حكايت اعتراض هايي كه در استاديوم ها گسترده شده اند/ آيا باز هم «آستين ها» مقصرند؟
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: حكايت اعتراض هايي كه در استاديوم ها گسترده شده اند/ آيا باز هم «آستين ها» مقصرند؟

 1. #1


  محل سکونت
  اصفهان
  نام واقعی
  عليرضا
  استاتوس
  تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | England
  نوشته ها
  2,996
  تشکر
  2,339
  تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  حكايت اعتراض هايي كه در استاديوم ها گسترده شده اند/ آيا باز هم «آستين ها» مقصرند؟

  كوچك ترين اتفاقي كه مي افتد همه به دنبال يافتن مقصر مي گردند. اين هرج و مرج درفوتبال ايران بيش از هر جاي ديگري قابل مشاهده است. باشگاه ها،فدراسيون،و رسانه ها را مقصر مي دانند و فدراسيون، مديران باشگاه ها را تقصير كار قلمداد مي كند. هر كسي براي راضي كردن خود و امتناع ديگران ديداري كوتاه تر از خود مي يابد كه كاسه ها را بر سرش بشكند و دست آخر آش آنقدر شور مي شود كه حتي «دست ها» هم «آستين ها» را مقصر مي نامند.

  شهراورد هفتاد و پنج پايتخت هم تمام شد، ولي طبق سنت همه ساله اين بازي به اصطلاح بزرگ، حاشيه هاي بازي همچنان بر سر فوتبال كشور سايه افكنده است. اين بار نوبت « گوجه فرنگي » بود كه با حضورش در زمين مسابقه گوي سبقت را از ساير حاشيه سازان بربايد و حتي به تيتر يك روزنامه ها تبديل شود.

  حكايت حاشيه هاي داربي سنتي تهران آنقدر جالب توجه است كه فني مي شود، گفت، جذابتش از متن قضيه بيشتر است؛ تا جايي كه در حضور ستاره هاي ميلياردي دو تيم سرخ و آبي پوش، تصوير
  گوجه فرنگي مي شود تصوير اول يك روزنامه فروش تا حاشيه هاي تلخ، داربي را بگيرد! نكته مهمي كه در خصوص گوجه فرنگي قابل توجه است، اين است كه اين سبزي قرمز رنگ يكي از نمادهاي معروف اعتراض در دنيا است. گاهي در گوشه اي از اين جهان پهناور، گروهي با پرتاب گوجه هاي آبدار به سوي سياستمداران، هنرمند و ورزشكاران ميزان اعتراض خود را نشان مي دهند.

  حال نكته اين جاست كه چرا تماشاگران ايد در مهم ترين ديدار نيم فصل آنقدر معترض باشند كه از ستاره هاي تيم محبوبشان با گوجه پذيرايي كنند؟ چرا عملكرد دو تيم محبوب و مطرح پايتخت بايد اين اندازه ضعيف باشد كه صداي اعتراض
  تماشاگران گوش فلك را پر كند و دست آخر كلامي از دهانشان بيرون بياورد كه قلم از نوشتنش عاجز بماند؟ بلافاصله پس از پايان بازي و خلق تساوي ديگري كه اعتراض تماشاگران هر دو تيم را در پي داشت، مديران عامل سرخ آبي ها توپ را به زمين رسانه ها انداختند و با بيان جمله «رسانه ها وظيفه فرهنگسازي را دارند و مقصر حركات تماشاگر، آنها هستند» سعي كردند كه مسئوليت خود را كم كنند. پس از آن كه رسانه ها واكنش درخوري نسبت به اين صحبت ها از خود نشان دادند، مسئولان دو باشگاه تقصير را گردن فدراسيون . اين كار باعث شد كه صداي مديران رده بالاي فدراسيون هم بلند شود و در جديدترين اظهار نظرها از اين دست، علي كفاشيان مديرعامل هاي دو باشگاه بزرگ تهراني را مقصر اصلي ماجرا قلمداد كند.

  ماجرا كماكان ادامه دارد و اين ميان كسي گويي متوجه نيست كه اگرتماشاگران دليل براي اعتراض نداشته باشند، دست به چنين كاري نمي زنند. برطرف كردن دليل اعتراض هواداران پيش از همه وظيفه مجموعه تيم هاست. بازيكنان، كادر فني و مديريتي تيم ها وظيفه دارند كه به خوبي كار كنند تا در بازي هاي مهم و حساس عملكرد خوبي داشته باشند و با كسب نتايج خوب و انجام بازي هاي زيبا، دل هواداران را شاد كنند و بهانه اعتراض را از آنها بگيرند.

  در روزهاي اخير بسياري از افراد، اعم از كارشناسان فوتبال، اهالي رسانه، مردم و مسئولان ورزش كشور تماشاگران دربي هفتاد و پنج را به جوسازي و حاشيه پردازي متهم كرده اند كه اين كار را تقبيح كنند. در اين كه حركت آن دسته ازتماشاگران داربي كه با پرتاب سنگ و گوجه در انجام مسابقه خلل وارد كردند، زشت و ناپسند بود، شكي نيست اما اين نكته را نيز بايد مورد توجه قرار داد كه روز به روز شيوه هاي اعتراض هواداران به اصطلاح دو آتشه فوتبال تغيير مي كند. اكنون در فوتبال روز دنيا نمونه هايي از اين دست مي توان يافت. به عنوان مثال در نوكمپ بارسلونا، هر گاه
  تماشاگران نسبت به بازي تيمشان معترض باشند، فلفل به زمين مي اندازند. در ايران هم در فصل قبل فرياد زدن نام «علي دايي» به حربه اي موثر براي اعتراض كردن تبديل شده بود.

  فوتبال ايران براي پيشرفت نياز مبرمي به تسامح و تساهل اعضاي مجموعه اش دارد. از مديران باشگاه ها وفدراسيون گرفته تاتماشاگران كه به نوعي نمك فوتبال هستند. همه و همه بايد با ديد بازتر وتحملي بيشتر به قضايا نگاه كنند.
  تماشاگران مي توانند به جاي انجام اقدامات مخرب و زشتي مثل پرتاب سنگ و آجر،گوجه فرنگي اعتراض خود را با روش هاي مدني تر مانند سوت كشيدن و فريادهاي اعتراض آميز كه خالي از توهين و اقداماتي از اين دست باشد، اعتراض شان را نشان دهند. از طرف ديگر مسئولان باشگاه ها و فدراسيون هم به جاي آن كه خود را بالاتر از قانون بدانند و ديگران را مقصر مشكلات بدانند، سعي كنند كه آن قسمت از مشكلات كه به دليل كم كاري آنها است، حل كنند. كادر فني تيم ها و به ويژه تيم هاي بزرگ و پرطرفدار هم بايد بدانند كه اگر در حد و اندازه نام خود تلاش نكنند، هدف اعتراض هاي رنگارنگ هواداران خود قرار مي گيرند.

  در مجموع بايد گفت كه اگر مي خواهيم فوتبالمان رشد كند و در آينده در جهان حرف براي گفتن داشته باشد، بايد به جاي انداختن تقصير به گردن يكديگر، بارها را از دوش هم برداريم تا با سرعت بيشتري به هدف والاي ورزش كشور دست يازيم. اگر قرار باشد كه همچنان حكايت «من نبودم، دستم بود» در هنگام بروز مشكلات حاكم شود و تقصيرها به گردن «آستين هاي» از همه جا بي خبر بيفتد؟ آش همين آش است و كاسه همين كاسه.
  ویرایش توسط Aliparsa : 27th August 2012 در ساعت 23:25

  پسر جرمت چیست؟

  جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

  جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

  جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

  جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

  جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

  ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

  جرم تو اسطوره بودن است
  اینها از اسطوره میترسند

  این عادت این جماعت است
  آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

  از تو میترسند .... از تو میترسند
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا