بخش ناگفته های تاریخی راه اندازی شد // رکوردهای افسانه ای ارتش سرخ
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: بخش ناگفته های تاریخی راه اندازی شد // رکوردهای افسانه ای ارتش سرخ

 1. #1


  محل سکونت
  PersPolisFC City
  نام واقعی
  یاســــر
  استاتوس
  راه ما جداست...
  شغل و حرفه
  برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  4,811
  تشکر
  2,500
  تشکر شده 6,561 بار در 1,863 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک

  بخش ناگفته های تاریخی راه اندازی شد // رکوردهای افسانه ای ارتش سرخ

  پرسپولیس اف سی : به گزارش اختصاصی خبرگزاری پرسپولیس اف سی، بخش ناگفته های تاریخی پرسپولیس راه اندازی شد و مدیریت این بخش به عهده دوست عزیزمون آقای احمد کشفی هستش. از این رو برای اولین پست این بخش رکوردهای پرسپولیس افسانه ای در لیگ ایران را برای شما عزیزان به صورت مفصل و با منبع های موثق قرار دادیم.

  پــرسـپولـیـس ایــران بهترین تیم تمام ادوار لیگ با اختلاف فاحش نسبت به استقلال، پاس و سپاهان. اگر ۱۵ رکورد مختلف با معیار و مصادیق فوتبالی را در تاریخ لیگ ایران مورد بررسی قرار دهیم، به این نتیجه میرسیم که تیم فوتبال پرسپولیس با کسب ۱۱/۵ رکورد از ۱۵ رکورد تیم برتر تمام ادوار لیگ ایران است. استقلال با ۱/۵ رکورد و سپاهان و پاس هر کدام با یک رکورد در ردههای بعدی این عرصه قرار دارند. به جدول ۱۵ رکورد منحصر به فرد لیگ ایران توجه کنید…

  ۱۵ رکورد اصلی در ۳۰ دوره تاریخ برگزاری لیگ ایران
  پرسپولیس ۱۱/۵ رکورد (۸۰٪ کل رکوردهای تاریخی لیگ)
  استقلال ۱/۵ رکورد


  سپاهان و پاس دو رکورد دیگر را در اختیار دارند. لـیــگ ایــــران

  تعداد حضور قهرمانی نایب قهرمانی سومی
  پرسپولیس تمام ۲۸ دوره لیگ ایران ۹ ۷ ۵
  استقلال یک بار به دسته سه رفت ۷ ۸ ۴


  1- قاطعترین قهرمانی در یک فصل پرسپولیس در سال ۵۰، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. بر این اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب یک رکورد رویایی شود.
  ۲- بیشترین گلزده در یک فصل
  البته بیشترین و بهترین میانگین متعلق به پرسپولیس سال ۵۰ دارد که در ۱۴ بازی ۴۵ گل یعنی ۳/۲ گل در یک بازی به ثمر رساند، اما بیشترین گلزده در یک فصل متعلق به استقلال سال ۸۷ است که در ۳۴ بازی، ۷۰ گل زد یعنی اندکی بیشتر از دو گلزده در یک بازی توسط آبیها ثبت شده است.
  ۳- بیشترین امتیاز در یک فصل سپاهان در لیگ سال ۸۸ یعنی لیگ نهم حرفهای موفق شد ۶۷ امتیاز در یک فصل بگیرد و رکورد استقلال را که در سال گذشته با ۶۶ امتیاز ثبت شد، بشکند. البته سپاهان حتی به میانگین دو گل هم نرسیده و تنها به خاطر تعداد بازیهای زیاد سپاهان در لیگ نهم حرفهای صاحب این میزان امتیاز شد.
  ۴- یکطرفهترین قهرمانی در یک فصل
  پرسپولیس صاحب یکطرفهترین و شایستهترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال ۷۷ یعنی در مسابقات لیگ هشتم آزادگان توانستند ۶۵ امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال و سپاهان با ۱۲ امتیاز کمتر دوم شدند.
  ۵- کمترین گلخورده در یک فصل
  پرسپولیس در لیگ سال ۵۴ در ۳۰ بازی از مسابقات لیگ سوم تختجمشید، ۱۲ گلخورده بود. سرخپوشان در این سال، طی دو بازی از راهآهن و استقلال شش گل خوردند و در ۲۸ دیدار دیگر تنها شش گل دریافت کردند که اتفاق عجیب و جالبی بود.
  ۶- پرافتخارترین مربی در لیگ علی پروین، پرافتخارترین مربی در لیگ ایران بوده است. پروین، سرمربی پرسپولیس عنوان قهرمانی (۷۷، ۷۸ و ۸۰)، عنوان نایبقهرمانی (۶۸، ۷۱، ۷۲ و ۷۹) و عنوان سوم (۷۰ و ۸۱) را به دست آورده و بر این اساس با سه قهرمانی، چهار نایبقهرمانی و دو عنوان سوم این مقام را به دست آورده است. پرسپولیس سه بار هم با علی پروین قهرمان جامحذفی شده است و یکبار هم جام حذفی آسیا با پروین را فتح کرده است.
  ۷- رکورد قهرمانی در تاریخ لیگپرسپولیس با کسب ۹ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ ایران شده است. سرخپوشان در سالهای ۵۰، ۵۲، ۵۴، ۷۴، ۷۵، ۷۷، ۷۸، ۸۰ و ۸۶، ۹بار قهرمان لیگ و ۵ بار قهرمان جامحذفی شدهاند و بعد از پرسپولیس، استقلال با هفت قهرمانی در لیگ و پنج قهرمانی در جامحذفی، رتبه دوم افتخار این عرصه را دارد.
  ۸- بیشترین آقای گلاستقلال و پرسپولیس صاحب رکورد کسب عنوان آقای گل بودهاند. استقلال شش بار با غلامحسین مظلومی، غلامرضا عنایتی (هر کدام دو بار) و علی سامره و آرش برهانی آقای گل شده و پرسپولیس با کلانی (دو بار)، ایرانپاک و کلانی (مشترک)، فرشاد پیوس (دو بار)، دایی و خلیلی هر کدام یک بار آقای گل لیگ شدهاند.
  ۹- بهترین نتیجه در تاریخ لیگپرسپولیس بهترین نتیجه را در تاریخ لیگ به دست آورده است. سرخپوشان در لیگ سال ۷۳ موفق شدند تیم فوتبال شاهین بوشهر را با نتیجه ۱۰ بر یک شکست داده و با این برد خوب نخستین برد با نتیجه دو رقمی را به خودش اختصاص بدهد که اتفاق جالب توجهی بود. در لیگبرتر، ابومسلم یک بار استقلال رشت را ۹ بر دو برد.
  ۱۰- رکورد بیشکستی در تاریخ لیگ رکورد بیشکستی در تاریخ لیگ را پرسپولیس با ۴۳ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۵۰ که به تاج مسجد سلیمان یک بر صفر باخت، تا روز چهارم خرداد ۵۳ که در لیگ دوم تختجمشید یک بر صفر به تاج باخت در ۴۳ بازی برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد بیشکستی را به دست آورد.
  ۱۱- رکورد پیروزی متوالی در یک فصلاز روز ۲۴ مهر ماه سال ۷۷ در لیگ هشتم آزادگان، پرسپولیس یک – صفر فولاد خوزستان را برد و تا روز ۲۱ اسفند ماه سال ۷۷، این تیم در ۱۴ بازی متوالی حریفان خود را شکست داد و با کسب ۱۴ برد متوالی صاحب رکوردی بسیار خوب و باکلاس در تاریخ لیگ ایران شد.
  ۱۲- رکورد حفظ دروازه در یک فصل
  بهرام مودت، دروازهبان پرسپولیس در لیگ سوم تختجمشید در سال ۵۴٫ بهرام مودت از اوایل بازی با ذوبآهن در روز ۱۹ اردیبهشت ۵۴ تا روز ۲۷ شهریور ۵۴ که از ملوان گل خورد، برابر ابومسلم، آب و برق اهواز، سپاهان، برق شیراز، بانک ملی، صنعت نفت، راهآهن و آرارات هم گل نخورد. ۷۲۰ دقیقه گل و اضافه شدن دقایق ملوان و ذوبآهن، این رقم را به ۸۴۲ دقیقه رسانده است.
  ۱۳- رکورد میانگین برتر گل در یک فصل
  بیشترین میانگین گل برتر را در تاریخ لیگ ایران، پرسپولیس سال ۵۰ دارد که در ۱۴ بازی ۴۵ گل زد و با رکورد ۲/۳ گل در هر بازی صاحب یکی از بهترین رکوردهای گل در این عرصه بوده است.
  ۱۴- رکورد قهرمانیهای متوالی در لیگ
  پرسپولیس سه بار به طور متوالی قهرمان لیگ شده است (۵۱ و ۵۲)، (۷۴ و ۷۵) و (۷۷ و ۷۸). اگر پرسپولیس در لیگ ۷۶ شرکت کرده و در آن قهرمان میشد، میتوانست با پنج قهرمانی متوالی یک رکورد عجیب را ثبت کند.
  ۱۵- رکورد قهرمانی در یک فصلپاس تهران در سال ۷۱ این رکورد را شکست داده است. قهرمانی در جام باشگاههای آسیا، قهرمانی در لیگ ۷۰ و ۷۱ (هر دو در سال ۷۱ تمام شدند) و قهرمانی در جامحذفی تهران، چهار قهرمانی بودند که پاس آن را در یک فصل دشت کرد. در ۳۰ دوره گذشته در مجموع تمام بازیهای لیگ ایران: پرسپولیس در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب این رکورد افسانه ای دارای بهترین میانگین بازی و امتیاز است. پرسپولیس در همین سال با زدن ۵۷ گل در ۲۳ بازی میانگینی افسانه ای از خود بجای گذارده است. در همین سال فرشاد پیوس از ۲۲ بازی ۲۰ گل و علی دایی بازدن ۱۷ گل بر ترین مهاجمان و گلزنان تاریخ لیگ ایران با در نظر گرفتن تعداد بازی و گل زده در لیگ ایران هستند. ۳۷ گل زده با ۲۲ بازی توسط دو مهاجم از یک تیم. بیشترین اختلاف امتیازی پرسپولیس و استقلال در تاریخ رقابت دو باشگاه باز هم در دست پرسپولیس می باشد. اختلاف ۱۹ امتیاز برتری مطلق در برابر استقلال و بمربوط به لیگ ایران در سال ۱۳۷۵ می باشد که پرسپولیس در لیگ قهرمان و استقلال در رده ۶ جدول به کار خود پایان داد. در این سال استقلال دربی رفت و برگشت را ۱-۰ و ۳-۰ (مجموع ۴-۰) به قهرمان لیگ واگذار کرد.۹ قهرمانی – پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ پرسپولیس است که در ۹ دوره موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.

  پرسپولیس اولین تیم قهرمان لیگ برتر بود و اولین تیمی شد که قهرمانی خود را تکرار کرد. پرسپولیس در ادوار گذشته لیگ موفق به ثبت ۳۴۷ برد شده است؛ بیشترین تعداد پیروزی یک تیم در لیگ. پرسپولیس در طول تاریخ لیگ موفق به ثمر رساندن ۱۰۵۹ گل شده است و هجومی ترین و گلزن ترین تیم تاریخ لیگ و ایران محسوب می شود. ۱۱۱۲ امتیاز پرسپولیس در لیگ که پرسپولیس را در صدر همه تیمهای تاریخ لیگ قرار می دهد. ۸۶۵ روز و ۴۳ بازی پیاپی بدون باخترکورد بین المللی پرسپولیس درلیگ – پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۱۳۵۰ تا ۴ خرداد ۱۳۵۳ به مدت ۸۶۵ روز در مسابقات لیگ بدون شکست باقی ماند. سرخپوشان طی این مدت در ۴۳ بازی موفق به کسب ۳۲ برد و ۱۱ تساوی شدند و رکوردی را از خود بر جای گذاشتند که در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر است. بیشترین امتیاز کسب شده در مجموع تمام بازیهای لیگ را با اختلاف فاحش و رویائی از سایر رقبا کسب نموده است. بیشترین گل زده و تفاضل گل را با در نظر گرفتن میانگین بازی و تعداد گل زده دارا می باشد.بیشترین برد هم در مجموع بازیهای تاریخ لیگ ایران با اختلاف فاحش از آن پرسپولیس می باشد.کمترین باخت در مجموع بازیهای تاریخ لیگ ایران با اختلاف فاحش از آن پرسپولیس می باشد. پرسپولیس تنها تیمی است که در لیگ ایران بدون باخت قهرمان شده است. (لیگ ایران تخت جمشد) بهترین نتیجه تاریخ لیگ ایران برد ۱۰-۱ پرسپولیس بر شاهین بوشهر در تهران در لیگ سال ۱۳۷۳ می باشد. در مجموع رفت و برگشت ۱۲-۱ پرسپولیس پیروز شد. پرسپولیس دارای رکورد ۱۴ برد متوالی و پی در پی در تمام ادوار لیگ است. سال ۱۳۷۷ ۱۴ برد متوالی.

  پرسپولیس در دهه ۷۰ با ۴ قهرمانی لیگ رکوردار قهرمانی لیگ در یک دهه می باشد. پرسپولیس تنها تیم تاریخ فوتیال ایران است که ۱۶ قهرمانی در ۱۶ سال (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۰) کسب نموده است جالب اینکه ۱۴ قهرمانی طی ۱۶ سال با سلطان فوتبال ما علی پروین بوده است. لازم به ذکر است این قهرمانی ها در مسابقات رسمی فدراسیون فوتبال ایران یعنی لیگ باشگاههای تهران، جام حذفی ایران و تهران، جام حذفی باشگاههای آسیا و لیگ ایران صورت گرفته است. پرسپولیس بهمراه سایپا تنها تیمی هستند که در یک فصل موفق به کسب دو جام لیگ ایران و جام حذفی ایران شده اند. بهترین نتایج شهرآورد تهران (دربی)

  ۱- پرسپولیس ۶ استقلال ۰
  ۲- پرسپولیس ۴ استقلال ۱

  هردو در لیگ ایران جام تخت جمشید علی پروین (۲۲۰ بازی) پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ با کسب ۳ مقام قهرمانی در ۲۲۰ بازی هدایت پرسپولیس را در لیگ آزادگان و برتر بر عهده داشته است و در این بازیها ۱۱۵ برد، ۷۵ تساوی و ۳۰ باخت در کارنامه مربیگری وی ثبت شده است. وی در هر بازی موفق به کسب ۹/۱ امتیاز شده که یک رکورد در تاریخ لیگ به شمار می رود. وی همچنین ۵۲% بازیها را با پیروزی پشت سر گذاشته است که از این نظر نیز رکوردش منحصر بفرد است.۶۵ بیشترین امتیاز کسب شده توسط پرسپولیس در یک فصل است که در لیگ ازادگان ۷۷ رقم خورد. پرسپولیس از هر بازی بطور متوسط بیش از ۲ امتیاز کسب کرد. بهروز رهبری فر با ۶ مقام قهرمانی پرافتخارترین بازیکن لیگ است؛ ۵ قهرمانی در پرسپولیس و یک قهرمانی در پاس. بهرام مودت سنگربان پرسپولیس در فصل ۵۴ به مدت ۸۴۴ دقیقه دروازه خود را بسته نگه داشت که هنوز این رکورد شکسته نشده است. پرسپولیس تنها تیمی است که در همه ادوار لیگ حاضر بوده است، اگرچه این تیم در فصل ۷۶ حضور ناقصی در مسابقات داشت.

  اولین باشگاه حرفه ای تاریخ ایران – روی همین خط کلیک کنید تا به سایت گل در این خصوص بروید

  پرافتخارترین های لیگ فوتبال ایران:


  * احمد کشفی. ما همراه باشید...
  ویرایش توسط Ya3r : 17th September 2012 در ساعت 13:45
  اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
  اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

  ----------------------------------------------------------------------------

  ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

  1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

  2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

  3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

  ----------------------------------------------------------------------------

  حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...


 2. 9 کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Amin-Tohi (17th September 2012), FaRsHaD_8 (18th September 2012), girl Sky (17th September 2012), Mahla (17th September 2012), Queen (17th September 2012), REZA JOHARCHI (17th September 2012), Terminator2731 (30th March 2014), قرمزته$$$$$$oooooo (17th September 2012), Vampires (17th September 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  یه جای دور...
  نام واقعی
  (movahede(sima
  استاتوس
  گاهی بایدنباشی تابفهمی نبودنت واسه کی مهمه...
  شغل و حرفه
  هنوز معلوم نیست............
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,737
  تشکر
  2,600
  تشکر شده 676 بار در 442 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 2 تاپیک
  هییییییییییی...........چی میشد الانم پرسپولیس هرسال قهرمان میشد............

  سیگارت
  راپشت دست من خاموش کن
  بگذار این داغ نشانی باشد برای دیگردل نبستن ها... 4. #3


  محل سکونت
  _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲
  نام واقعی
  ѕαrιɴα
  استاتوس
  من خیلیا رو دوست دارم ولی بعضیا رو عاشقشونم!l
  شغل و حرفه
  ۪ایشالا ببینیم دکـتـر میشیم
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  2,986
  تشکر
  2,431
  تشکر شده 4,265 بار در 1,476 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 10 تاپیک
  هیییییییییییی

  کجاست اون دوران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 5. #4


  محل سکونت
  هرجا دلم بخواد
  نام واقعی
  رضا
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  5,073
  تشکر
  2,464
  تشکر شده 3,174 بار در 1,565 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  ما همه میدونیم که پرسپولیس برتره ولی این 6تایی های بی منطق هستن که حتی با مدرک قبول نمیکنن! 6. #5


  محل سکونت
  PersPolisFC City
  نام واقعی
  یاســــر
  استاتوس
  راه ما جداست...
  شغل و حرفه
  برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  4,811
  تشکر
  2,500
  تشکر شده 6,561 بار در 1,863 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک
  اس تق لالی ها هم واقعیت میدونن که اینجوری به در و دیوار میزنن خودشونو
  اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
  اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

  ----------------------------------------------------------------------------

  ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

  1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

  2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

  3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

  ----------------------------------------------------------------------------

  حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...


 7. کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Mahla (17th September 2012)

 8. #6


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  امین
  شغل و حرفه
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  2,894
  تشکر
  2,348
  تشکر شده 2,695 بار در 909 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  یادش بخیر


  می گوید: کلمات گـــــــــــاهی بار معنایی خود را از دست می دهند ...

  این روزها " دوستـــــت دارم " ها دیگر قلــــــب کســـی را به تپش وا نمیدارد !

  و گونه کسی را سرخ نمیکند !

  می گویـــــــــم : مشکل از دوست داشتن نیست مشکل از تکـــــــــرار است !


 9. #7


  محل سکونت
  روسرکیسه کشای بدبخت
  نام واقعی
  mahsa
  استاتوس
  من پرسپولیس پرستم مرگ براستقلال وجوادنکونام
  شغل و حرفه
  رنگی کردن کیسه کشا
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  3,647
  تشکر
  1,737
  تشکر شده 5,477 بار در 2,026 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک

 10. #8


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  واقعا یادش بخیر کاش اون روزا برمی گشت

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا