این اتفاق ها هیچکدام معمولی نیستند
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: این اتفاق ها هیچکدام معمولی نیستند

نام واقعی
    milad
    شغل و حرفه
    memar
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 183 بار در 73 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

این اتفاق ها هیچکدام معمولی نیستند

احتمال وجود چشم در زیر پوست

مارا وانی جانگ، پسر بچه چینی، یکی از موارد عجیب دنیای پزشکی را به نام خود ثبت کرده است. او بهصورت مادرزادی چشم ندارد و صورتش به نحوی است که در جایی که قرار است چشمها قرار داشته باشد یک پوست صاف و هموار قرار گرفته است.

نکته جالب درباره او این است که از بازی با چراغ قوه و گرفتن نور آن به سمت صورتش خوشحال میشود و به همین دلیل پزشکان اعتقاد دارند یک چشم زیر پوست او وجود دارد. مارا وانی جانگ از زمانی که هشت ماهه بود، نور چراغ قوه را به سمت چپ صورت خود یعنی جایی که باید چشم چپش قرار بگیرد، میگرفت و پزشکان چینی به تازگی کشف کردهاند که این کودک زیر پوست خود یک چشم دارد اما انجام عمل جراحی برای بیرون آوردن چشم بسیار حساس است.
    پدر و مادر این کودک هر دو 26 ساله هستند و پس از تولد وقتی فهمیدند که فرزندشان بدون چشم به دنیا آمده، بسیار ناراحت و نگران شدند و مارا وانی را از روستای کوچکشان به یک بیمارستان در جیانگ چین منتقل کردهاند تا با اندک امیدی که پزشکان این بیمارستان به آنها دادهاند او را تحت درمان قرار دهند. البته کارشناسان معتقدند این کودک برای انجام عمل جراحی آماده نیست، زیرا چشمهایش بدون عدسی هستند و حتی اگر این جراحی کره چشم چپش را مشخص کند او نمیتواند چیزی ببیند. البته پزشکان میگویند زمانی که مارا وانی 16 ساله شد میتوانند عمل نصب چشم مصنوعی را برایش انجام دهند.

عجیبترین مرغ سال

مرغی با تخمهای رنگی
    در روستایی فلسطینی، مرغی است که تخمهای صورتی رنگ میگذارد. این مرغ تا چندی پیش مثل همه مرغهای دیگر تخمهایش سفیدرنگ بود ولی ناگهان بدون هیچ دلیلی تخمهای رنگی میگذارد. صاحب این مرغ میگوید تغذیه این مرغ عوض نشده و مثل همیشه است، البته وقتی تخممرغهای او را میشکنید رنگ سفیده و زرده تخممرغهای این مرغ مثل تخممرغهای معمولی است.

مردی که قلب درسینه اش ندارد

بیمار بدون قلب به زندگی بازگشت

گروهی از جراحان اهل جمهوری چک به سرپرستی پروفسور جان پرک، عمل منحصر به فردی را در زمینه جایگزینی قلب یک بیمار انجام دادند که در این جراحی برای یک مرد جوان به جای قلب، 2 پمپ مکانیکی در سینه کار گذاشتند. این مرد 37 ساله به دلیل رشد نوعی تومور بدخیم در قلبش، مورد جراحی قرار گرفت و حالا وضع بسیار خوبی دارد و میتواند از این به بعد با زندگی کردن عادیاش یکی از عجایب پزشکی را کامل کند. این مرد نخستین بیمار در دنیاست که با کمک 2 پمپ مکانیکی زندگی میکند. او میتواند به جز ورزش به هر کار دیگری بپردازد.

این زن رکورد لاغری جهان را شکست

200 کیلوکاهش وزن در 2 سال

کارول رایت ۵۴ ساله، پس از کم کردن 200 کیلوگرم از وزنش بهعنوان برترین زن سال در زمینه لاغری شناخته شد. او تا 2 سال قبل حدود ۳۰۰ کیلوگرم وزن داشت و حتی قادر نبود کارهای شخصی سادهای مثل پوشیدن کفش، لباس شستن و حتی بالارفتن از پله را به تنهایی انجام دهد. اما حالا تنها طی 2 سال موفق شد نزدیک به ۲۰۰ کیلوگرم وزن کم کند و ۱۲ سایز از دور کمر خود را کاهش دهد. خودش در اینباره میگوید:

« روند چاقیام زمانی شروع شد که بهعنوان کارگر یک ساندویچی مشغول به کار شدم. از وقتی یادم میآید همه مرا کارول چاق صدا میزدند و به دلیل سایز بالای لباسم همه مرا مسخره میکردند. بارها تصمیم به کاهش وزن گرفتم اما دوباره خوردن را شروع کردم. از سال ۲۰۰۷ ناگهان روند چاق شدنم سریع شد و کنترلش از دست من خارج شد بهطوری که به دلیل درد زانوهایم زمینگیر شدم و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت اگر این روند ادامه یابد تا دو سال آینده مرگ در انتظارت خواهد بود.»

کارول به قدری چاق بود که طی یک سال تنها چهار بار از خانه خارج شد اما به دلیل ترس از مرگ طی 2 سال خود را چنان لاغر کرد که تعجب همگان را برانگیخت. او میگوید: «بعد از سالها تازه احساس میکنم، یک انسان معمولی هستم.»

بستنی آب نشدنی

این بستنی زیرآفتاب هم آب نمی شود

چینیها بستنیهای جدیدی تولید کردهاند که آب نمیشود. این بستنی به تولید انبوه رسیده است و در بسیاری از فروشگاههای با نام تجاری «موز» فروخته میشود. این بستنی یک روکش زرد همراه پوشش وانیلی دارد و از لحاظ ظاهری تفاوتی با سایر بستنیهای موجود در دنیا ندارد. اینکه چگونه این بستنی در این هوای گرم آب نمیشود یک راز بزرگ تجاری است که بهنظر شرکت چینی سازنده آن هیچگاه آن را فاش نخواهد کرد. یک خبرنگار ژاپنی بعد از خواندن این خبر به چین سفر و در یک روز گرم این بستنی را آزمایش کرد. او ابتدا بستنی را از پوشش خود خارج کرد و در مقابل آفتاب قرار داد و پس از مدتی بستنی را روی پوشش آن گذاشت و در سطح پیادهرو رها کرد اما با تعجب دید که هرچه زمان میگذرد باز هم خبری از آب شدن بستنی نیست. در نهایت پس از 3 ساعت انتظار، خبرنگار مورد نظر خسته و متقاعد شد که این بستنی آب نمیشود

بزرگ ترین کباب ترکی جهان 500کودک را سیر کرد

آشپزهای ترکیهای رکورد بزرگترین کباب ترکی جهان در کتاب گینس از آن خود کردند. این رکوردزنی با حضور مسئولان گینس در پارک گنچلیک آنکارا انجام شد و در پایان با کباب دونر پخته شده از حدود 2500 تن از کودکانی که از پرورشگاههای سراسر شهر آمده بودند، پذیرایی شد. این غذای رسمی مردم ترکیه با هزار و 198 کیلوگرم گوشت پخته شد و برای درست شدنش با تمام ریزهکاریها، آشپزهای معروف ترک از سراسر کشور و حتی از کشورهایی مانند آلمان و امارات که آشپزهای معروفی دارند، دعوت شده بودند تا چیزی از قلم نیفتد. این رکوردزنی به همت چند موسسه خصوصی و اسپانسرهایی از شهر آنکارا برای ثبت این غذا به نام شهرشان انجام شد. کلمه دونر در زبان ترکی به معنای چرخان و چرخنده است.

2. 4 کاربر مقابل از marsiul عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

agha ali (1st August 2012), amir77 (1st August 2012), MINA (1st August 2012), Nahal (1st August 2012)

نام واقعی
    ترجیح میدم همون نهال صدام کنید
    شغل و حرفه
    بيكار*
    بازیکن محبوب
    Mehrdad Kafshgari
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 3,849 بار در 1,637 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده