پرافتخارترین های لیگ فوتبال ایران: بخونید و حسرت ببرید
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: پرافتخارترین های لیگ فوتبال ایران: بخونید و حسرت ببرید

 1. #1


  نام واقعی
  amirali
  شغل و حرفه
  مهندس عمران
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  755
  تشکر
  343
  تشکر شده 1,219 بار در 333 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  پرافتخارترین های لیگ فوتبال ایران: بخونید و حسرت ببرید


  بخش ناگفته های تاریخی پرسپولیس......کوردهای افسانه ای ارتش سرخ

  1- قاطعترین قهرمانی در یک فصل پرسپولیس در سال ۵۰، در ۱۴ دیدار لیگ صاحب ۱۳ برد و یک باخت شد. بر این اساس پرسپولیس آن سال موفق شد ۹۳ درصد از کل امتیازات را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب یک رکورد رویایی شود.

  ۲- بیشترین گلزده در یک فصل

  البته بیشترین و بهترین میانگین متعلق به پرسپولیس سال ۵۰ دارد که در ۱۴ بازی ۴۵ گل یعنی ۳/۲ گل در یک بازی به ثمر رساند، اما بیشترین گلزده در یک فصل متعلق به استقلال سال ۸۷ است که در ۳۴ بازی، ۷۰ گل زد یعنی اندکی بیشتر از دو گلزده در یک بازی توسط آبیها ثبت شده است.

  ۳- بیشترین امتیاز در یک فصل سپاهان در لیگ سال ۸۸ یعنی لیگ نهم حرفهای موفق شد ۶۷ امتیاز در یک فصل بگیرد و رکورد استقلال را که در سال گذشته با ۶۶ امتیاز ثبت شد، بشکند. البته سپاهان حتی به میانگین دو گل هم نرسیده و تنها به خاطر تعداد بازیهای زیاد سپاهان در لیگ نهم حرفهای صاحب این میزان امتیاز شد.

  4- یکطرفهترین قهرمانی در یک فصل پرسپولیس صاحب یکطرفهترین و شایستهترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال ۷۷ یعنی در مسابقات لیگ هشتم آزادگان توانستند ۶۵ امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال و سپاهان با ۱۲ امتیاز کمتر دوم شدند.  ۵- کمترین گلخورده در یک فصل
  پرسپولیس در لیگ سال ۵۴ در ۳۰ بازی از مسابقات لیگ سوم تختجمشید، ۱۲ گلخورده بود. سرخپوشان در این سال، طی دو بازی از راهآهن و استقلال شش گل خوردند و در ۲۸ دیدار دیگر تنها شش گل دریافت کردند که اتفاق عجیب و جالبی بود.


  ۶- پرافتخارترین
  مربی در لیگ علی پروین، پرافتخارترین مربی در لیگ ایران بوده است. پروین، سرمربی پرسپولیس عنوان قهرمانی (۷۷، ۷۸ و ۸۰)، عنوان نایبقهرمانی (۶۸، ۷۱، ۷۲ و ۷۹) و عنوان سوم (۷۰ و ۸۱) را به دست آورده و بر این اساس با سه قهرمانی، چهار نایبقهرمانی و دو عنوان سوم این مقام را به دست آورده است. پرسپولیس سه بار هم با علی پروین قهرمان جامحذفی شده است و یکبار هم جام حذفی آسیا با پروین را فتح کرده است.

  ۷- رکورد قهرمانی در تاریخ لیگپرسپولیس با کسب ۹ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ ایران شده است. سرخپوشان در سالهای ۵۰، ۵۲، ۵۴، ۷۴، ۷۵، ۷۷، ۷۸، ۸۰ و ۸۶، ۹بار قهرمان لیگ و ۵ بار قهرمان جامحذفی شدهاند و بعد از پرسپولیس، استقلال با هفت قهرمانی در لیگ و پنج قهرمانی در جامحذفی، رتبه دوم افتخار این عرصه را دارد.

  ۸- بیشترین آقای گلاستقلال و پرسپولیس صاحب رکورد کسب عنوان آقای گل بودهاند. استقلال شش بار با غلامحسین مظلومی، غلامرضا عنایتی (هر کدام دو بار) و علی سامره و آرش برهانی آقای گل شده و پرسپولیس با کلانی (دو بار)، ایرانپاک و کلانی (مشترک)، فرشاد پیوس (دو بار)، دایی و خلیلی هر کدام یک بار آقای گل لیگ شدهاند.

  ۹- بهترین نتیجه در تاریخ لیگپرسپولیس بهترین نتیجه را در تاریخ لیگ به دست آورده است. سرخپوشان در لیگ سال ۷۳ موفق شدند تیم فوتبال شاهین بوشهر را با نتیجه ۱۰ بر یک شکست داده و با این برد خوب نخستین برد با نتیجه دو رقمی را به خودش اختصاص بدهد که اتفاق جالب توجهی بود. در لیگبرتر، ابومسلم یک بار استقلال رشت را ۹ بر دو برد.


  ۱۰- رکورد بیشکستی در تاریخ لیگرکورد بیشکستی در تاریخ لیگ را پرسپولیس با ۴۳ بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۵۰ که به تاج مسجد سلیمان یک بر صفر باخت، تا روز چهارم خرداد ۵۳ که در لیگ دوم تختجمشید یک بر صفر به تاج باخت در ۴۳ بازی برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد بیشکستی را به دست آورد.

  ۱۱- رکورد پیروزی متوالی در یک فصلاز روز ۲۴ مهر ماه سال ۷۷ در لیگ هشتم آزادگان، پرسپولیس یک – صفر فولاد خوزستان را برد و تا روز ۲۱ اسفند ماه سال ۷۷، این تیم در ۱۴ بازی متوالی حریفان خود را شکست داد و با کسب ۱۴ برد متوالی صاحب رکوردی بسیار خوب و باکلاس در تاریخ لیگ ایران شد.

  ۱۲- رکورد حفظ دروازه در یک فصل بهرام مودت، دروازهبان پرسپولیس در لیگ سوم تختجمشید در سال ۵۴٫ بهرام مودت از اوایل بازی با ذوبآهن در روز ۱۹ اردیبهشت ۵۴ تا روز ۲۷ شهریور ۵۴ که از ملوان گل خورد، برابر ابومسلم، آب و برق اهواز، سپاهان، برق شیراز، بانک ملی، صنعت نفت، راهآهن و آرارات هم گل نخورد. ۷۲۰ دقیقه گل و اضافه شدن دقایق ملوان و ذوبآهن، این رقم را به ۸۴۲ دقیقه رسانده است.

  ۱۳- رکورد میانگین برتر گل در یک فصل بیشترین میانگین گل برتر را در تاریخ لیگ ایران، پرسپولیس سال ۵۰ دارد که در ۱۴ بازی ۴۵ گل زد و با رکورد ۲/۳ گل در هر بازی صاحب یکی از بهترین رکوردهای گل در این عرصه بوده است


  ۱۴- رکورد قهرمانیهای متوالی در لیگ پرسپولیس سه بار به طور متوالی قهرمان لیگ شده است (۵۱ و ۵۲)، (۷۴ و ۷۵) و (۷۷ و ۷۸). اگر پرسپولیس در لیگ ۷۶ شرکت کرده و در آن قهرمان میشد، میتوانست با پنج قهرمانی متوالی یک رکورد عجیب را ثبت کند.۱۵- رکورد قهرمانی در یک فصلپاس
  تهران در سال ۷۱ این رکورد را شکست داده است. قهرمانی در جام باشگاههای آسیا، قهرمانی در لیگ ۷۰ و ۷۱ (هر دو در سال ۷۱ تمام شدند) و قهرمانی در جامحذفی تهران، چهار قهرمانی بودند که پاس آن را در یک فصل دشت کرد. در ۳۰ دوره گذشته در مجموع تمام بازیهای لیگ ایران: پرسپولیس در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب این رکورد افسانه ای دارای بهترین میانگین بازی و امتیاز است. پرسپولیس در همین سال با زدن ۵۷ گل در ۲۳ بازی میانگینی افسانه ای از خود بجای گذارده است. در همین سال فرشاد پیوس از ۲۲ بازی ۲۰ گل و علی دایی بازدن ۱۷ گل بر ترین مهاجمان و گلزنان تاریخ لیگ ایران با در نظر گرفتن تعداد بازی و گل زده در لیگ ایران هستند. ۳۷ گل زده با ۲۲ بازی توسط دو مهاجم از یک تیم. بیشترین اختلاف امتیازی پرسپولیس و استقلال در تاریخ رقابت دو باشگاه باز هم در دست پرسپولیس می باشد. اختلاف ۱۹ امتیاز برتری مطلق در برابر استقلال و بمربوط به لیگ ایران در سال ۱۳۷۵ می باشد که پرسپولیس در لیگ قهرمان و استقلال در رده ۶ جدول به کار خود پایان داد. در این سال استقلال دربی رفت و برگشت را ۱-۰ و ۳-۰ (مجموع ۴-۰) به قهرمان لیگ واگذار کرد.۹ قهرمانی – پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ پرسپولیس است که در ۹ دوره موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.پرسپولیس اولین تیم قهرمان لیگ برتر بود و اولین تیمی شد که قهرمانی خود را تکرار کرد. پرسپولیس در ادوار گذشته لیگ موفق به ثبت ۳۴۷ برد شده است؛ بیشترین تعداد پیروزی یک تیم در لیگ. پرسپولیس در طول تاریخ لیگ موفق به ثمر رساندن ۱۰۵۹ گل شده است و هجومی ترین و گلزن ترین تیم تاریخ لیگ و ایران محسوب می شود. ۱۱۱۲ امتیاز پرسپولیس در لیگ که پرسپولیس را در صدر همه تیمهای تاریخ لیگ قرار می دهد. ۸۶۵ روز و ۴۳ بازی پیاپی بدون باخترکورد بین المللی پرسپولیس درلیگ – پرسپولیس از روز ۱۹ دی ۱۳۵۰ تا ۴ خرداد ۱۳۵۳ به مدت ۸۶۵ روز در مسابقات لیگ بدون شکست باقی ماند. سرخپوشان طی این مدت در ۴۳ بازی موفق به کسب ۳۲ برد و ۱۱ تساوی شدند و رکوردی را از خود بر جای گذاشتند که در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر است. بیشترین امتیاز کسب شده در مجموع تمام بازیهای لیگ را با اختلاف فاحش و رویائی از سایر رقبا کسب نموده است. بیشترین گل زده و تفاضل گل را با در نظر گرفتن میانگین بازی و تعداد گل زده دارا می باشد.بیشترین برد هم در مجموع بازیهای تاریخ لیگ ایران با اختلاف فاحش از آن پرسپولیس می باشد.کمترین باخت در مجموع بازیهای تاریخ لیگ ایران با اختلاف فاحش از آن پرسپولیس می باشد. پرسپولیس تنها تیمی است که در لیگ ایران بدون باخت قهرمان شده است. (لیگ ایران تخت جمشد) بهترین نتیجه تاریخ لیگ ایران برد ۱۰-۱ پرسپولیس بر شاهین بوشهر در تهران در لیگ سال ۱۳۷۳ می باشد. در مجموع رفت و برگشت ۱۲-۱ پرسپولیس پیروز شد. پرسپولیس دارای رکورد ۱۴ برد متوالی و پی در پی در تمام ادوار لیگ است. سال ۱۳۷۷ ۱۴ برد متوالی.
  پرسپولیس در دهه ۷۰ با ۴ قهرمانی لیگ رکوردار قهرمانی لیگ در یک دهه می باشد. پرسپولیس تنها تیم تاریخ فوتیال ایران است که ۱۶ قهرمانی در ۱۶ سال (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۰) کسب نموده است جالب اینکه ۱۴ قهرمانی طی ۱۶ سال با سلطان فوتبال ما علی
  پروین
  بوده است. لازم به ذکر است این قهرمانی ها در مسابقات رسمی فدراسیون فوتبال ایران یعنی لیگ باشگاههای تهران، جام حذفی ایران و تهران، جام حذفی باشگاههای آسیا و لیگ ایران صورت گرفته است. پرسپولیس بهمراه سایپا تنها تیمی هستند که در یک فصل موفق به کسب دو جام لیگ ایران و جام حذفی ایران شده اند. بهترین نتایج شهرآورد تهران (دربی) ۱- پرسپولیس ۶ استقلال ۰ ۲- پرسپولیس ۴ استقلال ۱ هردو در لیگ ایران جام تخت جمشید علی پروین (۲۲۰ بازی) پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ با کسب ۳ مقام قهرمانی در ۲۲۰ بازی هدایت پرسپولیس را در لیگ آزادگان و برتر بر عهده داشته است و در این بازیها ۱۱۵ برد، ۷۵ تساوی و ۳۰ باخت در کارنامه مربیگری وی ثبت شده است. وی در هر بازی موفق به کسب ۹/۱ امتیاز شده که یک رکورد در تاریخ لیگ به شمار می رود. وی همچنین ۵۲% بازیها را با پیروزی پشت سر گذاشته است که از این نظر نیز رکوردش منحصر بفرد است.۶۵ بیشترین امتیاز کسب شده توسط پرسپولیس در یک فصل است که در لیگ ازادگان ۷۷ رقم خورد. پرسپولیس از هر بازی بطور متوسط بیش از ۲ امتیاز کسب کرد. بهروز رهبری فر با ۶ مقام قهرمانی پرافتخارترین بازیکن لیگ است؛ ۵ قهرمانی در پرسپولیس و یک قهرمانی در پاس. بهرام مودت سنگربان پرسپولیس در فصل ۵۴ به مدت ۸۴۴ دقیقه دروازه خود را بسته نگه داشت که هنوز این رکورد شکسته نشده است. پرسپولیس تنها تیمی است که در همه ادوار لیگ حاضر بوده است، اگرچه این تیم در فصل ۷۶ حضور ناقصی در مسابقات داشت

  .
  اولین باشگاه حرفه ای تاریخ ایران – روی همین خط کلیک کنید تا به سایت گل در این خصوص بروید
  پرافتخارترین های لیگ فوتبال ایران: تعداد حضور قهرمانی نایب قهرمانی سومی زیر سومیپرسپولیس تمام ۲۸ دوره ۹ ۸ ۵ ۵ استقلال یکبار به دسته ۳ رفت ۷ ۷ ۵ ۹پاس ۵ ۴ ۴ سایپا ۳سپاهان ۳
  ویرایش توسط amirali : 24th September 2012 در ساعت 19:16

 2. 4 کاربر مقابل از amirali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  aynaz (24th September 2012), FaRsHaD_8 (24th September 2012), Milad criska (24th September 2012), REZA JOHARCHI (24th September 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  چی رو بخونیم داداش کور شدم رنگ متن را عوض کن

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 4. #3


  نام واقعی
  amirali
  شغل و حرفه
  مهندس عمران
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  755
  تشکر
  343
  تشکر شده 1,219 بار در 333 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط PERSPOLIS_6 نمایش پست ها
  چی رو بخونیم داداش کور شدم رنگ متن را عوض کن
  بداخلاق چرا عصبانی میشی داداش

  اطلاعات به این کاملی رو بخون حال کن با گذشته پرسپولیس و گریه کن برای حال و آیندمون

 5. #4


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط amirali نمایش پست ها
  بداخلاق چرا عصبانی میشی داداش

  اطلاعات به این کاملی رو بخون حال کن با گذشته پرسپولیس و گریه کن برای حال و آیندمون
  اخلاق من زبانزد عام و خاصه داداشی...واقعا حال کردم با گذشته پرسپولیس

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 6. کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  amirali (24th September 2012)

 7. #5


  محل سکونت
  هرجا دلم بخواد
  نام واقعی
  رضا
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  5,073
  تشکر
  2,464
  تشکر شده 3,174 بار در 1,565 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  ایول 8. #6


  محل سکونت
  ♥Shahsavar♥
  نام واقعی
  Mila Dam
  استاتوس
  Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
  شغل و حرفه
  دانشجو عمران
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  4,685
  تشکر
  6,728
  تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 8 تاپیک
  چی بودیم وچی شدیم........ماهم توایران مثل رئال مادریدیم  soltan cr7


 9. #7


  نام واقعی
  amirali
  شغل و حرفه
  مهندس عمران
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  755
  تشکر
  343
  تشکر شده 1,219 بار در 333 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط PERSPOLIS_6 نمایش پست ها
  اخلاق من زبانزد عام و خاصه داداشی...واقعا حال کردم با گذشته پرسپولیس
  منم مثل همه بچه ها دوست دارم

 10. #8


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  به امید تکرا تاریخ....

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 11. #9


  محل سکونت
  PersPolisFC City
  نام واقعی
  یاســــر
  استاتوس
  راه ما جداست...
  شغل و حرفه
  برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  4,811
  تشکر
  2,500
  تشکر شده 6,561 بار در 1,863 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک
  (1) مطلب تکراری
  (2) مکان نامناسب

  با تشکر از امیر علی عزیز. با احترام بسته و به زودی حذف خواهد شد...
  اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
  اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

  ----------------------------------------------------------------------------

  ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

  1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

  2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

  3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

  ----------------------------------------------------------------------------

  حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا