استعمال مواد مخدر در ورزشگاه آزادي
ورزشگاه آزادي كه پذيراي مهمترين بازي هاي ملي و باشگاهي كشورمان است اين روزها با عدم نظارت دقيق از سوي مسئولان به محلي براي برخي افراد فرصت طلب تبديل شده است كه ادامه اين روند، شان و جايگاه ورزش و فوتبال كشور را زير سوال خواهد برد! خبر مي رسد كه در جريان بازي استقلال و ذوب آهن برخي رفتارهاي عجيب در بخش هايي از اين ورزشگاه ملي مشاهده شده كه نشان مي دهد مسئولان به اندازه اي كه بيرون ورزشگاه با خلافكاران برخورد مي كنند، داخل ورزشگاه دغدغه اي ندارند و آنها را به حال خود رها كرده اند؛ در حاليكه با توجه به حضور جوانان و حتي كودكان در محيط ورزشگاهها مي بايست با اين ناهنجاري ها به شدت برخورد شود. سايت خبري جهان نيوز مدعي شد سه شنبه شب در جريان برگزاري ديدار استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان، برخي افراد معتاد در تونل منتهي به جايگاه 21 ورزشگاه آزادي به استعمال مواد مخدر آنهم بدون كوچكترين نگراني مشغول بودند! اين افراد كه ظاهرا براي تماشاي بازي به ورزشگاه آمده بودند به راحتي از انواع مواد مخدر استفاده مي كردند و برخي تماشاگران رهگذر نيز با تعجب آنها را مي نگريستند!
قلعه نويي: به بازيكنان بارسلونا هم اين همه پيشنهاد نمي دهند
امير قلعه نويي درباره پيشنهادهاي جباري و زندي از تيم هاي عربي گفت: در بعضي از روزنامه ها آنقدر در اين چند روزه درباره پيشنهادهايي كه مطرح شده نوشته شد كه حتي براي بارسلونا نيز اينقدر پيشنهاد نمي آيد. من فكر مي كردم كه سر تمرين بروم هيچ كدام از بازيكنان حضور نخواهند داشت و بايد خودم را براي حضور در بازي آماده مي كردم! ما تلاش مي كنيم كه نيروهايمان را حفظ كنيم و به موقع در نيم فصل جلسه اي برگزار خواهيم كرد و نظرات پورحيدري و ساير دوستان را خواهيم گرفت و آن ها را كتبا به فتح الله زاده اعلام خواهيم كرد ولي فعلا به احتمال 99 درصد تمام بازيكنان در تيم خواهند ماند.
درخواست فدراسيون فوتبال از اي اف سي
بهروان سرپرست سازمان ليگ گفت: از مسئولان AFC فرصت گرفتيم تا يك هفته ديرتر از باشگاه هاي ايراني بازديد كنند تا آن ها نواقص خود را برطرف كنند.
ارسال مستندات پرونده وينگادا از سوي فيفا
باشگاه پرسپوليس مستندات فيفا درباره پرونده اختلاف با نلو وينگادا را دريافت كرد و به اين ترتيب اعتراض خود به رأي صادره را تا پايان هفته آينده براي CAS ارسال خواهد كرد. باشگاه پرسپوليس پيش از اين، پس از صدور حكم از سوي كميته تعيين وضعيت بازيكنان كه چند ماه قبل اتفاق افتاده بود، براي تنظيم لايحه اعتراض خود، خواهان ارسال مستندات پرونده از سوي فيفا شده بود كه اين اتفاق اخيرا روي داد.
عذرخواهي مظفري زاده از كادرفني مس
سعيد مظفري زاده، داور ديدار مس كرمان و تراكتورسازي تبريز كه در اين مسابقه با قضاوت ضعيف خود موجبات سومين شكست مس را رقم زد، پس از پايان مسابقه و با تماشاي مجدد فيلم مسابقه با حضور در لابي هتل شهريار تبريز از كادر فني و سرپرست تيم مس كرمان عذرخواهي كرد.مظفري زاده با بيان اينكه اشتباه جزيي از زندگي هر فرد است، بيان داشت: در صحنه پنالتي مرتكب اشتباه شدم و با ديدن فيلم مسابقه متوجه اين اشتباه بزرگ خود شدم.پس از اخراج قاسم دهنوي هافبك تراكتورسازي از زمين مسابقه اعتراض تماشاگران پرشمار تبريزي به اين داور به گونه اي افزايش يافت كه قضاوت مظفري زاده را تحت تاثير قرار داد و اين داور عملا در دقايقي از مسابقه با به صدا درآوردن سوت هاي مكرر خود قصد داشت تا نبض بازي را از دست ندهد. دادن 10 كارت زرد و 2 كارت قرمز نيز از نكات قابل توجه داوري اين مسابقه بود.
اعتراض دايي به داوري ها در ليگ
سرمربي راه آهن در پايان بازي تيمش برابر سپاهان مدعي شد حق اين تيم كسب پيروزي بود. علي دايي گفت: تيم بازي بسيار خوبي ارايه كردند اما حق ما مساوي نبود چرا كه بسيار منطقي تر از سپاهان بازي كرديم و آن گونه كه انتظار داشتيم سپاهان بازي كرد. در روزي كه خوب نبوديم مي توانستيم ببريم. وي ادامه داد: هر بازي كه انجام مي شود بايد مسائل داوري آن ريشه يابي شود تا داوري ما اصلاح شود. هر گل ناحقي كه به ثمر مي رسد از لحاظ روحي تيم را به هم مي ريزد و ما در سه هفته گذشته مي توانستيم چهار امتياز اضافه بگيريم اما با قضاوت هاي بد داور نتوانستيم.
آفسايد بودن گل سپاهان و پنالتي اشتباه تراكتورسازي
رئيس دپارتمان داوري از اشتباه تاثيرگذار دو داور در بازي هاي سه شنبه شب ليگ برتر خبر داد. حسين عسگري گفت: از ساعات اوليه صبح ديروز كه فيلم بازي ها به دستمان رسيد آناليز ويدئويي را انجام داديم. در بازي تراكتورسازي و مس كرمان در تبريز در دقيقه 93 يك پنالتي به اشتباه از سوي داور بازي به نفع تراكتورسازي گرفته شد كه متاسفانه مظفري زاده در اين صحنه اشتباه كرد و اصلا هيچ پنالتي اتفاق نيفتاد. عسگري ادامه داد: گل اول تيم سپاهان هم در مقابل تيم راه آهن در اثر اشتباه كمك داور به اشتباه وارد دروازه راه آهن شد. اين گل كاملا در شرايط آفسايد به ثمر رسيد.