تيم فوتبال شهرداري تبريز با انديشه کسب اولين پيروزي فصل خود در حالي به ديدار تيم فولاد يزد مي رود که بر خلاف انتظار فوتبالدوستان شروعي نااميد کننده در ليگ دسته اول امسال داشته است.

به نقل از مهر، سومين هفته از رقابتهاي ليگ دسته اول فوتبال باشگاه هاي کشور فردا جمعه هفته جاري با انجام 14 ديدار در شهرهاي مختلف پشت سر گذاشته مي شود که بر اساس برنامه، در يکي از اين بازيها تيم شهرداري تبريز ميزبان تيم فولاد يزد خواهد بود.

شهرداري که فصل گذشته نتوانست دومين سهميه فوتبال تبريز در ليگ برتر را حفظ کند و عليرغم تمامي تلاشهايي که به کار گرفته شد سرانجام به ليگ دسته اول سقوط کرد، در اين فصل نيز شروعي نا اميد کننده در ليگ يک داشته و هر دو بازي نخست خود را در اين رقابتها با شکست پشت سر گذاشته است.

تيم شهرداري که امسال يکي از تيمهاي موفق در فصل نقل و انتقالات ليگ دسته اول محسوب مي شد، پس از روي کار گماردن فراز کمالوند به عنوان سرمربي اقدام به جذب بازيکناني نامدار کرد تا همگان اين تيم تبريزي را به عنوان يکي از جدي ترين مدعيان اين فصل ليگ دسته اول بنامند اما گام هاي لرزان شهرداران در آغاز فصل، خيلي از هواداران اين تيم را براي رسيدن دوباره به سطح اول فوتبال کشور کم اميد کرد اما پرواضح است که اکنون ابتداي راه تيمها در فصل جاري است و در ادامه ليگ اتفاقات زيادي براي خيلي ها خواهد افتاد.

با اين وجود انتظار فوتبالدوستان تبريزي از تيمي پرستاره همچون شهرداري، شکست در برابر تيمهاي پاس همدان و سايپاي شمال نبود و شايد بدبين ترين هوادار اين تيم نيز انتظار کسب حداقل يک امتياز از دو بازي را داشت که کمالوند و شاگردانش هرگز موفق به انجام اين امر نشدند تا خيلي ها منتظر مصاف روز جمعه اين تيم با تيم فولاد يزد باشند.

ديدار با فولاد يزد پيکاري مهم براي سرخپوشان تبريز خواهد بود؛ پيروزي در اين ديدار خواهد توانست فراز و شاگردانش را از زير فشار انتقادات زودرس نجات دهد اما تساوي و يا شکست اين تيم، شايد اتفاقاتي ناخوشايند براي سومين تيم تبريزي حاضر در رقابتهاي ليگ دسته اول به دنبال داشته و اين تيم را همچنان در پايين جدول نگه دارد.

اما اين مسابقه، اولين بازي خانگي تيم شهرداري در فصل جاري خواهد بود که به نوعي مي توان آن را نمايشي براي رونمايي شهرداري کمالوند عنوان کرد. اين مربي که اکنون ديگر تبريزيها بر خلاف گذشته ارتباطي صميمي با وي ندارند در بازي با فولاد يزد فرصت دارد تا توان تيم پرمهره خود را نشان دهد و نتيجه اي راضي کننده به دست آورد اما از دست دادن اين فرصت به طور حتم باعث خواهد شد سرمربي اسبق تراکتورسازي دوباره روزهاي پرفشاري را تجربه کرده و شرايط تيم شهرداري بحراني شود.

حريف اين هفته شهرداري، تيمي است که همچون ميزبان تبريزي اش در ستون امتيازات جدول رده بندي عدد صفر مقابل نام اين تيم قرار گرفته و بر اين اساس خيلي دوست دارد تا در پيکار بين تيمهاي بدون امتياز، پيروز از زمين خارج شود که البته مي توان پيش بيني کرد که با توجه به ميزباني تيم شهرداري، يزدي ها از شانس کمتري براي به دست آوردن حداکثر امتيازات اين ديدار برخوردارند اما بايد اين بخت را به علي اصغر کلانتري و شاگردانش قائل شد که آنها مي توانند با يک امتياز به کوير بازگردند.

فولاد يزد که در هفته اول، بازي اش با تيم کاوه خوزستان لغو شد در هفته دوم با دو گل مغلوب ميهمان خود راهيان کرمانشاه شد تا شروعي ضعيف در فصل جاري داشته باشد. اين تيم روز جمعه ميهمان تيم شهرداري تبريز خواهد بود که پيش بيني مي شود اين مسابقه سختي هاي خاص خود را براي تيم يزدي در پي داشته باشد.

اگرچه شهرداري تبريز، تيمي پرمهره به شمار مي آيد اما تيم تحت هدايت علي اصغر کلانتري نيز بازيکنان شاخصي همچون سيروس سنگچولي، کاظم صابر، سجاد عرفاني، عليرضا بيک زاويه، حکمت فولادپور و ... را در اختيار دارد که نکته جالب حضور دو بازيکن تبريزي در بين نفرات ياد شده تيم فولاد يزد مي باشد.

هم اکنون تيمهاي شهرداري تبريز و فولاد يزد بدون کسب امتياز در جايگاه هاي دوازدهم و سيزدهم جدول رده بندي گروه "ب" ايستاده اند.

ديدار دو تيم از چارچوب بازي هاي هفته سوم ليگ دسته اول فوتبال باشگاه هاي کشور از ساعت 15:15 فردا جمعه در ورزشگاه تختي تبريز برگزار خواهد شد.

برگزاري اين ديدار همزمان با مصاف گسترش فولاد تبريز با شاهين بوشهر و همچنين نساجي مازندران با ماشين سازي تبريز خواهد بود.