پنجمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی از فردا با حضور 16 تیم آغاز خواهد شد. این آخرین دوره از مسابقات است که رقابت ها در 2 گروه 8 تیمی برگزار میشود. قرار است در پایان این فصل از مسابقات از هر گروه 2 تیم به لیگ دسته اول سقوط کنند که در مجموع 4 تیم راهی یک لیگ پایینتر خواهند شد و 2 تیم از لیگ دسته اول به لیگ برتر راه مییابند تا در فصل آینده رقابتها با حضور 14 تیم و در 2 گروه 7 تیمی برگزار شود. مسئولان فوتبال ساحلی در نظر دارند در 2 سال آینده تعداد تیمهای حاضر در لیگ برتر را به 12 تیم کاهش دهند تا مسابقات در یک گروه برگزار شود.
در دورههای گذشته سایپای کرج، عمرانسازان اصفهان (2 بار) و دریانوردان بوشهر مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادهاند. عمرانسازان در این فصل از رقابتها امتیاز خود را به موج گناوه واگذار کرده است. همچنین دریانوردان بوشهر، قهرمان فصل گذشته اکثر بازیکنان ملیپوش خود را از دست داده و تنها مسلم مسیگر در این تیم باقی مانده است.
در این فصل از رقابتها شهرداری تبریز سرمایهگذاری خوبی کرده و توانسته 5 بازیکن ملیپوش را جذب کند. این تیم که در فصل گذشته اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه میکرد به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و قصد دارد در این فصل مقام قهرمانی را از آن خود کند. پیمان حسنی به عنوان دروازهبان، محمد احمدزاده، حسن عبداللهی، مهران مرشدیزاده و علی نادری کاپیتان تیم ملی در این تیم حضور دارند. گلسا پوش یزد نیز دیگر تیمی است که در این فصل از مسابقات بازیکنان خوبی را جذب کرده و یکی از مدعیان محسوب میشود.
هفته اول این رقابتها در حالی از فردا عصر با برگزاری 4 دیدار در گروه جنوب آغاز میشود که در سالهای گذشته توجه زیادی به این رشته نمیشد و حتی در انعکاس نتایج این رقابتها نیز توجهی صورت نمیگرفت. به هر حال امیدواریم این رشته که جذابیتهای خاص خود و همچنین قهرمانی آسیا را در کارنامه خود میبیند مورد توجه قرار بگیرد.
در هفته اول دربی اصفهان بین تیمهای وحدت صنعت کشاورزی (استقلال سابق) و شهرداری تیران برگزار میشود. همچنین دریانوردان، مدافع عنوان قهرمانی میزبان ویژن تهران خواهد بود. برنامه کامل هفته اول لیگ برتر فوتبال ساحلی به شرح زیر است: (تمامی دیدارها ساعت 18 آغاز میشود.)

گروه جنوب


سهشنبه، 7 شهریور
ندسا شیراز - ویژن هرمزگان (بعثت شیراز)
وحدت صنعت کشاورزی مبارکه - شهرداری تیران (مبارکه اصفهان)
موج گناوه - گلساپوش یزد (گناوه)
دریانوردان بوشهر - ویژن تهران (بوشهر)

گروه شمال


چهارشنبه، 8 شهریور
شهرداری تبریز - سمنان جوان (پارک صنعت تبریز)
کشاورز رودسر (شیره ) - قوی سپید انزلی (ترانه دریای آبی رودسر)

لسمان مروارید خزر - ملوان بندرگز (مروارید خزر انزلی)

فائزکاران ساری - فردوسی مشهد (فرح آباد ساری)