آرسن ونگر مربي باتجربه آرسنال بعد از انتشار مبلغ سود 36.6 ميليون پوندي اين تيم (قبل از پرداخت ماليات)، به دفاع از سياست هاي باشگاهش در بازار نقل و انتقالات پرداخت.

درآمدهاي اين تيم درروزهاي برگزاري بازي ها در سالي که گذشت 120 ميليون يورو بوده و اين درحالي است که ارزان ترين بليط مسابقه شنبه شب اين تيم مقابل چلسي در ورزشگاه اميريتس 78 يورو بوده تا اين گران قيمت ترين بازي در تاريخ رقابت هاي ليگ برتر لقب گيرد.

ونگر در صحبت هايي به خبرنگاران گفت:« آمارو ارقام ما خوب است. اين آمار رضايت بخش است. ما خيلي خوش شانسيم؛ چون از حمايت خوبي برخورداريم و درآمدهاي باشگاه خيلي زياد است. بايد اين روند را با راضي نگاه داشتن هوادارانمان ادامه دهيم و از هر نظر به مديريت اوضاع بپردازيم. ما از پول خرج کردن نمي ترسيم ولي احساس مي کنيم که حتي با خرج کردن پول هم نمي توانيم براي خريد برخي بازيکنان مشخص، با بعضي از باشگاه ها رقابت کنيم. پس به همين دليل مي خواهيم پولمان را در مسير مناسبي خرج کنيم.»

با وجود افزايش درآمدهاي آرسنال، سران اين تيم در رقابت براي جذب ادن آزارد که در نهايت با قراردادي 32 ميليون پوندي به چلسي پيوست، پا پس کشيدند.

ونگر ادامه داد:«تمام تيم هايي که بودجه زيادي داشتند در بازار نقل و انتقالات به دنبال آزارد بودند . قيمت او در بازار نقل و انتقالات مشخص بود؛ چون مبلغي در قراردادش براي جدايي زودهنگام مشخص بود. من نمي توانم به شما بگويم که چقدر براي جذب او نزديک شده بوديم ؛ چون نمي دانم که سران چلسي درنهايت براي جذب او چه مبلغي پرداختند.»

آزارد حالا شنبه شب و در بازي آرسنال مقابل چلسي رو در روي توپچي ها قرار خواهد گرفت. دراين بازي حساس ديديه دروگبا که در بازار تابستاني چلسي را به مقصد باشگاهي چيني ترک کرد، غايب خواهد بود.ونگر با لحن طنزآلودي دراين باره گفت:« نمي دانم که طرفداران چلسي چقدر دلشان براي دروگبا تنگ شده؛ ولي دل ما تنگ نشده. او در تک تک بازيها مقابل آرسنال، آسيب زيادي به ما وارد مي کرد. من پارسال اين را حس کردم که دروگبا فصل متوسطي را در ليگ برترپشت سرمي گذارد ولي در تورنمنت هاي ديگر (غيراز ليگ برتر) او واقعا تاثيرگذار و سرنوشت ساز بود. او بخش بزرگي از موفقيت هاي چلسي در جام حذفي و ليگ قهرمانان اروپا را بردوش خود داشت. او کيفيت زيادي دارد و بازيکني مثال زدني است. چلسي با رفتن دروگبا با سبک متفاوتي بازي مي کند. آنها به جوانگرايي روي آوردند و بازيکنان خيلي جواني خريداري کرده اند و حالا مي توانند تکنيکي تر و خلاقانه تر بازي کنند.»