این آخرین تجربه مربیگری سرمربی «لاروخا»ست /دل بوسکه: نه مسی و نه رونالدو، من طرفدار بازیکنان تیم ملی اسپانیا هستم

همه بازیکنان اردوی تیم نمی توانند در زمین باشند، این بزرگترین مشکلی است که داریم. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم و تلاش می کنیم که عادل باشیم
بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا روز پنجشنبه در لگانس بود تا حمایتش را از پروژه تاسیس مدرسه فوتبال کودکان که توسط ویکتور فرناندس، فوتبالیست سابقه دنیای فوتبال انجام شده، ابراز کند.

به گزارش سایت گل او در جریان این مراسم اعلام کرد که نه مسی را به عنوان بهترین بازیکن دنیا انتخاب می کند و نه رونالدو را؛ چون در تیم ملی اسپانیا بهترین ها را در اختیار دارد. دل بوسکه در پاسخ به سوال یکی از بچه های این مدرسه فوتبال گفت:« چرا باید مسی یا رونالدو را انتخاب کنم؟ هر دوی آنها خیلی خوب هستند ولی من طرفدار بازیکنانی هستم که در تیم ملی اسپانیا دارم.»
دل بوسکه به علاوه در مورد مسئولیتش در هدایت «لاروخا» به کودکان توضیح داد و گفت که علاوه بر مسئولیت ورزشی،باید در مورد مسائل دیگری هم تلاش کند و به یکی از بچه های مدرسه توضیح داد که چرا فرناندو تورس در همه بازی ها، 90 دقیقه بازی نمی کند:« همه بازیکنان اردوی تیم نمی توانند در زمین باشند، این بزرگترین مشکلی است که داریم. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم و تلاش می کنیم که عادل باشیم و در هر بازی بهترین ها را انتخاب کنیم و هیچ تبعیضی میان آنها قائل نشویم.»


دل بوسکه به علاوه به این نکته اشاره کرد که بعد از اتمام قراردادش با فدراسیون فوتبال اسپانیا، هدایت تیم دیگری را در دست نخواهد گرفت و این آخرین فاز مربیگری او است. او در این باره گفت:« این آخرین دوره حضور من در دنیای مربیگری است.»
این مدرسه فوتبال، بیش از 200 دانش اموز دارد. در جریان این مراسم، ویکتور فرناندس، بازیکن سابق رئال مادرید، وایادولید و ویارئال، به معرفی بیسنته دل بوسکه پرداخت و به روزهای حضورش در رئال مادرید و زیر نظر او اشاره کرد:« دل بوسکه یکی از مربیانی است که بیشترین تاثیر را روی زندگی و کارنامه حرفه ای ام داشته. او به من کمک کرد تا بازیکن شماره 21 رئال شوم. حرفه ای بودن در دنیای فوتبال، فراتر از گلزنی و به شهرت رسیدن و حضور جلوی دوربین های تلویزیونی است. هر چند که خیلی ها بر عکس این فکر می کنند.برنامه من در این مدرسه، فراتر از پرورش ورزشکاران است و هدفم تعلیم کودکان به عنوان انسان هایی والاست. می خواهم آنها بفهمند که فوتبال ابزاری برای رشد به عنوان یک انسان است.