماهه سعید است كه بعد از 5سال زندگی مشترك، شیرینی خانه به حساب میآید. دقیقی هم از زندگی متاهلی راضی است اما توصیه​ای اخلاقی برای جوانها دارد: «اگر بتوانی به جای احساس از روی منطق ازدواج كنی و از طرفی به لحاظ تعقل به مرتبه بلوغ رسیده باشی، ازدواج زود مناسبتر است. پس بهتر است 22-21سالگی ازدواج كنی.»


  و بالاخره جملههای پایانی گلزن سایپا كه احساسی است: «وقتی یكی، دوماه از حضور بچه در خانه میگذرد مدام همه حواس به سمت او جلب میشود. من كه خودم وقتی از تمرین به منزل میآیم به دیدن خانواده و فرزندم دلخوشم و خیلی هم از این قضیه راضی​ام.»

  رضا عنایتی:چرا بكام مثل من نباشد؟


  پاسخ رضا عنایتی كه احتمالا عیالوارترین فوتبالیست ایرانی است، به سؤال ویژه ما که كاملا خاص است: «من كه 4تا بچه دارم، چرا نمیپرسید دیوید بكام دوست ندارد مثل من باشد؟» گلزن امسال مس كرمان، حرفهای جالبی دارد برای اینكه بگوید چرا بر خلاف بیشتر فوتبالیستها دل به دریا زده و 4فرزند قدونیمقد دارد: «من در یك خانواده شلوغ رشد كردم، 5 تا برادر داشتم، 3 تا خواهر و خاطرات زیادی از كوچكی و دوروبرهم بودن دارم. دوست دارم دوروبرم شلوغ باشد. از هیچچیز هم نترسیدم. البته سعی میكنم تا جایی كه بتوانم از لحاظ تربیتی و رفاهی برای بچههایم پدری كنم.» آقا رضا كلا به فرزندانش عشق میورزد: «همین كه میبینی جلوی چشمت راه میروند، لذت میبری. البته ما كه لیاقت نداریم هردقیقه راه رفتنشان را ببینیم اما همین قدم زدنشان مقابل چشمانت دنیایی است.» این سختیهای بزرگ كردن 4فرزند قدونیمقد كاری كرد تا عنایتی یاد همسرش بیفتد: «واقعا بزرگ كردن 4 تا بچه سختیهای خاص خودش را دارد، به همین دلیل باید از همسرم تشكر كنم. بچههای من هم بابایی هستند و زمانی كه مرا نمیبینند بیتاب میشوند به همین دلیل وظیفه مادرشان سنگینتر میشود.» معین، پسربزرگ عنایتی است كه 12سال دارد، امید 8ساله است و آریا و ارینا تازه 4ساله شدهاند. عنایتی همیشه برای سروكله زدن با این 4تا حوصله دارد: «مطمئن باش تا زمانی كه اخلاقم خوب نباشد نمیروم خانه و همیشه حوصله آنها را دارم.» عنایتی 20ساله بوده كه ازدواج كرده و درباره شرایط تاهل برای فوتبالیستها میگوید: «شرایط متاهل شدن ویژه است و باید روی ورزش و زندگی تمركز كافی كنند. البته زود ازدواج كردن هم تضمینی برای موفقیت نیست.» آقا رضا كه یك گلزن مادرزادی است از محسنات زندگی متاهلی میگوید: «در اینصورت یكسری حاشیهها برایت به وجود نمیآید ضمن اینكه در امر استراحت و تغذیه شرایط متاهلان بهتر است.»

  وحید شمسایی:فكر كنم همین 3تا كافیه


  آقای شمسایی شما دوست دارید مثل دیوید بكام 4تا فرزند داشته باشید؟: «3تا كه دارم، دیگر چرا مثل دیوید بكام؟ دیوید بكام باید شبیه شمسایی شود» وحید كه جزو فوتبالیستهای عیالوار است در توجیه این اتفاق میگوید: «خب، فكرها و ذهنها متفاوت است. هركسی بنا به شرایط خودش تصمیم میگیرد اما 3 تا بچه كافی است.» دوقلوهای وحید را خیلیها دیدهاند؛ كیمیا و كیانا كه 9 سالهاند. دختر بزرگ شمسایی هم نگار است كه 13سال دارد. شمسایی میگوید: «اگر ایدهآلهای زندگی سرجای خودش باشد، زندگی متاهلی برای ورزشكار خوب است. من در
  22-21سالگی ازدواج كردم و از زندگی مشتركم خیلی هم راضیام.» ادامه صحبتهای شمسایی هم شنیدنی است: «انسانها به لحاظ فكری متفاوتند. نمیشود بگوییم حتما در این سن باید ازدواج كرد. یكی مثل علی دایی بعد از پایان دنیای حرفهای به عنوان بازیکن ازدواج میكند و نمیتوان گفت كسی كه زود ازدواج میكند موفق است. خیلیها هم با ازدواج زود به مشكل برخوردهاند.»


  وحید از رابطهاش با دخترانش میگوید و اینكه دوست دارد آنها هم ورزشكار باشند: «ورزش میتواند به شرایط روانی و شخصیتی آنها شكل خوبی بدهد. دختر خودم دوست دارد وارد فوتبال شود اما من اصراری ندارم.»

  پژمان جمشیدی:اگر میخواستم تا الان 4تا بچه داشتم


  در34سالگی بخش عمدهای از موهای پژمان سفید شده هرچند احتمالا او سپید و سیاه شدن یك در میان موهایش را نشانهای بر خوشتیپی میداند. پاسخ پژمان جمشیدی درباره تعداد فرزندان هم جالب است. «نه 4 تا بچه زیاد است اگر من هم دوست داشتم این تعداد بچه داشته باشم، میتوانستم اما...» پژمان مجرد است اما دلیلش برای مجرد ماندن: «خب، قسمت نشده هرچند به صورت جدی هم تصمیمش را نداشتم.» و اما ادامه صحبتهای او درباره ازدواج نكردن: «همهچیز كه درآمد نیست، مهم راهی است كه برای زندگی مشخص كردهای.» جمشیدی كه فعلا قصدی برای ازدواج كردن ندارد درباره سن مناسب برای ازدواج فوتبالیستها میگوید: «بستگی دارد، اگر ازدواج موفق باشد به رشد فوتبالیست كمك میكند و اگر هم نباشد، در فوتبالیست تاثیر منفی میگذارد.»

  مهرداد پولادی: بستگی به فردش داره


  بالاخره خیلی از فوتبالیستها دوست دارند خاص باشند. بعضیها خاص بودن را در ظاهرشان نشان میدهند، بعضی مثل بكام همهچیزشان خاص است و عدهای مثل مهرداد پولادی تصمیمهای خاص میگیرند. پولادی كه از سؤال درباره تعداد فرزندان بكام و اینكه آیا خودش دوست دارد 4فرزند داشته باشد جاخورده، قاطعانه میگوید: «نه» جواب بعدی مهرداد جالبتر است: «اگر میخواستم 4تا بچه داشته باشم تا الان داشتم!» این بازیكن پرسپولیس میگوید: «كلا علاقهای ندارم ازدواج كنم.» پولادی كه حالا 25 ساله است، درباره سن ازدواج فوتبالیستها میگوید: «خب، بستگی به افراد و شرایطشان دارد. اگر كسی بتواند خیلی زود زوج ایدهآلش را پیدا كند و اینكه كسی بتواند با زندگی فوتبالیست جماعت كنار بیاید خیلی خوب است كه به موقع ازدواج كند اما من كه علاقه خاصی به ازدواج كردن ندارم.»

  هادی شكوری:من هم دوست دارم مثل بكام باشم


  در بین فوتبالیستها بعضی با فرزندان خود رابطه فوقالعادهای ایجاد كردهاند. یكی از آنها هادی شكوری است كه او هم بدش نمیآید مثل بكام 4فرزند قدونیمقد داشته باشد. اتفاقا شكوری میگوید: «من هم دوست دارم مثل بكام باشم.» آرشا، تنها فرزند هادی است اما خودش میگوید: «به نظر من دو تا فرزند كافی است اما اگر شرایطش را داشته باشی فرزند بیشتر، چرا كه نه؟» شكوری از مصائب زندگی مشترك و درگیری با ورزش حرفهای میگوید: «به نظر من اگر یك فوتبالیست حرفهای بعد از دوران بازیكنیاش ازدواج كند، بهتر است زیرا ورزش حرفهای هم به زندگی لطمه میزند هم هضم این همه گرفتاری برای همسران آنها دشوار است. كلا زندگی با ورزشكار جماعت سخت است.» شكوری هم از زندگی متاهلی راضی است و از ارتباطش با آرشا میگوید: «واقعا مثل دو تا رفیق هستیم. آرشا احتیاج به یك همبازی و همصحبت دارد و ما معمولا با هم هستیم. بیشتر اوقات با هم پلیاستیشن بازی میكنیم و جالب اینكه بعضی اوقات مجبورم میكند درخانه كفش استوك بپوشم و كنارش بازی كنم!»

  فرشید طالبی: بعضیها در وجودشان میبینند


  دربین فوتبالیستها شاید خوشاخلاقترینشان یك پسر باادب شیرازی است كه میگوید درشرف ازدواج است. فرشید طالبی كه امسال میخواهد برای سپاهان بازی كند، میگوید: «نمیگویم داشتن 4فرزند برای فوتبالیست خوب نیست. یكی در وجودش میبیند و بچهدار میشود اما فقط بچهدار شدن ملاك نیست. ما در قبال بچهدار شدن مسئولیت داریم چون باید روی تربیتشان تمركز كنیم.» طالبی میگوید: «همهچیز پول نیست. خیلی از پولدارها فرزندهای قابلی ندارند اما برخی در روستاها فرزندهایی تربیت كردهاند كه گاه نخبههای مملكت میشوند.» فرشید درباره ازدواج هم صحبتهای جالبی دارد: «ازدواج سنت پیغمبر است و امری مستحب به حساب میآید. اما در عالم حرفهای باید شرایط را درنظر بگیری. به نظر من برای فوتبالیست بهتر است سن ازدواج 72-62 سالگی باشد یا كمی دیرتر.» تعبیرهای جالب طالبی تمام نمیشود: «روی پیشانی ما نوشته شده با چه كسی، چه جوری و كجا ازدواج كنیم. من درسال 08در یكی از مصاحبههایم گفتم، انشاءالله در 03سالگی ازدواج خواهم كرد و همین اتفاق هم میافتد.» فوتبالیست شیرازی سپاهان میگوید: «زن خوب واقعا انسان را تكان میدهد. شاید با یك همسر خوب بتوان مسیر 01ساله را زودتر طی كرد. شاید برعكسش هم اتفاق بیفتد اما بیشتر فوتبالیستهای موفق ما زود ازدواج كردهاند و بیشترشان بچه هم دارند.»
  ویرایش توسط Amin-Tohi : 29th July 2012 در ساعت 02:03


  می گوید: کلمات گـــــــــــاهی بار معنایی خود را از دست می دهند ...

  این روزها " دوستـــــت دارم " ها دیگر قلــــــب کســـی را به تپش وا نمیدارد !

  و گونه کسی را سرخ نمیکند !

  می گویـــــــــم : مشکل از دوست داشتن نیست مشکل از تکـــــــــرار است !


 2. کاربر مقابل از Amin-Tohi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  rasool555 (29th July 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  هرجا دلم بخواد
  نام واقعی
  رضا
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  5,073
  تشکر
  2,464
  تشکر شده 3,174 بار در 1,565 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  مرسیمجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا