لوئیس فن خال، سرمربی تیم ملی هلند، اعلام کرد که رابین فن پرسی، کاپیتان هلندی آرسنال، در دیدار دوستانه امروز مقابل کلن، اولین بازی پیش فصلش را برای توپچی ها انجام می دهد.
در دو ماه اخیر و بعد از اینکه این بازیکن هلندی اعلام کرد قصد ندارد قراردادش را با آرسنال تمدید کند، شایعات زیادی در مورد آینده او به وجود آمد. او در تور آسیایی آرسنال نیز شرکت نکرد تا شایعه جدایی او قوت بگیرد. حتی مدیر برنامه های او اعلام کرد که کار انتقال فن پرسی به منچستریونایتد در مراحل پایانی قرار دارد.
با این وجود، فن خال که به تازگی هدایت تیم ملی هلندی را برعهده گرفته، اعلام کرد فن پرسی در دیدار امروز مقابل کلن بازی خواهد کرد و سپس برای دیدار دوستانه هلند- بلژیک، به اردوی نارنجی ها ملحق خواهد شد.
او در گفتگو با نشریه میرر گفت:" رابین اولین بازی اش را روز یکشنبه انجام می دهد. او به من گفت که در دیدار مقابل کلن حداقل 45 دقیقه بازی می کند.
این خیلی خوب است زیرا نزدیک بود که او را حتی به تیم دعوت هم نکنم. فن پرسی برای تیم ملی هلند بسیار مهم است. این تنها باری است که من و فن پرسی و رافا فن در فارت را در شرایطی که آماده نیستند، به تیمم دعوت می کنم.
آنها در تابستان حتی یک دیدار هم برای تیم های باشگاهی شان انجام ندادندو طبیعتا من نباید آنها را دعوت کنم. در آینده من تنها بازیکنان آماده را انتخاب می کنم."