المپيك؛ فرصتي براي تحقير محبوب ترين رشته ورزشي ايران
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: المپيك؛ فرصتي براي تحقير محبوب ترين رشته ورزشي ايران

 1. #1


  محل سکونت
  IRAN
  نام واقعی
  SaEeD
  استاتوس
  در این دنیای بی صداقت رفاقت بی رفاقت...
  شغل و حرفه
  daneshjo...naghshe keshi
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  3,938
  تشکر
  3,216
  تشکر شده 3,669 بار در 1,625 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  المپيك؛ فرصتي براي تحقير محبوب ترين رشته ورزشي ايران

  وقتی فوتبال بارانداز می شود!

  مرجع خبری پرسپولیس : اين اتمسفر اين روزها چنان گيرا و سنگين شده است كه حتي عادل فردوسي*پور هم سوار موج مي*شود و اين تقسيم غنايم را به چالش مي*كشد.

  1- درخشش برخي از ورزشكاران ايراني در المپيك لندن جدا از همه محاسني كه دارد، اين فرصت جدي را براي عده*اي از اهالي ورزش كشورمان فراهم آورده كه حسابي از خجالت فوتبال دربيايند و اين رشته پرهوادار را مورد انتقادهاي شديد قرار بدهند. روي پرده نقره*اي ورزش ايران، سال*هاست كه «فوتبال» نقش بدمن پولدار و خبيث را بازي مي*كند؛ ستاره*اي كم فروغ و پوشالي كه هميشه به شكلي كاذب همه توجهات را به سمت خودش مي*كشاند، اما در بزنگاه*هاي مهم، *از خلق هر معجزه*اي عاجز است و بايد ساكت و سرپايين، موفقيت آكتورهاي فراموش شده فيلم را تماشا كند. به ويژه براي آنان كه از گذشته*هاي دورتر قائل به نوعي تبعيض بين فوتبال و بقيه رشته*ها بوده*اند، فضاي به وجود آمده در المپيك لندن فرصت مغتنمي پديد آورده تا با بي*رحمانه*ترين زبان ممكن، ريخت و پاش باشگاه*هاي ليگ برتري را محكوم كنند و از ثروتي بگويند كه اگر يك گوشه*اش به سمت «منهاي فوتبال» كج مي*شد،* لابد ما قهرمان المپيك مي*شديم و مچ چين و آمريكا – يا به قول تلويزيوني*ها «ايالات متحده» - را مي*خوابانديم. اين اتمسفر اين روزها چنان گيرا و سنگين شده است كه حتي عادل فردوسي*پور هم سوار موج مي*شود و اين تقسيم غنايم را به چالش مي*كشد. وقتي حال فوتبال فهم*ترين آدم كل صداوسيماي دولتي ايران اين باشد، چه انتظاري مي*توان از يكي مثل جواد خياباني داشت كه اصولا اشكش دم مشكش است؟ *اين روزها انگار اين تنه نحيف فوتبال است كه زير دستان تنومند سوريان بارانداز مي*شود يا اين هوگوي رنگ و رو رفته همين رشته ورزشي است كه هدف آبچاگي باقري معتمد قرار مي*گيرد. فوتبال حالا تبديل شده به بچه لوس و ننر يك پدر تبعيض*كار كه بقيه فرزندان محروم مانده*اش ناچارند جور او را بكشند و تلافي هرز رفتن*هايش را در بياورند. واقعا اما، آيا اين همه ملامت و سرزنش سزاوار اين رشته ورزشي، ولو در مقياس در هم كوبيده شده ايراني*اش هست؟ بعيد به نظر مي*رسد.
  2- قضاوت احساسي، خطر بزرگي است كه اين روزها كارشناسان و منتقدان ورزش ايران را تهديد مي*كند. در اينكه قهرمانان بسياري از رشته*هاي ورزشي ايران در محروميت به*سر مي*برند و عمدتا چنان كه شايسته است به حق*شان نمي*رسند، ترديدي وجود ندارد. با اين وجود آنچه بحث*برانگيز و غيرقابل هضم به*نظر مي*رسد، اين نگاه غيرمنطقي است كه سرمايه*هايي كه از ديگر رشته*هاي ورزشي دريغ شده، لزوما گير فوتبال آمده و دنياي مستطيل سبز، با مصادره جنايتكارانه اموال همزادانش، به چيزي بسيار فراتر از حق و حقوق حقيقي*اش دست يافته است. اين تهمت ناروا، در حالي متوجه فوتبال مي*شود كه اين رشته مهيج و تجاري در هيچ كجاي دنيا اصولا با هيچ رشته ورزشي ديگري قابل مقايسه نيست و از سال*ها پيش خرجش را اساسا جدا كرده است. همين حالا و با همه ريخت*وپاش*هايي كه در ايران انجام شده، گردش مالي فوتبال ما شايد در زمره 50 كشور اول دنيا هم نباشد و حتي در منطقه خاورميانه هم هرگز نمي*توان از پيشتازي ايراني*ها در اين عرصه سخن گفت. به غير از چند استثنا كه عمدتا ريشه در سنت*هاي ديرينه بومي و محلي دارند، كشوري را نمي*توان پيدا كرد كه براي ديگر رشته*هاي ورزشي*اش، حتي يك سوم فوتبال هم هزينه كند يا زمان و انرژي و توجه اختصاص بدهد. اگر قرار باشد رويه*اي كه اكنون در ايران باب شده جنبه جهاني پيدا كند، لابد حالا ده*ها مدال*آور انگليسي المپيك كه به كاروان بريتانيا كمك كرده*اند تا رده سوم دنيا بالا بيايد، بايد يقه اتحاديه فوتبال انگلستان را بگيرند كه چرا بيش از 10 ميليون پوند خرج همكاري نافرجام با فابيو كاپلو كرد و در ازايش هيچ چيز به دست نياورد و اصولا چرا اين همه پول خرج رشته*اي مي*شود كه در نيم قرن گذشته قهرمان جهان و اروپا نشده است. اين اتفاق اما، هرگز رخ نمي*دهد؛ به اين دليل كه بيشتر مردم دنيا تفاوت*هاي بنيادين فوتبال را پذيرفته*اند و البته به همان دليل كه يوسين بولت، سريع*ترين مردي كه در تاريخ دنيا متولد شده، اندكي پس از فتح يكي از ارزشمندترين مدال*هاي المپيك لندن، از رويايش براي حضوري هرچند كوتاه مدت در منچستريونايتد حرف مي*زند!
  3- به*نظر مي*رسد مشكل بزرگي كه در فضاي فعلي فوتبال ايران پديد آمده و باعث بروز سوءتفاهم شده، پول*هاي گزاف و عجيبي است كه برخي از بازيكنان ليگ برتري مي*گيرند. اعتراض مي*كنند و مي*گويند چرا امثال معمارزاده، اولادي، آقازماني، ميداوودي يا ديگران اين همه پول مي*گيرند و غرق در حاشيه*هاي گوناگون، هيچگاه نمي*توانند بازدهي مطلوبي داشته باشند. حق در اين مورد كاملا با معترضان است و به آساني مي*توان فهميد خيلي از اين دوستان،* هيچ كجاي ديگر دنيا با اين كيفيت فني*شان نمي*توانستند چنين درآمدي داشته باشند. با اين همه، مخلوط كردن يك مصداق خاص با فلسفه اساسي كار، مشكل بزرگي است كه اينجا به وجود مي*آيد. اگر بعضي از ستاره*هاي كاغذي فوتبال ايران پول اضافي مي*گيرند، اين مشكل به فضاي بازيكن سالارانه اين رشته ورزشي مربوط است كه به نوبه خودش از مصايبي مثل بي*ثباتي مديريتي، عدم تخصص*گرايي و دولتي بودن فوتبال كشورمان ناشي مي*شود. دردسر بزرگ اين حوزه، حضور پول در آن نيست، بلكه مديريت* نشدن صحيح اين سرمايه*گذاري*هاست. اگر به سمت خصوصي*سازي واقعي پيش برويم و اگر مديران شايسته به كار گمارده شوند، نه تنها فوتبال ايران به راحتي مي*تواند هزينه*هايي را كه برايش انجام مي*شود بازگرداند، بلكه در بازه زماني نه چندان طولاني، سروساماني اصولي و اساسي خواهد يافت؛ مثل آنچه در تركيه رخ داد و فوبتال اين كشور به همت دولتش شفايي معجزه*آسا يافت. همين پرسپوليس و استقلال نگون*بخت، فقط با تاسيس 10 رستوران زنجيره*اي در تهران و برخي شهرستان*هاي بزرگ مي*توانند مثل آب خوردن بخش قابل توجهي از سرمايه*گذاري*هاي اوليه را تلافي كنند، اما افسوس كه «درايت» كافي وجود ندارد و اين البته چيزي نيست كه بقيه رشته*هاي ورزشي ايران دوست داشته باشند به آن اعتراض كنند!
  4- يكشنبه و دوشنبه گذشته، ده*ها هزار نفر علاقه*مند به فوتبال ايران در ورزشگاه*هاي آزادي تهران و باهنر كرمان، به تشويق سوريان و نوروزي، دو فرنگي*كار طلايي كشورمان پرداختند. يكي از تفاوت*هاي مهم همين است؛ همين كه اين هزاران تن به رغم همه عرق ملي*شان، بين تماشاي رايگان كشتي و تعقيب شبانه و پرهزينه فوتبال، دومي را برمي*گزينند و حتي همين پرسپوليس و استقلال بحران*زده و ناآماده را هم تنها نمي*گذارند. سهم كشتي و تكواندو و وزنه*برداري و پرتاب ديسك، توي جيب فوتبال نرفته. اين حق تضييع شده، شايد جايي در گلوي هزاران ميليارد توماني گير كرده كه غيرمدبرانه و نالازم هزينه مي*شوند يا بدتر از آن، عاقبتي مجهول و ناپيدا مي*يابند!*
  یادداشت: رسول بهروش
  میدونی بن بست| زندگی کجاست؟؟؟
  جایی که...
  نه حق خواستن داری
  نه توانایی فراموش کردن


 2. 5 کاربر مقابل از SaEeD_ReD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  laya (12th August 2012), Milad criska (12th August 2012), NaZaNiN__red (12th August 2012), pedy (12th August 2012), REZA JOHARCHI (12th August 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  شهرام
  استاتوس
  NO RAGRETS
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  1,274
  تشکر
  1,365
  تشکر شده 2,195 بار در 664 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک
  طولانی
  ولی مرسی.......

 4. #3


  محل سکونت
  هرجا دلم بخواد
  نام واقعی
  رضا
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  5,073
  تشکر
  2,464
  تشکر شده 3,174 بار در 1,565 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  حوصله ندارم بوخونم 5. #4


  محل سکونت
  روسرکیسه کشای بدبخت
  نام واقعی
  mahsa
  استاتوس
  من پرسپولیس پرستم مرگ براستقلال وجوادنکونام
  شغل و حرفه
  رنگی کردن کیسه کشا
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  3,647
  تشکر
  1,737
  تشکر شده 5,477 بار در 2,026 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک
  منم همینطور ولی مرسی

 6. #5


  محل سکونت
  ♥Shahsavar♥
  نام واقعی
  Mila Dam
  استاتوس
  Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
  شغل و حرفه
  دانشجو عمران
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  4,685
  تشکر
  6,728
  تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک
  مرسی  soltan cr7


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا