سعید محمدخواه-وبسایت کانون هواداران بایرن درایران

سایت گل- پس از گذشت تقریبا شش ماه از شکست مقابل اینتر و حذف از دور یک شانزدهم لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر رقابت ها با دیدار دو تیم بایرن و منچستر سیتی به آلیانز آرنا باز می گردد. بایرن با پیروزی 2 بر 0 مقابل ویارئال و کسب سه امتیاز در صدر جدول گروه اول رقابت ها قرار دارد و با برتری در شب دوم می تواند نیم نگاهی نیز به دور حذفی رقابت ها داشته باشد.

اعتماد به نفس بالای بایرن
پیروزی 3 بر 0 مقابل بایرلورکوزن در دیدار آخر هفته ششمین پیروزی پیاپی بایرن در بوندس لیگا بود و جایگاه آنها را با 18 امتیاز در صدرجدول مستحکم تر از گذشته کرد. علاوه بر ادامه صدرنشینی بایرن رکورد کم نظیر دیگری نیز برجای گذاشت 9 بازی بدون دریافت گل، 838 دقیقه است که دروازه باواریایی ها باز نشده است و مانوئل نوئر در دیدارهای اخیر بایرن به یک تماشاگر بدل شده است.
فرانک ریبری وینگر 28 ساله بایرن با تمجید از شرایط تیم به سایت رسمی بوندس لیگا گفت:" بارسلونا تیم بزرگی است اما ما در حال نزدیک شدن به آن ها هستیم. این بهترین بایرنی است که در آن حضور دارم اگر ما به همین صورت بازی کنیم هیچ تیمی نمی تواند ما را متوقف کند."

خبر خوش برای باواریایی ها، بازگشت آرین روبن پس از یک ماه دوری از میادین است. روبن که از ناحیه لگن آسیب دیده بود در 10 دقیقه پایانی دیدار برابر لورکوزن به بازی آمد تا جشن بازگشت خود پس از یک ماه را با به ثمر رساندن گل سوم بایرن جشن بگیرد.
با این وجود کاپیتان دوم بایرن باستین به هم تیمی ها خود در مورد دیدار با سیتی هشدار می دهد و می گوید:" ما هنوز هیچ چیزی بدست نیاورده ایم." لام نیز تیم دوم منچستر را تیم خطرناکی می داند و به سایت رسمی بایرن می گوید:" آن ها بازیکنان با کیفیتی در خط هجومی دارند ما باید تمرکز زیادی در دیدار امشب داشته باشیم و هجومی تر از گذشته بازی کنیم."

اما دغدغه اصلی هاینکس در این دیدار می تواند بیماری هولگر بداشتوبر مدافع 22 ساله بایرن باشد. بداشتوبر از روز یک شنبه به آنفولانزا مبتلا شده است و تصمیم گیری برای حضور وی در ترکیب به آخرین لحظات پیش از شروع بازی محول شده است.

منچستر سیتی تیمی خطرناک
تازه واردهای لیگ قهرمانان بعید است که فرم ایده آل بایرن را داشته باشند با این حال شروع فصل چشمگیری در لیگ برتر تجربه کردند. آنها در لیگ برتر بدون شکست در مکان دوم جدول و پشت سر قرمزهای منچستر قرار دارند. ادین ژکو و سرخیواگوئرو زوج خطرناکی در خط حمله آبی ها تشکیل داده اند و مشترکا 14 گل برای من سیتی به ثمر رساندند. اما اینجا شرایط به گونه ای دیگر است و باید آزمونی متفاوت را برابر بایرن تجربه کنند. آبی های منچستر از بازیکنان با تجربه ای نظیر داوید سیلوا برنده جام جهانی و کارلوس تبس نیز بهره مند هستند.

پیروزی در آلیانز برای شاگردان مانچینی می تواند اعتماد به نفس بالایی را ارمغان آورد اما آن ها باید بدانند که همسایه نام دار خود منچستر یونایتد در چهار دیداری که با بایرن در مونیخ انجام داد هیچ گاه با دست پر راهی انگلستان نشد. مانچینی در این دیدار از بالوتلی و ادم جانسون به دلیل مصدومیت بی بهره خواهد بود.

هجوم به صدر جدول
با توجه به اینکه امشب دومین بازی مرحله مقدماتی برگزار می شود ولی این دو تیم به نظر می توانند با نتیجه ای که در این دیدار رقم خواهند زد تا حدودی وضعیت صعود خود به مرحله حذفی را آسان تر کنند. این دو باشگاه از مدعیان اول صعود از گروه A رقابت ها هستند و پیروزی در این دیدار می تواند مانند پلی برای صعود باشد.

از چهره های آشنا برای دو تیم می توان به دنیل فن بویتن و جروم بوآتنگ اشاره کرد که از بازیکنان سابق من سیتی بودند. بایرن مشتاقانه منتظر ملاقات دوباره با ادین ژکو خواهد بود بازیکن سابق ولفسبورگ که سابقه خوبی در برابر بایرن دارد او در پنج بازی آخر خود با پیراهن ولفسبورگ، مقابل بایرن 4 گل به ثمر رسانده و 2 پاس گل داده است.

ترکیب احتمالی دو تیم:
بایرن مونیخ: نوئر- رافینیا- بداشتوبر- فن بویتن- لام- تیموشک- شواین اشتایگر- مولر- ریبری- کروس- گومز