ايمون تخمين مي زند که درآمد هفتگي يک فوتباليست تاپ در ايران حدود 5 هزار يورو است که 10 برابر درآمد يک فوتباليست در ايرلند است. هر چند که مشکلاتي نيز در دريافت آن وجود دارد.
در مطب پزشک نشسته و از مشکلي رنج مي برد که به خاطر آلودگي هواي تهران برايش بوجود آمده است. او در چند روز اخير با خونريزي از بيني مواجه شده است . ايمون زايد بهترين بازيکن و آقاي گل فصل گذشته ليگ ايرلند حالا براي پرسپوليس بازي مي کند- بزرگترين باشگاه نه در ايران بلکه در آسيا. اين شروع گزارش ويژه روزنامه اينديپندنت ايرلند از وضعيت اين مهاجم دو رگه و مصاحبه با ستاره محبوب سرخ هاست.
زندگي در جايي که او نمي تواند به زبان آنجا حرف بزند و تعداد کمي از افراد انگليسي صحبت مي کنند، سخت به نظر مي رسد. "بازيکناني که من با آنها دوست باشم، تعدادشان کم است. کافي شاپ ها و مراکز ديدني زيبايي وجود دارد، اما نوشيدني هاي الکي در ايران غيرقانوني هستند ".

در ماه مي بود که زايد در دوبلين با نامزدش، ماريون، آشنا شد. ماريون به تهران رفت ، اما نتوانست بازي زايد را از نزديک تماشا کند: " زنان در ايران اجازه حضور در ورزشگاه ها را ندارند و ماريون هم هرگز نتوانست مرا در حين بازي ببيند" زايد در ادامه مي گويد" زنان ايران نسبت به ساير کشورهاي اسلامي از آزادي هاي بيشتري برخوردار هستند".
زايد در دسامبر 2011 به پرسپوليس پيوست. در ماه فوريه و در جريان دربي تهران، او شکست 2- صفر تيمش را در فاصله 8 دقيقه تا پايان به برد 3-2 تبديل کرد."يکي از هواداران ما بعد از گل سوم من به علت حمله قلبي درگذشت". بعد از ان هت تريک، پسر دوبليني ديگر به خوبي شناخته شده است" هواداران پيش من مي آيند و مي خواهند با من عکس بگيرند البته من بايد 3 انگشتم را به نشانه هت تريک نشان دهم!" يک صفحه در فيسبوک به نام آقاي هت تريک اکنون بيش از 1000 لايک دارد.
زايد براي تيم ملي ليبي مي تواند بازي کند" پدرم در تونس متولد شده است اما والدين او اهل ليبي هستند. اگرچه براي تيم ملي ايرلند در رده هاي پايه بازي کرده ام، اما همه خانواده ام ليبيايي هستند و من واقعاً به بودن با آنها افتخار مي کنم و درباره احتمال پيروزي در يک بازي ملي رسمي با ليبي هيجان زده ام"
در پايان اين گزارش به مشکلاتي که زايد در خروج از ايران براي حضور در اردوي ليبي داشت، اشاره شده است و البته نوييسنده اين گزارش به شاهکار شيث و نصرتي در فصل گذشته نيز گريزي زده است!