10جنگل بسیار زیبای جهان
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: 10جنگل بسیار زیبای جهان

 1. #1


  محل سکونت
  گرگان
  نام واقعی
  امیرحسین
  استاتوس
  بی جنبه و دروغ گو خیلی زیاده . . .
  شغل و حرفه
  فعلا بیکار
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  514
  تشکر
  842
  تشکر شده 484 بار در 175 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  10جنگل بسیار زیبای جهان
  مناطق جنگلی همواره یكی از پرطرفدارترین نقاط برای سفر و گذراندن تعطیلات در سراسر دنیا محسوب میشود. آرامش جنگل و احساس نزدیكی با طبیعت همواره برای گردشگران جاذبه داشته است. این جاذبه طبیعی باعث شده تا بسیاری از برنامهریزان تورهای گردشگری، توجه ویژهای به مناطق جنگلی نشان داده و از سوی دیگر افراد زیادی نیز برای استفاده از این علاقه و استقبال، اقدام به سرمایهگذاری در زیرساختهای توسعه گردشگری جنگلی كردهاند. شاید مهمترین موضوعی كه باید در این مساله مدنظر قرار داده شود، اهمیت حفظ و عدم آسیبرسانی به بافت و طبیعت جنگل به هر دلیلی است. در اینجا 10جنگل زیبای دنیا را به انتخاب سایت All Top10 list مرور میكنیم. جنگلهای انبوه داخلیكانادا این جنگل بسیار سرسبز و بارانی كه در مركز بخش داخلی ایالت بریتیش كلمبیا در كشور كانادا قرار گرفته آخرین جنگل موجود در فهرست جنگلهای زیبای دنیاست. بیشترین حجم درختان این جنگل را درختان سدر تشكیل میدهند و به دلیل قرار گرفتن در مناطق شمالی و همچنین مجاورت با سلسله كوههای راكی، آب و هوای نسبتا سردی در این منطقه حاكم است.
  بخش بزرگی از این جنگل در مناطق درهای كوههای راكی قرار دارد و خود این موضوع باعث شده است تا از تلفیق منظره كوهستان و جنگل انبوه، مناظر فوقالعاده زیبا و چشمنوازی به وجود آید. جنگل تونگا در آلاسكا جنگل تونگا بزرگترین جنگل ملی كشور آمریكاست و در منطقه سردسیر آلاسكا قرار دارد. نكته جالب توجه درمورد این جنگل، بزرگی و مساحت زیاد آن است كه بالغ بر 69 هزار كیلومترمربع را در بر میگیرد. كمجمعیت بودن منطقه آلاسكا و همچنین دور بودن این جنگل از مراكز تمدن انسانی سبب شده است تا تعداد زیادی از گونههای مختلف جانوری در آن سكنا گزینند.
  نكته جالب توجه در مورد این جنگل، وجود بالغ بر 75 هزار نفر سكنه در این جنگل است كه تعداد زیادی از آنها را قبایل بومی منطقه تشكیل میدهند كه نام جنگل نیز از یكی از همین قبایل اخذ شده است. زیباییهای خاص این جنگل سبب شده همه ساله تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن آن راهی این منطقه شوند البته هنوز بخشهای زیادی از این جنگل به صورت كاملا دست نخورده و بكر باقی مانده است. جنگل خرسبزرگ این جنگل یكی از معدود جنگلهای دست نخورده و كاملا طبیعی در جهان است كه زیستگاه صدها گونه از حیوانات وحشی مانند یوزپلنگ آمریكایی، گرگ، خرس خاكستری و چند گونه خاص و نادر از خرس در جهان است. این جنگل بسیار زیبا به دلیل واقع شدن در بین اقیانوس و كوهستان، دارای ویژگیهای منحصر به فردی است كه موجب شده مناظر طبیعی و چشماندازهای بسیار زیبایی از تركیب 3 عنصر جنگل، كوهستان و دریا در برابر دیدگان گردشگران به وجود بیاید.
  وجود جزایر متعدد پوشیده از جنگل در آبهای نزدیك به ساحل از دیگر جاذبههای این جنگل بسیار زیبا محسوب میشوند. برای دیدن این جنگل باید بلیت خود را به مقصد كانادا رزرو كنید. جنگل كنگو در قاره آفریقا برخلاف 3 جنگل قبلی كه در مناطق سردسیر قرار گرفته بودند، این جنگل در حوالی خط استوا واقع شده است. اولین نكتهای كه در مورد هفتمین جنگل موجود در این فهرست باید بگوییم این است كه جنگل كنگو دومین جنگل بزرگ دنیا پس از جنگل آمازون به شمار میرود. حدود دوسوم این جنگل بسیار بزرگ در كشور كنگو قرار گرفته و مابقی آن در كشورهای گابن، كامرون و گینه استوایی قرار گرفته است. میلیونها نفر از مردم این كشورها برای گذران زندگی خود وابسته به این جنگل هستند.
  گونههای متنوع جانوری از قبیل فیل، شامپانزه، گوریل، بابون، زرافه، طاووس و سایر پرندگان مختلف استوایی در این جنگل زندگی میكنند. جنگلهای ابری مونته ویدئو در اروگوئه این جنگل زیبا در كوهستان كوردیلرای كشور اروگوئه قرار گرفته و اصلیترین ویژگی آن مهآلود بودن آن است كه در جنگلهای دیگر این فهرست وجود ندارد. در بیشتر روزهای سال این جنگل از مه پوشیده شده و مناظر زیبا و خارقالعادهای به وجود میآورد. مساحت این جنگل بالغ بر 10500 هكتار و دارای آب و هوای گرمسیری است. تنوع گیاهی این جنگل بسیار گسترده است و شامل بیش از 2500 گونه گیاهی مختلف میشود.
  بیشترین نوع گلهای اركیده دنیا در این جنگل وجود دارد و علاوه بر آن این جنگل زیستگاه جانوران و پستانداران بسیاری است. جنگل پیسگاه برای دیدن پنجمین جنگل موجود در این فهرست نیز باید مجدد راهی قاره آمریكا شویم. جنگل ملی پیسگاه در كوههای آپالاچیان در ایالت كارولینای شمالی قرار دارد. 3 رود بنت كرك، میلز و دیویدسون در این جنگل جاری هستند كه نشان از سرسبزی و زیبایی این منطقه كوهستانی دارد.
  وجود این رودها و كوهستانی بودن منطقه موجب شده است آبشارهای زیادی در آن شكل بگیرد. فصل طلایی بازدید از این جنگل پاییز است كه گیاهان و درختان با رنگهای متنوع و زیبای خود تصویری هزار نقش به این جنگل هدیه میكنند. تعداد زیادی كلبههای چوبی در مناطق حاشیهای این جنگل وجود دارد كه همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است. جنگل كوكونینو این جنگل با مساحت 7511 كیلومترمربع در منطقه آریزونای شمالی قرار گرفته است. بخش اعظم این جنگل را درختان كاج و سایر درختان همیشه سبز تشكیل میدهند كه این ویژگی باعث شده است حتی در فصل زمستان و زیر خروارها برف، این جنگل رنگ سبز خود را حفظ كرده و تلفیقی زیبا از منظره سبزی درختان را در زمستان نمایش دهد.
  نكته دیگر در مورد این جنگل وجود مناطق بیابانی در اطراف آن است كه سبب شده سرسبزی و زیبایی این جنگل نمود بیشتری پیدا كند. جنگل ملی مارك تواین سومین جنگل این فهرست كه نام خود را از نویسنده مشهور یعنی مارك تواین گرفته است در بخش جنوبی ایالت میسوری كشور آمریكا قرار گرفته است.
  از مهمترین جاذبههای این جنگل، چشمه گریر است كه از بزرگترین چشمههای جهان محسوب میشود و روزانه 214 میلیون مترمكعب آب از آن خارج میشود، زیباییهای طبیعی این جنگل آن را به یكی از پرطرفدارترین اماكن جنگلی در كشور آمریكا تبدیل كرده است. بخشهایی از این جنگل به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است جنگل آمازون شهرت این جنگل كه بزرگترین جنگل جهان محسوب میشود به اندازهای است كه تقریبا همه مردم دنیا آن را میشناسند. این جنگل در آمریكای جنوبی و در كشورهای برزیل، پرو و كلمبیا قرار گرفته است. بخشهایی از این جنگل به قدری انبوه است كه هنوز كسی قادر نشده به آن ورود پیدا كند و تنها از طریق هوایی از این مناطق عكسبرداری شده است. آمازون نام یك قبیله جنگجو در یونان باستان بود كه تمامی اعضای آن را زنان تشكیل میدادند. هنگامی كه نخستین كاشفان اروپایی پا در این جنگل نهادند با قبایل زن جنگجویی برخورد كردند و به همین دلیل نام این جنگل را آمازون گذاشتند.
  این جنگل را میتوان غنیترین منطقه زمین از نظر تنوع گونههای جانوری و گیاهی دانست. رود بزرگ آمازون كه دومین رود بزرگ جهان به شمار میرود نیز در قلب این جنگل جاری است و در بسیاری از نقاط از آن به عنوان تنها راه ارتباطی استفاده میشود. گفته شده هنوز تعدادی از قبایل كشف نشده و بدوی در اعماق این جنگل بدون هیچ گونه تماس با دنیای امروزی به زندگی خود ادامه میدهند. جنگل سونداربانس اطمینان دارم تمامی خوانندگان انتظار داشتند در صدر این فهرست نام جنگل آمازون را ببینند و بدون شك بیشتر شما نام جنگل سونداربانس را كه در صدر فهرست زیباترین جنگلهای جهان قرار گرفته نشنیدهاید. جنگل سونداربانس كه به زبان بنگالی یعنی جنگل زیبا بزرگترین جنگل یكپارچه گونههای درختی آب شور به شمار میرود (مشابه آن را میتوان در جنگل حرا در مناطق جنوبی ایران مشاهده كرد).
  این جنگل در بین كشورهای هندوستان و بنگلادش قرار گرفته و مناظر زیبای آن را در هیچ جای دنیا نمیتوان مشاهده كرد. مهمترین گونه جانوری موجود در این جنگل ببرهای مشهور آسیایی یا همان ببر بنگال است. بیش از 300 گونه گیاهی به همراه تعداد زیادی از گونههای مختلف حیوانات در این جنگل ثبت شدهاند. وجود پوشش گیاهی متنوع و گرمسیری به همراه صدها كانال آب شور كه به دریا منتهی میشود در كنار دهها رود و چشمه آب شیرین مجموعهای بینظیر و زیبا از بافت جنگلی را به وجود آوردهاند كه دیدن این مناظر میتواند آرزوی هر گردشگر دوستدار طبیعت باشد. منبع: برگرفته از جام جم


  I ♥ YOU

 2. کاربر مقابل از Man-Eater عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  REZA JOHARCHI (16th September 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  هرجا دلم بخواد
  نام واقعی
  رضا
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  5,073
  تشکر
  2,464
  تشکر شده 3,174 بار در 1,565 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  واقعا قشنگنمجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا