علی کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد برگزاری جام حذفی در فصل جدید فوتبال، گفت: برگزار جام حذفی را ما در تقویم اعلام شده قبلی دیده بودیم و اکنون هم اگر قرار به برگزاری این مسابقات باشد آن برنامه کمی اصلاح خواهد شد اما در کل جام حذفی از هفته هفتم لیگ برتر به بعد و در صورت ابلاغ فدراسیون فوتبال برگزار میشود.


وی ادامه داد: وقتی اکثر باشگاهها بر برگزاری جام حذفی تاکید دارند معنایش این است که با برگزاری فشرده بازیهای لیگ برتر و جام حذفی موافقند. زیرا ما محدودیت زمانی داریم و نمیتوانیم زمان را افزایش بدهیم.


دبیر سازمان لیگ در مورد زمان آغاز جام حذفی گفت: مرحله یک شانزدهم این مسابقات که با حضور 32 تیم برگزار خواهد شد از اواسط آبان برگزار میشود و در این مرحله تیمهای لیگ برتری وارد جام حذفی خواهند شد. پیش از این مرحله نیز تیمهایی از لیگهای پایینتر با یکدیگر مسابقه میدهند.


کاظمی در مورد گلایههای دو تیم استقلال و پرسپولیس مبنی بر نبود هتل در تهران به دلیل برگزاری جلسه سران جنبش عدم تعهد، گفت: ما هم دوست داریم تیمها در شرایطی که میخواهند بازی کنند اما با توجه به محدودیت زمانی، دربی باید در تاریخ مقرر و اعلام شده برگزار شود زیرا اگر زمان دربی تغییر کند فشردگی بازیها در آینده بیشتر خواهد شد بنابراین به سود دو تیم است که در همان سوم شهریور بازی کنند.