ونسان کمپانی، مدافع باتجربه باشگاه منچسترسیتی در صحبتهایی به تمجید از روبین فان پرسی پرداخته و اعلام کرده که او می تواند بازیکنی استثنایی برای تیمش باشد.
این درحالی است که این روزها صحبتهای متعددی درمورد جدایی روبین فان پرسی از آرسنال و پیوستنش به سیتی به گوش می رسد. این ستاره هلندی اخیرا اعلام کرده که قراردادش را با آرسنال تمدید نخواهد کرد ودر تور آسیایی توپچی ها هم با شاگردان ونگر سفر نکرد.اکنون ونسان کمپانی با تمجید ازپیشرفت روبین فان پرسی در سالهای اخیر دراین باره گفت:« فان پرسی بازیکنی است که خیلی رشد و پیشرفت داشته. من پنج یا شش سال پیش مقابل او بازی کردم ولی عملکرد او در فصل گذشته باورنکردنی بود. چنین بازیکنی، می تواند خرید بزرگی برای هر تیمی باشد. حرکات او تمام و کمال است و شوتهای تمام کننده اش خارق العاده . او بازیکنی مثال زدنی در ارسنال است و یک بازیکن فوق العاده است.»

این درحالی است که تیمهای متعددی خواهان به خدمت گرفتن فان پرسی هستند و علاوه بر سیتی، سران یونایتد و یوونتوس هم برای جذب این ستاره هلندی ابراز تمایل کرده اند. درحالی که هنوز تکلیف فان پرسی مشخص نشده و آینده اش همچنان مبهم است کمپانی در صحبتهایی اعلام کرده که سیتی نسبت به فصل قبل تیم بهتری خواهد بود:« فکر می کنم که ما در هر صورت پیشرفت خواهیم کرد. اینکه آیا به بازیکنان جدید نیاز خواهیم داشت یا خیر، به مربی تیم بستگی دارد. من فقط می دانم که اگر بازیکن جدید هم نخواهیم، طبیعتا رشد و پیشرفت خواهیم کرد.»