احمدزاده : کی روش تمرین دهنده یک سرمربی ایرانی شود/ تیم ملی مریض است


مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقاد از عملکرد این تیم گفت: در مقطع زمانیفعلی تنها راه نجات تیم ملی حضور یک سرمربی ایرانی در این تیم و فعالیت کی روش به عنوان یک مربی تمرین دهنده در کنار آن مربی است.

محمد
احمدزاده در گفتگویی ضمن بیان این مطلب در خصوص بازی لبنان - ایران اظهار داشت: در مورد بازی چه صبحتی انجام دهم؟! من هم بازی تیم ملی مقابل لبنان را دیدم. بازی اردن - ایران، مسابقه ایران - قطر و ازبکستان - ایران را هم دیده ام اما خدا را شاهد می گیرم که در این چند بازی نحوه عملکرد تیم ملی به گونه ای نبود که من مجاب شوم تیم کشورم در اختیار سرمربی بزرگی به نام "کارلوس کی روش" است. من در این چند بازی یک تاکتیک مناسب، یک حرکت ترکیبی درست و ... ندیدم.

"در این
مقطع زمانی نمی دانم در مورد تیم ملی چه بگویم!"، احمدزاده با بیان این جمله افزود: هیچ زمانی تیم ملی تا این حد بد و بی برنامه کار نکرده است. متاسفانه تیم ملی در طول 90 دقیقه یک بازی دو موقعیت مسلم و صددرصد گلزنی ایجاد نمی کند که من بیننده نسبت به آن امیدوار شوم. تیم ملی ایران مریض است و برای تشخیص این موضوع نیاز نیست حتما کارشناس باشید. یک علاقمند به فوتبال هم با تماشای بازی تیم ملی متوجه بیماری آن می شود.

وی در ادامه یادآور شد: من یکی از افرادی بودم که در زمان استخدام "کارلوس کی روش" به
فدراسیونفوتبال ایران احسنت گفتم که چنین مربی بزرگی را به فوتبال ایران آورده است اما امروز نظری دیگر دارم و معتقدم اگر به جای کارلوس کی روش یک سرمربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی نشسته بود، این تیم از سه بازی مقابل ازبکستان ، قطر و لبنان حداقل هفت امتیاز را می گرفت. متاسفانه این مربی با تمام اسم و آوازه ای که دارد نتوانسته فوتبال ایران را به چیزی که مدنظرش بوده است، برساند.

این کارشناس
فوتبال ایران با انتقاد از عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از لحاظ فنی چیز خاصی در بازی تیم ملی دیده نمی شود. باید از سرمربی تیم ملی پرسید که تاکتیک تیمش در بازی با لبنان چه بود؟ در بازی با قطر چطور؟ برای ضربات آزاد و کرنر برنامه ای داشتیم؟! مقابل لبنان به دنبال چه بودیم؟

احمدزاده خاطر نشان کرد: من فکر می کنم در مقطع زمانیفعلی تنها راه نجات تیم ملی حضور یک سرمربی ایرانی در این تیم و فعالیت کی روش به عنوان یک مربی تمرین دهنده در کنار آن مربی است. با این شرایط شاید امیدهای تیم ملی برای صعود به جام جهانی زنده شود.

وی همچنین تصریح کرد: باید فکری اساسی برای
فوتبال ایران شود، فوتبالی که این روزها کلی حرف و حدیث را تحمل می کند و در مقابل دیگر ورزش ها تحقیر شده است. باید در تیم ملی فوتبال، فدراسیون و هرکسی که باعث تحقیر فوتبال شده است، تغییراتی را به وجود آورد. در دیگر کشورها وقتی شرایط اینگونه می شود، مسئولان فدراسیون همگی استعفا می دهند و می روند اما آیا در فوتبال ما شهامتی چنین کاری وجود دارد؟!

مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص افت بازیکنان فوتبال ایران در رده ملی و باشگاهی گفت: من می خواهم به موردی اشاره کنم که امیدوارم حمل بر خودستایی نشود. در فوتبال ما مربیانی چون محمد مایلی کهن، مجید جلالی، غلامحسین پیروانی و من به عنوان کوچک همه اینها بازیکنان ساز بودیم و چهره های زیادی را به فوتبال کشور معرفی کردیم. همه این مربیان به نوعی دست در سازندگی داشتند اما چرا امروز مدیران فوتبال کشورمان به این مربیان میدان نمی دهند؟

احمدزاده با طرح این پرسش که "جایگاه سازندگی و پرورش استعداد در فوتبال ایران کجاست؟"، افزود: امروز همه دنبال نتیجه هستند. همه می خواهند یک شبه قهرمان شوند و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بگیرند. در این فوتبال دیگر کسی به سازندگی فکر نمی کند. مدیر و مربی همه به دنبال جایگاه خود هستند و جایگاه شان تنها با نتیجه گیری است که حفظ می شود، آنهم نتیجه گیری آنی. در چند سال اخیر کدام پدیده به فوتبال ایران معرفی شده است؟ اصلا پدیده داشته ایم؟ من سال هاست در فوتبال ایران پدیده ندیده ام. فوتبال زیبا ندیده ام!

وی به انتقاد از نوع تعامل
فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش پرداخت و گفت: فوتبال ایران را کلا در اختیار سرمربی تیم ملی گذاشته اند و اوست که می گوید لیگ برگزار شود یا نه، جام حذفی داشته باشیم یا نه و ... . متاسفانه همه این مسائل دست به دست هم داده تا لیگی بی کیفیت داشته باشیم.
تیم ملی
فوتبال کشورمان در ادامه روند نزولی خود در مرحله چهارم از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا، این بار شاهکاری تازه خلق کرد و برای اولین بار در تاریخ فوتبال کشورمان
به لبنان باخت.