در وصف عـلـي كـريـمـي، كاپيتان با تعصب پرسپوليس؛ ستارهاي كه به شدت تنهاست
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: در وصف عـلـي كـريـمـي، كاپيتان با تعصب پرسپوليس؛ ستارهاي كه به شدت تنهاست

نام واقعی
    یاســــر
    استاتوس
    راه ما جداست...
    شغل و حرفه
    برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | France
    تشکر شده 6,559 بار در 1,863 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 45 تاپیک

در وصف عـلـي كـريـمـي، كاپيتان با تعصب پرسپوليس؛ ستارهاي كه به شدت تنهاست

شايد برخي تصور كنند تمجيد از فوتباليستي كه بازياش دل اهالي غيرفوتبالي را هم ميبرد كاري عبث باشد كه اصلا نيازي هم به آن نيست اما اين بار ديگر نميتوان از نمايش جادوگر راحت عبور كرد. از علي كريمي حرف ميزنيم؛ فردي كه شايد جزو معدود فوتباليستهايي باشد كه هوادار و غيرهوادار خيلي راحت اسمش را فرياد ميزند يا از او تمجيد ميكند بدون اينكه فكر كند تعريف از فوتباليستي كه سالي 400 – 300 ميليون پول به جيب ميزند بيشتر آزاردهنده است تا تسليدهنده. غليان غيرت در اين بازيكن به شدت رشكبرانگيز است تا جايي كه احساس ميكني او مثل يك سرباز فداكار و همه فن حريف بايد جور ناتواني همرزمانش را هم بكشد و در جنگي نابرابر پرچم پيروزي را بالا ببرد. شايد انتظار از او كه به بالاترين سطح فوتبال دنيا رسيده و عنوان بهترين بازيكن آسيا را يدك ميكشد بالاست اما در فوتبال يازده به يازده مگر ميشود يك بازيكن تيمي منفعل و پر از ايراد را برنده از زمين بيرون بياورد؟ علي كريمي اما اين كار بزرگ را انجام داد؛ با موقعيتشناسي، هنر چگونه ضربه زدن به توپ، استمرار در تلاش براي تصاحب توپ و حس برتريجويي تا سوت پايان. دقيقه 90 اوج تواناييهاي كاپيتان پرسپوليس است. بازيكن فجر ميخواهد تونلي از ميان پاهاي او باز كند اما كريمي با سماجت و دعوا توپ را ميگيرد، وحيد را ميبيند و لحظهاي بعد بدون آنكه تصور رسيدن توپ را داشته باشد ضربهاي به توپ ميزند كه فوقالعاده است. در زاويهاي تنگ او با روي پا توپ را به تور ميچسباند تا ثابت كند فوتباليست بزرگ چه كيفيتي دارد و چه كارهايي از عهدهاش برميآيد. جدا از پاس گل يا گل فوقالعادهاي كه به نام او ثبت ميشود، كريمي لحظاتي ويژه در ذهن پرسپوليسي جماعت ثبت ميكند. تصاويري كه در فوتبال امروزي آنقدر كم شده كه با ديدنش به وجد ميآيي. طبيعتا اگر فاعل اين حركات فوتباليستي باشد كه در فن فوتبال هيچ كم ندارد اتفاقات دلنشينتر و ماندگارتر خواهد شد. شايد زيباتر از گلي كه كريمي ميزند آن تكلي كه منجر به اخطار گرفتنش شده به دل مينشيند؛ او بعد از يكي دو دريبل موفق توپ را لو ميدهد و درست همين جاست كه عبارت «لشكر يك نفره» مصداق پيدا ميكند. نميدانم شايد كمي خندهدار به نظر بيايد اما انگار فرمان آن تكل را دل ميدهد و كاري كه دلي باشد به دل مينشيند. يا ميشود به ثانيههاي بعد از گل و آن شادي غريب كه بوي پيروزي ميدهد توجه كرد، آنجا كه مشتهاي گره كرده كاپيتان رو به هوادار شده و غريو پيروزي را تداعي ميكند. اينجا غليان غيرت در مشتهاي گره كرده او تجلي مييابد و همين تصوير روي جلد روزنامهها نقش ميبندد تا فردا همه از علي كريمي بگويند؛ فوتباليستي كه هم فوتبال را خوب بلد است و هم با جان و دل بازي ميكند. پيشكسوتي ميگفت كريمي چون نسل قبلي را حس كرده اينطور از جان و دل مايه ميگذارد اما او هم كمك فكري ميخواهد هم تعصبي. اي كاش ميشد بقيه بازيكنان پرسپوليس را هم سوار ماشين زمان كرد و 20 – 15 سالي عقب برد. در آن صورت شايد تيم – ستارهاي مثل علي كريمي اينقدر تنها نبود، تنها بودني كه در بسياري از اوقات به شدت آزاردهنده است.
    اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
    اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

----------------------------------------------------------------------------

ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

----------------------------------------------------------------------------

حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...

2. 3 کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Farzandeiran (28th September 2011), RAINY GIRL (28th September 2011), RED-GIRL (28th September 2011)

نام واقعی
    معین
    تشکر شده 8 بار در 6 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تا ابد عشق است علی کریمی...
    تا ابد سرخ می مانیم،سرخ می نویسیم و حتی اگه سرمان برود قلم آبی به دست نمی گیریم.
    وبلاگ خودم:آنتی تاج

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    به جرئت ميگم يكي از 5بازيكن برتر تاريخ فوتبال ايرانه...

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

نام واقعی
    وانیا
    استاتوس
    هر چه بگندد نمکش میزنند!! وای به روزی که بگندد نمک...
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 508 بار در 293 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    جادوگر یک اسطوره است... باید تا ابد قدر این نعمت بزرگ رو بدونیم

" دلتنگی همیشه بد نیست... یادگاریست از انانکه دوستشان داریم یا از ما دورند... "

کلمات کلیدی این موضوع