سرپرست سازمان ليگ برتر گفت که اتفاقات ديدار سپاهان و پرسپوليس را پيگيري و بررسي خواهند کرد.غلامرضا بهروان در مورد نارضايتي باشگاه صباي قم از زمان برگزاري مسابقه با نفت تهران و تغيير برنامه اين بازي عنوان کرد: اکنون ميزبان بازي هاي نوجوانان هستيم و بايد به آن نگاه ملي داشته باشيم. الان فقط اين فدراسيون فوتبال نيست که ميزبان مسابقات نوجوانان است بلکه همه ايران ميزبان هستند و بايد همکاري خود را با هم بيشتر کنيم.


وي در مورد گلايه هاي يحيي گل محمدي از تصميمات سازمان ليگ و داوري اين بازي و همچنين صحبت مديرعامل باشگاه صبا مبني بر اينکه گفته پيروزي نفت مبارک بهروان باشد، گفت: در مورد مسائل داوري نمي توانم حرفي بزنم اما در مورد تغيير زمان و ورزشگاه بازي مجبور به اين کار شديم. مي خواستيم بازي 31 شهريور در ورزشگاه دستگردي برگزار شود اما کنفدراسيون فوتبال آسيا به ما اطلاع داد 48 ساعت قبل از شروع مسابقات حق نداريم بازي ديگري را در اين ورزشگاه برگزار کنيم و ورزشگاه بايد در اختيار AFC قرار گيرد.


بهروان ادامه داد: مي خواستيم پنجشنبه 30 شهريور بازي برگزار شود اما صبا مخالفت کرد و گفت نمي توانيم در اين روز بازي کنيم اما آنها همان روز يک بازي دوستانه با همه بازيکنان خود انجام دادند. از سويي گفتيم بازي 17 مهر برگزار شود اما نفتي ها گفتند مي خواهيم به اردو برويم. نمي دانيم براي اين فوتبال بايد باشگاه ها تصميم بگيرند يا سازمان ليگ؟ همه مي گويند به خاطر مسابقات قهرماني نوجوانان ورزشگاه را از ما گرفته ايد و حالا بايد آنها هر خواسته اي داشته باشند ما گوش کنيم.


سرپرست سازمان ليگ تاکيد کرد: به نظر مي رسد بايد در تصميمات خود رفتار قاطعانه تري داشته باشيم. هر چه مي خواهيم با مديران باشگاه ها تعامل کنيم آنها خواسته هاي بيشتري دارند و اگر با يک تصميم آنها مخالفت شود در رسانه ها به خود اجازه مي دهند هر چه مي خواهند بگويند. رمضان بيگي مديرعامل صبا همکار ماست ولي مي خواهم به او بگويم اگر روز گذشته بازي را مي برد باز اين پيروزي را به من تقديم مي کرد؟ فوتبال همين است. يک روز تيمي مي برد و روزي ديگر مي بازد. با وجود اين حرف احترامش را حفظ مي کنم و جوابش را نمي دهم.


وي افزود: اين صحبت ها را ناشي از شکست و عصبانيتي که داشته مي گذارم ولي از آنها مي خواهم در آرامش و خلوت خود انصاف داشته باشند و وجدان خود را قاضي کنند.


بهروان در ادامه در مورد بازي راه آهن و مس کرمان در هفته دهم ليگ برتر عنوان کرد: با مدير قبلي مس به توافق رسيده بوديم اين مسابقه در کرمان برگزار شود اما مديرعامل جديد اين باشگاه نامه زد که موافق اين تصميم نيست. امروز قرار است در مورد اين موضوع تصميم گيري کنيم. کسي همکاري نمي کند. در حال ميزباني يک حرکت ملي هستيم اما هر باشگاه به فکر خواسته هاي خودش است و در ازاي در اختيار گذاشتن ورزشگاهش خواسته هاي زيادي از فدراسيون دارد. اگر ميزباني خوبي در اين رقابت ها داشته باشيم مي توانيم ميزباني جام ملت هاي آسيا را هم بگيريم.


سرپرست سازمان ليگ تصريح کرد: مديرعامل يک باشگاه موافق تصميم سازمان ليگ است اما همين مدير وقتي با سرمربي تيم خود مشورت مي کند نظرش تغيير مي کند. در واقع اين سرمربيان هستند که براي باشگاه تصميم گيري مي کنند. به ما مي گويند برنامه ريزي بلد نيستيد. درحالي که برنامه ليگ از مرداد اعلام شده بود. ما با باشگاه ها سر جنگ نداريم و مدافع حقوق باشگاه ها هستيم اما باشگاه ها از روي عصبانيت حرف هايي مي زنند که آنها را به وجدانشان رجوع مي دهم.


بهروان در پاسخ به اين سؤال که تاريخ بازي استقلال و پيکان معوقه از هفته هفتم چه زماني خواهد بود، گفت: هنوز تصميم گيري نشده و منتظر برنامه اردويي تيم ملي هستيم. ابتدا بايد به تيم ملي کمک کنيم تا بتواند مقابل کره جنوبي نتيجه بگيرد. نتيجه گرفتن تيم ملي براي کل فوتبال ما خوب است. اين تيم متعلق به مردم است نه فرد خاص.


سرپرست سازمان ليگ در مورد اتفاقاتي که براي بازيکنان پرسپوليس در بازي با سپاهان رخ داده و بي حال شده اند، اظهار داشت: در حال پيگيري اين موضوع هستيم و حتي از نماينده خود خواستيم همراه بازيکنان پرسپوليس به اورژانس بروند و گزارش خود را براي ما بياورند. قطعا نتيجه آن را اعلام مي کنيم.