آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، تایید کرد که برنامه آماده سازی تیمش برای فصل جدید طبق برنامه پیش نرفته و به الیویه ژیرو و لوکاس پودولسکی، دو خرید جدید این باشگاه، برای هفته های ابتدایی فصل جدید لیگ برتر آماده نخواهند بود.توپچی ها روز گذشته در دیدار با تیم هنک کنگی کیتچی به تساوی 2-2 رسیدند اما دیدار دوستانه ای که قرار بود این تیم در نیجریه انجام دهد، لغو شد و آنها اکنون تنها یک دیدار تدارکاتی دیگر مقابل کلن خواهند داشت.
ونگر چند روز قبل اعلام کرد که جک ویلشر تا ماه اکتبر (اواسط مهر) دور از میادین خواهد بود، اکنون گفت که چند بازیکن دیگر تیم نیز برای آغاز فصل جدید آماده نخواهند بود.
او در گفتگو با دیلی میل گفت:" بازیکنانی که در تور بودند، به اندازه کافی بازی کردند اما بعضی از بازیکنان تنها یک بازی انجام خواهند داد.
ممکن است آماده سازی پودولسکی و ژیرو به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. نمی توانم از آنها در پیش فصل استفاده کنم و به همین دلیل در آغاز فصل هم نباید به آنها فشار بیاورم.
باکاری سانیا نیز نمی تواند به آغاز فصل جدید برسد و روسیسکی هم برای بازگشت به میادین باید تا سپتامبر صبر کند.

روسیسکی در پایان فصل گذشته برای ما عالی کار کرد و به همین دلیل، غیبت او ضربه بزرگی خواهد بود. او در رقابت های یورو دچار مصدومیت شد."